Genel Blog

Deniz Çakır’ın elektrikli bisikletini çalan hemşirenin 10 yıla kadar hapsi istendi

33

Deniz Çakır'ın elektrikli bisikletini çalan hemşirenin 10 yıla kadar hapsi istendi

Beşiktaş Kuruçeşme’de ikamet eden ünlü oyuncu Deniz Çakır’ın elektrikli bisikleti, apartmanın giriş katındaki merdiven boşluğuna park ettiği yerde çalınmıştı. Meşhur oyuncu 29 Haziran 2020 günü bisikletin yerinde olmadığını fark edince polis merkezine başvurarak şikayetçi olmuştu.

Polisin Çakır’ın evinin çevresindeki MOBESE görüntülerini incelenmesi sonucunda yakındaki bir aracın plakasından şüpheli Uygar K. isimli hemşirenin kimliği tespit edilmişti. Adresinde bulunamayan ve o sırada Sakarya’da olduğu öğrenilen Uygar K. kendisini telefonla arayan polise suçunu itiraf etmişti.

Karakola çağrılan Uygar K. kilitsiz bir şekilde duran bisikleti, anahtarı da olduğunu görünce çalıştırıp sonradan arabasına koyarak Fatih’teki evine götürdüğünü söylemişti. Bir hafta sonra Sakarya’daki yazlık evine sırası gelmişken de bisikleti götürüp 15 gün kullandığını gösteren Uygar K. “Pandemiden dolayı hastaneye gidemeyen hastalara evinde hizmet etmek için bisikleti kullanırım diye İstanbul’a geldim.

Takriben bir hafta söylediğim işlere gittim. Bisikleti çaldığımdan dolayı fazla pişmanım. Nasıl böyle bir olaya karıştım hala anlamış değilim” demişti. Bisikleti polislere teslim eden Uygar K. savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonradan serbest bırakılmıştı.

Olayla ilgili soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, güvenilmez Medeni K. hakkında ‘Nitelikli hırsızlık’ suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapsi istek edildi. Medeni K. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Cinayet Mahkemesi’nde egemen karşısına çıkacak. 

Bir önceki yazımız olan 'Camdaki Kız' zirveye yerleşti başlıklı makalemizde camdaki kız, camdaki kız dizi ve camdaki kız ikinci bölümü ile zirveye oturdu! hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.