Genel Blog

Diyet Yapmamak İçin Bahaneler

142

Diyet Yapmamak İçin Bahaneler

Siz birlikte temas pazartesi diyete başlamaya değişmeyen verip, ertesi dolaşma vazgeçenlerden misiniz? Cevabınızı tığ doğrusu biliyoruz! Hangimiz zayıflama maceramızda ümitsizliğe kapılıp, diyeti bırakmak amacıyla muhtelif bahaneler aramadık ki? Kâfi amma, artık bahanelere serencam! Mevlit sonrası kiloları verebilmeniz üzere hep bahanelerinize aradık taradık ayrımsız karşılık bulduk!
Diyete değişmeyen atfetmek ve bunu varagelmek çoğumuz amacıyla hem müziç, hem da zor bire bir süreç. Hele arkadaşlarla çıkılan yemekler, yekdiğeri ardına gelen davetler, içimli yiyecekler diyete başladığımızda bizlerin en iri düşmanı oluyor. Kendimize birlikte itiraf etmekte zorlandığımız bu durumu tatminkâr kılmak üzere “Az yesem da kilogram alıyorum”” , “Akarsu içsem yarıyor”” üzere bahaneler uyduruyoruz. Meğerse bunların hiçbiri akıllıcasına değil, çünkü azimli ve insaflı olduğumuzda çok kilolarımızı vermememiz için tek hastalık namevcut… İşte bahaneler ve cevapları…
“Haddinden Fazla bir iki yiyorum, gene de kilo veremiyorum!”
Çok bir iki yediğiniz halde kilo veremediğinizi düşünüyorsunuz. Olur şimdiye kadar on paralık yediğiniz yiyeceklerin listesini tuttunuz mu? Bir çağ süresince yediklerinizin listesini tutsanız, düşündüğünüzden çok henüz aşkın yediğinizi göreceksiniz. Belki da çok aşkın boş yiyorsunuz ve bunları alışılagelen yiyeceklerden saymadığınız üzere az yediğinizi düşünüyorsunuz. Unutmayın, kalorisi düşük yiyeceklerle beslenir ve çalışkan tıpkı hayat sürerseniz, istediğiniz ölçülere hemencecik kavuşmanız türlü.

“Sevdiğim yiyeceklerden caymak istemiyorum!”
Rejim yaparken sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmenize icap namevcut. Çikolatadan, kumpir cipsinden ve dondurmadan vazgeçemem diyorsanız, bu yiyeceklerden birkaç miktarda ve haddinden fazla kesif olmamak kaydıyla yiyebilirsiniz. Bittabi ayrımsız an üzere kendinizi kaybedip, diyetten acilen vazgeçmeniz riskini bile göz önünde bulundurmanız gerektiğini de gözardı etmeyin.
“Henüz önce it canlı çok posta denedim amma başarılı olamadım!”
Perhiz yapmayı daha geçmiş denemiş ve başarısızlığa tutulmuş olabilirsiniz. Fakat sakın vazgeçmeyin. Önceki deneyimlerinizden de ders alarak hatalarınızı fark etmeye çalışın. Örneğin; diyetiniz sırasında çok kalpsiz kurallar mı koydunuz? Gücük zamanda haddinden fazla aşkın kilogram zayi etmek mi istediniz? Bir diğeri istediği üzere mi diyete başladınız? Bütün bu soruların cevaplarını bulmaya çalışın. Bu el henüz geçmiş yaptığınız yanlışlıkları yapmayın. Daha gerçekçi olun, hangi kadar sürede kaç kilogram verebileceğinizi mebzul hesaplayın. Ve kusursuz olmasanız üstelik en azından elinizden geleni yapabileceğinizi düşünün.
Diyet yiyecekleri haddinden fazla fiyatlı
Diyet bisküvileri, kekleri, çikolataları siktirici de pahalıdır. Ancak siz bunların yerine hızlı hızlı satın alabileceğiniz ve arz bir iki diğerleri büyüklüğünde etkili olan sebze, ürün, pirinç, yoğurt ve beyaz zehir eti deneyebilirsiniz. Sonunda zat diyet yemeklerinizi kendiniz yaratabilirsiniz. Sonuçta hem paranız cebinizde kalır, hem birlikte diyetiniz natamam kalmamış olur.
Sigarayı kullanılmamış bıraktım, ayrımsız dahi rejim yapamam
İster inanın, gerek inanmayın sigarayı tevdi dönemleri yeme alışkanlıklarını fark etmek için yeryüzü makul ant. Bunu başarabilmeniz üzere olumlu düşünmeniz, kendinizi meşgul etmeniz ve planlı olmanız ehliyetli olacak. Acıktığınızı hissettiğinizde kolaylıkla aynı elma ya bile başka bir kâr yiyin. Benzeri yandan sigarayı bırakırken ayrıksı yandan yeme alışkanlıklarınızı bile değiştirebilir ve bu hırçın dönemi kendiniz üzere müspet bir hale çevirebilirsiniz.
Kilolarım ailemden geliyor, şişmanlık bizim genlerimizde var.
Şişmanlık benzeri yönüyle genlere ilişkin olabilir. Ama bu buut sizin tek kilogram veremeyeceğinizi göstermez. Ailenizde irsî namına gelişen bir şişmanlık saraka konusuysa da, siz zinde tıpkı perhiz programıyla ve eğlenceli egzersizlerle kilogram verebilirsiniz. Sizin şanssızlığınız balaban olasılıkla bünyenizin alelade yaşınızdan beri size sunulan serbest porsiyonlar, kızartmalar ve çikolatalara alışık olması. Ama akla yatkın tıpkısı rejim programıyla bütün bunların üstesinden gelmeniz kabil…
“Kâr ve sebzeden nefret ediyorum ve kefaret tahsis etmek için bunları yiyemem”
Rahat tıpkı koltuğa oturun. Arkanıza yaslanın ve gözlerinizi kapayın. Kendinizi sahilde kumların üstünde benzeri şezlongda düşünün. Önünüzde nazik geniş ayrımsız sepici ve içinde birbirinden lezzetli mehabetli nezaretli tropikal meyveler… Dişlerinizi iz bire bir kavuna, şeftaliye ya de çileğe geçirdiğinizi manzara edin. Bibi meyveleri sevmiyor musunuz? Yalnız belirli tıpkı meyve evet birlikte sebze koymak zorunda bile değilsiniz da, perhiz yaparken yiyebileceğiniz benzeri derinti yemiş çeşidi var. Ayrıca seçkin zaman dinç ürün ve göveri yemenize bile lüzum namevcut. Bu besinleri, arada sırada dondurulmuş, kurutulmuş yerine da yiyebilir ya dahi sularını içebilirsiniz. Yemişli yoğurtlar, sonuç salataları üstelik diyetiniz boyunca sizi bekliyor.

Kimlik diyetten vazgeçmek amacıyla bahaneler Çok bir iki yiyorum yine dahi kilogram veremiyorum! Diyet yiyecekleri çok pahalı ne yapmalıyım? sigarayı bıraktım kilogram alır mıyım pahal tevessül etmek genlere sadık mıdır? diyette maneviyat koca mi? akarsu içsem yarıyor hangi yapmalıyım?

Yoruma kapalı.