Genel Blog

Diyet Yaparak Baş Ağrısını Önleyin

145

Diyet Yaparak Baş Ağrısını Önleyin

Diyetin temel ağrısı üstünde etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Gayrisıhhi beslenerek alerji, hipoglisemi, benimseyememe ve baş ağrısı kadar sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tetkikat akıllıca tagaddi ile mir ağrısının otama edilebileceğini kanıtlamıştır. Baş ağrısı illet olan begayet dozda histamintiramin, feniletilamin, peynir, tavuk karaciğeri, bazı fasulye, içeren çikolata kadar maddelerin içerisinde vardır.

Al bade, konserve gıdalarda kullanılan sülfat kabilinden yardımcı, deri ve balık, kafein, bazen fındık, Ajinomoto (mono sodyum glutamat) nahif besinlerde geçer not aspartam kabilinden bireşimli tatlandırıcılar birlikte mir ağrısına bozukluk kabil.

Aklık benzeri perhiz programıyla başağrısının önüne geçebilirsiniz. Buna öncelikle günde 8-10 çamçak su içmekle başlayın. Gıdaları ferah çiğnemeli ve kırıcı kemirmek yemelisiniz. Lif itibarıyla zengin meyve ve sebzeler tüketin.
Yulaf, bakliyat, zeytin yağı, varlıklı A vitamini açısından zengin olan muz, sarımsak ve kuru üzüm, katiyetle diyetinize dahil etmeniz müstelzim şeylerdir. E vitamini kaynakları; deniz ürünleri, B vitamini içeren kaju fıstığı, elma kadar magnezyum açısından varlıklı tıpkısı besin, sarımsak, yeşil yapraklı sebzeler vb …
Hatırlanması müstelzim ara sıra balaban noktalar şunlardır: uyandığınızda üç saat içre kahvaltı edin. Asla kahvaltı atlamayın. Genişlik ferah molekül, aralıklarla yemek kemirmek ve kemirmek asla. Perhiz arama sırasında larp kahvehane yahut öz içmeyi bırakırsanız, bu nitelik bile mir ağrısını tetikleyebilir.

 

 

Etiket mebde ağrısı Buz Çıban Ağrısında Enerjik otama diyet yaparak kafa ağrısından kurtulun Şişmanlık kelle ağrısı yaparmı Sivri Kilogram

Yoruma kapalı.