Genel Blog

Ditto

18

Ditto

Ditto programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda hazırlanmış olarak gelen pano yani clipboard yöneticisinin yerini alabilen ve bu nedenle kopyala yapıştır işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanıyan açık kaynak kodlu ve ücretsiz programlar aralarında yer alıyor.

Çok sayıda bambaşka öğeyi panosunda depolayabilen ve daha sonra bu içeriklere zahmetsizce ulaşmanıza tezgâhtar olan program, sadece yazıları değil, kodları, resimleri ve böylece fazla diğer bilgiyi de panosunda barındırarak kopyala işlemini hızlıca gerçekleştirmenize ihtimal tanıyor. Muhakkak kopyalama işleminden daha sonra programın arayüzüne geçerek kopyalanan bu verileri seçebiliyor ve istediğiniz yere yapıştırabiliyorsunuz.

bununla beraber senkronizasyon özelliğine sahip olan Ditto, bu vesile ile ansızın pozitif bilgisayar kullanmanız halinde kopyalanan verileri hepsine gönderebiliyor ve dilediğiniz gibi öteki PC’lerde yapıştırma işlemine devam edebiliyorsunuz.

Senkronizasyon işlemi sırasında verilerin şifreli olarak iletilmesi ise güvenliğine dikkat eden kullanıcıların beğenecekleri özellikler arasında yer alıyor. Bu sayede internet hattınıza sızabilecek kişiler veri paketlerini yakalasalar bile içeriğini çözemiyor ve bilgilere ulaşamıyorlar.

Türkçe karakterler konusunda sorun yaşamayan program, kopyalanan resimlerin minik önizlemelerini de gösterebildiği için neyi yapıştıracağınızı saptama edebiliyorsunuz. Kısayol desteğine de sahip olması doğruca programın ekranını görmek için her defasında ikonuna tıklamanıza gerek kalmıyor.

Yeni ve etkili bir pano yöneticisi arayanların göz atmadan geçmemeleri gerekenler arasında yer alıyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan Instance Controller başlıklı makalemizde download instance controller for windows, free download instance controller for windows 2000 ve instance controller mrdkoz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.