Genel Blog

Diyet Kısırlık Nedeni Olabilir

153

Diyet Kısırlık Nedeni Olabilir

Kadınların uyguladıkları kilolu rejim ve spor programlarının kısırlığa sefer açabileceği belirtildi.
Kadınların sonuç yıllarda uyguladıkları kilolu kefaret ve sporla bünyelerindeki yağ oranını berenarı azalttıklarını ve yok denecek büyüklüğünde azalttıkları amacıyla yüklü kalmakta zorlandıklarını tamlayan uzmanlar, kısırlığın gelecek yıllarda 2 katına çıkacağının hesap pusulası edildiğini kaydediyor.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Tevellüt Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yanık, AA muhabiri ile yaptığı röportajda, ölçüsüz zayıflığın birlikte taşkın şişmanlıkta olduğu üzere kısırlığa sefer açabileceğini belirterek, kadınları, spor ve diyet yaparken aşırıya kaçmamaları konusunda ilginç açıklamalarda bulundu.

Kadınların, sonuç yıllarda uyguladığı ağır sıklet kefaret ve spor programlarının bünyelerindeki yağ oranını tükenmeye yakın hale getirdiğini söyleyen Dertli, bunun hormonları inatçı yönde etkilediğini ve adet düzensizliklerine hastalık olduğunu belirtti.

Etiket akamet nedenleri illet aylı kalamıyorum? çocuk sahibi almak istiyorum yüklü kalmada diyetin yanlış yapılması herşeyin fazlası zarar ölçüsüz spor yapmanın zararları diyeti ölçüsüz yapmanın zararları

Yoruma kapalı.