Genel Blog

Dişiliğin Sembolü Kalçaların Kıvrılması

146

Dişiliğin Sembolü Kalçaların Kıvrılması

Çekiciliğinin anlaşılması için kadınların kalçasını feminen tıpkısı şekilde oynatarak yürümesi gerekiyor. Araştırmacılar, erkeklerin ise çiğin hareketiyle gelgelli ayrımsız sinyal verdiğini söylüyor.
New York Üniversitesi’nde araştırma işleyen olgun adamları “Eğin güzelliği yetmez” deyip ekliyor: “Endamını afişe etmek de lazım”.
Kadınlarda kum saati kabil bir üst, erkeklerde ise degaje omuzlar cazibeli adına algılanabilir ama New York Üniversitesi’ndeki araştırı ekibi “Yürümesini üstelik bilirsen” diye ekliyor.
Garp kültüründe bel, kaide ve göğüs genişliğinin orantısı kadınların albeni tanımında yüzyıllardır kilit önemde algılanıyor.
İnce bire bir belden kıvrılan geniş kalçaların cazibesini Marilyn Monroe’bile almak tür.

Günümüzün yıldızları ortada ise hanende Beyonce’nin ya de Jennifer Lopez’in kıvrımlı vücudu aynı elit ligde kabul ediliyor. Bu vücut şeklinin cazibedar bulunması belki de medyanın umut bombardımanıyla ait. Fakat New York Üniversitesi araştırı ekibine göre sebebleri ne olursa olsun, bu kadınların birer eşey sembolü kendisine algılanışı hoppadak görüntüleri ile değil, yürüyüşleri ile birlikte bir o kadar müteallik.
Araştırmacılar ayrımsız dizi deney dahilinde 700’ü fazla kişiye akıntı halinde insanların video kayıtlarını veya çizgi filmlerini gösteriyor.
Batı kültürünün yargısı
Görüntülerin bazılarında karı ya da ayvaz olduğu anlaşılamayan gölgeli benzeri düş var. Diğerlerinde ise yürüdüğü görüntülenen kişinin cinsiyeti belirtik galiba oluyor.
Denekler, ekrandaki görüntü ne formatta olursa olsun, avrat görüntülerini şayet kalçaları oynuyorsa henüz çekici bulduğunu söylüyor.
Aynı şekilde erkeklerin görüntüleri ise omuzların oynadığı durumda elan çekimli.
Araştırmaya öncülük eden Kerri Johnson ve Louis Tassinary, çekiciliğin vücudun kıvrımları arasındaki rakamsal orantının ötesine sabık, hareketle bile alakalı benzeri algılama biçimi olduğunu belirtiyorlar.
Ekip, bu araştırmanın sonuçlarının yalnız Mağrip kültürleri için makbul olduğunun altını çiziyor.
İngiltere’üstelik Buckinghamshire Chilterns University College’üstelik psikoloji dersleri veren Hekim George Fieldman, New York’taki deneyden çıkan sonucun kendisini şaşırtmadığını söylüyor.
Fakat Hekim Fieldman, deneyi bire bir kadem daha istikbal söylemek olanaklı mü diye niteleyerek zül ediyor: “Vücudun kıvrımları ile oynatılan kalçanın evet de omuzların devinimi beyninde mefkûre çekiciliği tanımlayan bire bir matematiksel formül sağlamak enteresan gibi.” 90-60-90 hesabına, hareketi da içine katan bire bir aritmetik formülü var mı acep?

Etiket taban hareketi kalçalar kadınlarda erkeklerin dikkatini çekici vadi serbest kalçalar kalçanın adamakıllı olması albenili kalçalar geniş çiğin Gövde kıvrımları

Yoruma kapalı.