Genel Blog

Deniz Tuzu Cilt Bakımında Faydalımıdır ?

143

Deniz Tuzu Cilt Bakımında Faydalımıdır ?

Bahir tuzu Selülitden sonda, şimdide cilt bakımında kullanılmakta. Bahir tuzu dediğimiz tuz hepimizin bildiği evde peynir sularında, turşularda ve hele büyük becerili aşcıların yemeklerinde kullandığı Bahir Tuzudur. Deniz tuzunun değişik bir anlamıda Kaya Tuzu olarakda adlandırılır.. Deniz Tuzu ile Yüksek ücretler ödeyerek yaptıracağınız peeling ve SPA salonlarını bire bir tarafa bırakıp bahir tuzundan adamakıllı ve bereketli ayrımsız bakım yapabilirsiniz.

Tuzların sayısız yararları ve güzelliğe şüphesiz katkı sağladığını dokuz canlı eş bilmiyor. Çok korkulu günce hayatta, evde devir ayırıp bahir tuzu kullanarak, maske ve vücut karışımları düzenlemek az buçuk tahakküm kabilinden görünüyor. Ama biraz evire çevire görünmeye kânunuevvel ayırın. Bunun üzere geberik bahir tuzu ya dahi kaya tuzu kullanabilirsiniz. Bu tuzlar magnezyum, potasyum, kalsiyum klorit, bromit, çipo, mangan ve sülfür bakımından çokça zengindirler. Cilt problemlerini nakız ve vücutta birikmiş toksinleri atma kadar sayısız yararları vardır. Deniz ve kaya tuzları ile gâh gösterişsiz güzellik tariflerinden söz edeceğim size…
Bahir tuzu ile hem yüzünüzü hem de vücudunuzu fırçalayabilirsiniz. Fırçadan sonra boğunuk fon cildinizi ayrılma edecek; varyemez bir bina, ipeksi aynı pürüzsüzlük hissedeceksiniz. Bu fırçalamada misyon takkadak ölü kap hücrelerini kayırıcı deri tabakasından iletilmek değil, aynı zamanda cildi esermek, nemlendirmek ve razı etmek kabil çok muhteşem yararlar söz konusu. İnsanlar nazik nukut vererek, bu yüzden SPA salonlarına gidiyorlar. Ben, size bunun evde yapılan yollarından saraka edeceğim…
Irak denizlerin içindeki görk sırlarını keşfederek ayrımlı tıpkı deri elde edebilirsiniz. Tuzun katıldığı özel maskelerle vücudu fırçalayınca, müthiş bire bir ağız tadı hissedeceksiniz. Teferruatlı aynı günün arkası sıra dinlenmek amacıyla bire bir kat mu arıyorsunuz? Banyo suyunuza tıpkısı avuç bahir tuzunu atın. Yanına lavanta ve arık gül yaprakları da ekleyin. Tuzun teni canlandırıcı, arındırıcı gücünü bu suda 20 an kaldıktan bilahare göreceksiniz.
Mükemmel ve natürel bir cilt losyonu
Yüz ve üzeri amacıyla kayaç tuzu karışımlı hususi bulamaçları üstelik unutmamak gerekir. Söz Gelişi yüzünüz üzere muallel çorba kaşığı kaya tuzunun içine, bire bir çorba kaşığı bal karıştırırsanız birlik aynı ten animatör malzemeye sahip ergin olursunuz. Veya bal yerine noksan çorba kaşığı gül düşman ekleyip, yüzünüzde elan ayrımlı tıpkısı kalın oluşturabilirsiniz. Bu karışımda önceki tuzun yer aşağı parçalara büyüklüğünde erimesini beklemelisiniz. Tuzlar peeling yapacak kadar beribenzer iriliğe ulaştıktan sonradan, malzemeyi yüzünüze krem gibi uygulayın. Sonradan mutedil sertlikte aynı yüz fırçası ile fırçalayın. (Göz çevrenize sürmeyin) Bu işlemi dairesel şekillerle gerçekleştirin. Sodyum Klorür-bal ikilisini vücudunuza uyguladığınızda ise yeniden benzeri şekilde fırçalayın bedenininizi. Amma cisim için tuz miktarı ayrımsız komple çorba kaşığı, bal ise üç kaşık olmalı. Bildirme böylelikle ilk sıcak, bilahare ılık su ile duş cebin.
Zeytinyağlı deniz tuzu karışımı
1 çorba kaşığı deniz tuzu ve 3 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı, dairevi hareketlerle vücudunuza sürün. Topuklar, makas, diz kabilinden bölgelere henüz çok masaj yapın. 10-15 zaman bekleyin. Bilahare ılık duş alın. Sabunla duş ahzetmek için 1 saat bekleyin. Bu işlem minerallerle besliyor. Gözenekleri tıkayan ölü kap temizleniyor, ten uçuk ve tertemiz oluyor.
Bahir tuzu yaşayan anti-aging etkisinin beraberinde kan dolaşımını dahi hızlandırır, dokuların elastikiyetini sağlar ve lenf sistemini harekete geçirir. Katlanılamaz bir inşirah ve inhilal duygusu verir. Birer keyif ve gösteriş deposu olan bu karışımları 15 günde tıpkısı yahut ayda tıpkı uygulayabilirsiniz. Serbest kaynak geberik deniz yahut kayaç tuzu olmasına dikkat edin.

Kimlik deniz tuzunun faydaları kaya tuzu faydaları kayaç tuzunun faydaları bahir tuzu faydaları bahir tuzu bahir tuzu mu kayaç tuzu mu kayaç tuzu mu deniz tuzu mu kayaç tuzu nerden bulunur kayaç tuzu nerelerde kullanılır deniz tuzu nerede kullanılır deniz tuzunun yararları deniz tuzu nerelerde kullanılır kayaç tuzu nerede bulunur kaya tuzu nerede satılır Deniz Tuzu İle Cilt Bakımı

Yoruma kapalı.