Genel Blog

Diyete Başlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

145

Diyete Başlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hele ilkbahar ve yaz aylarında kilogram vermek için diyet uzmanlarına başvuran marazlı sayısında üç nedene vabeste olarak artış olduğu kaydediliyor:
1- Check up ya birlikte by pass sonrası kilo vermesi zorunlu olanlar 2- Doğru beslenmeyi öğrenerek sağlıklı ayrımsız hayat sürmeyi hedefleyenler 3- Fiziki kendisine incelemek ve estetik kaygısıyla kilo çevirmek isteyenler
Rejim eden eşhas genelde sonuca çarçabuk yayılmak isterler. Ancak kilo çevirmek isteyenlerin gözardı etmemesi gereken yasakçı; seneler süren kavisli beslenme alışkanlıkları nedeniyle bozulan metobolizmalarının ayrımsız yahut iki kamer üzere gelişmemiş sürede düzelmesinin imkansız olduğudur. Kilogram vermekten çok elde edilen kiloyu yüklenmek ve kişilerin akarsu ile adale kaybı hesabına yağ kaybetmeye müteveccih diyetleri yeğleme etmeleri gerekiyor. Bu tür diyetler de maksut kalıcı ve kudretli sonuçlara ulaşılmasını sağlıyor.
Bilimsel anlamda ‘obezite’ yağ dokusunun normalin üstüne çıkması halidir. Dolayısıyla, bu hastalığın tedavisi yağ dokusunun normal sınırlar içerisinde olması durumudur. Kilolarından şikayetçi eşhas çoğunlukla kefaret sürecinde, birazdan aşağıda anlatılacak yanlışları uygulayarak, gücük sürede erdemli miktarda kilo veriyorlar fakat yağ kaybetmiyor, akarsu ve adale dokusunu kullanıyorlar. Böylece otama tutmak hesabına vücutlarına kötülük veriyorlar.

Kilo ita süreci ahali beyninde bilinenin bilakis henüz sistemli ve ayrıntılı soluklu aynı dönemdir. Multi-disipliner yaklaşımın bilge olduğu, tıpkısı haddinden fazla hekim dalının grup mantığıyla biraraya gelerek teaviyi desteklediğibir kefaret programı kişiyi istediği kiloya ulaştıracak ve hayatı süresince uygulayabileceği yiyecek düzenine kavuşturacaktır.
Zayıflamak isteyen gönül hastaneye başvurduğunda önceki adına mütenevvi testlerle metabolik hızı, eğin bileşimi (yağ, yağsız nesiç ve akarsu oranı ölçümü) laboratuvar ve biyokimyasal ölçümleri yapılıyor. Diyetisyen kontrolünde aynı gaye belirleniyor ve kişinin yiyecek alışkanlıkları, hastalıkları, yaşı, cinsiyeti doğrultusunda ayrımsız planlama yapılıyor. Hayat, önerilen egzersizler üzere Fizik Tedavi’den, ruhsal bindi gerekiyorsa Psikiyatri Bölümü’den, hormonal şişmanlama hezel konusuysa Iç Salgı Bilimi’den, lipid tablosu yüksekse Kardiyoloji’den bindi alabiliyor. Bu departmanların işbirliğiyle diyet için vacip olan multi – disipliner tedavi ve yaklaşım sağlanmış oluyor.
Hele kişinin elan önceki her diyeti uygulayıp uygulamadığına ise ilgi ediliyor. Çünkü hoppadak dinleyerek biber dolması bilgilerle kendi kendine rejim uygulamış eşhas faziletli oranda kas ve su kaybına yakalanmış oluyorlar. Yağ oranları yükseldiği ve bu ağırbaşlılık metobolizmayı aşağıya çektiği üzere beden henüz aheste erke yakıyor. Bu nedenle diyet uzmanı kontrolünde başlanılan kefaret programı bile ayrıksı ayrımsız buut kazanıyor.
“Kas kaybedilmeden üste kazanılarak kilo verilmesi hedeflenmeli” Diyetin hedefine ulaşabilmesi için yanı sıra katiyetle önerilen benzeri apayrı çalışkan üstelik ‘egzersiz’dir. Adale kaybını önelemek ve vücudu hızlandırmak üzere mübarek mübarek spor yapılmalıdır. Uzunca süre akım etmeyen ve beş altı enerji harcayan cisim, fonksiyonlarını düşük kaloriye çalışmaya adapte ederek ve az buçuk fazla aşındırmak yendiği ahit besinleri yağ adına depolamaya yatkındır.
Diyete başlayarak kilo isnat etmek isteyen kişinin katiyen unutmaması gereken benzeri yasakçı birlikte ten, balık, tavuk, inek kabil vücut grubu besinlerini; protein açısından benzin, yoğurt, peyniri, meyve ve sebzeyi; savuşturmak, pilav, makarna kadar karbonhidratları sakim etmeden, muvazeneli şekilde değme zaman gelişigüzel şeyi yiyebilecek olması ve diyetin bütünlüğünü sağlayabilmesidir. Çünkü hiç bire bir azık tek başına, akıbet kademe ağdalı ve dizgeli aktif üst mekanizmasının cümle ve ağır ezgi çalışmasını sağlayacak kadar mucizevi özelliklere cemaat değildir. Hayat istediği tagaddi düzenine ve vücut ölçülerine önce inanarak, sonradan bile bildiği yanlışları aynı uzmandan öğrenerek ulaşabilir.
Diyette Doğru Bildiğimiz Yanlışlar
“Makarna, pilav, savsaklamak gibi karbonhidratlar diyetten tamamen çıkarılmalıdır” Rejim yapan kişilerin düştüğü en yetişkin hatalardan biri vücuda yeterli miktarda karbonhidrat vermemektir. Diyete başladığı zaman savuşturmak, pilav, makarna, patates, darı gibi besinleri kesen kişilerin metabolizması ihtiyacı olan karbonhidratı geçmiş alır. Glikoz oranı inince içki şekeri dahi düşer. Sonrasında cisim, adale içerisindeki karbonhidratı kullanmaya başlar, bu de adale kaybı anlamına dirimsel ve eğin beraberinde su kaybeder. Yani diyette karbonhidratı kesen kimse tartıdaki sonucu görünce kilo verdiği yanılgısına düşer ancak üs olan vücudun kaybettiği yağ değil, adale ve sudur.
“Elden protein ağırlıklı perhiz zayıflamayı hızlandırır” Proteinin cisim mekanizmasını hızlandırdığı doğrudur ancak süreklii protein kabul etmek adale dokularını eksiltir ve akarsu kaybına neden evet. 1 gr. Adale dokusu kaybı kısaca 2.7 gr. Akarsu kaybına neden evet. Enikonu nesiç kitlesi kaybı metabolik hızı düşürür. İnsanalar tartıya çıktığı ahit kilogram verdiklerini zannederler ancak metabolizma yavaşladığı için perhiz sonrasnda aceleci tıpkı şekilde kilo alırlar.
“Değişik antrenman ve diyetlerle lehçe zayıflama mümkündür” Spor merkezlerini dolduran veya seçkin devir evinde elden beyin, belen üzere alıştırma hareketleri işleyen bayanların makul bildiği ayrımsız hatalı birlikte; türlü alıştırma ve diyetlerle lehçe zayıflamanın olabilir olduğudur. Zira bilcümle insanların birer kalıtım bilimi şifresi ve vücutlarının mahsus bölgelerinde varolan yağ hücreleri vardır. Aşkın olan besinler bu herkeste değişik bölgelerde kâin hücrelerde toplanır. Can kilogram verdiğinde genetik şifresi doğrultusunda imdi bu bölgelerde zayıflama gerçekleşir. Fakat beden tipinde tek benzeri başkalık imkânsız. Güç armut tipinde ise nazik armut değil algın aynı armut veya tutkun benzeri elma kendisine kalır.
“Her nev hareket ve spor zayıflatır” Vücudun alıştırma ve sporla kilogram vermesi için yağ yakma formuna geçmesi gereklidir, bu dahi fakat 18 ile 20 dakika süren ağır ezgi egzersizle başlar. Çoğu antlaşma 2 saat daim mekik hareketi namına makul nabızla 45 dakikalık ayrımsız tutum, istenilen sonuçlara ulaşmakta faydalı evet.
“Sabahları haris karnına içilen limonlı sıcak akarsu yağları eritir” Ahali ortada inanılan bire bir bambaşka hatalı üstelik sabahları, yemek öncesinde açgözlü karnına limonlu hamam su içmenin vücuttaki yağları erittiğidir. Ancak bu akide tamamen yanlıştır. Suyun veya içine katılacak olan sulu zırtlak, soda, kadar maddelerin, nebat çaylarının kesinlikle yağları yok etmek, elde etmek kadar bir etkisi bulunmamaktadır. Isıdam suyun referans edilmesinin ana nedeni midede 80 dakika kadar mufassal benzeri süre kalması ve doygunluk hissi vermesidir.
“Kâr, yemekten 2 saat sonradan yenir, yoksa bilcümle yenilenler yağa dönüşür” Meyvelerin glisemik endeksinin bazen besinlere bakarak efdal olmasından ortalık hızlı şekilde çağ şekerini yükseltme özellikleri vardır. Soluk şekeri yükseldiği devir insülinin salgılandığı ve yemeğin yanında alınan yemiş dolayısıyla de, bütün yenilenlerin yağa dönüştüğü sav edilmektedir. Fakat beden, ihtiyacı olan enerjiyi yemekten alır. Şayet birey normalden çok yerse meyve olsa üstelik olmasa üstelik aşkın besinler yağa dönüşür; buna koşut adına kişi ihtiyacı olan enerjiyi bir iki bir aşındırmak ve beraberinde meyveyle tamamlıyorsa yediği besin enerji kendisine kullanılacağı üzere yağa dönüşmez. Genelde meyvenin el aralarında önerilmesinin sebebi ise; meyvenin beraberinde proteinli benzeri gıda ile tüketildiğinde kan şekerini dengelemesi ayrıca açgözlü karnına yanilen meyvedeki vitamin minerallerin elan bol emilebilmeleridir.
“Biricik öğün aşındırmak yiyerek kolay zayıflayın” Vücudun kilogram almasına neden olan arz büyük etkenlerden biri, onu bilcümle dönüş aç bırakıp çabucak akşamları yemek yemektir. Zira tahminî 20 saat aç küsurat üzeri bu durumun devam edeceğini düşünür ve savaşa hazırlanır kadar yediklerini depolamaya başlar. Sonra 4 saat içerisinde mevrut besinler yağ namına depolanır. Bu konuda diyetisyenlerin tavsiyesi vücudu detaylı müddet açgözlü bırakmamak ve banko seçme 3 – 4 saatte yani tafsilatlı aralıklarla değilde sık sık aralıklarda tıpkı şeyler yemektir.

Kimlik Diyete önceden nelere dikkat etmeliyiz? diyete bittabi ve hangi antlaşma başlanır? rejim pekâlâ yapılır? Tek kere kemirmek yiyerek palas zayıflayın rejim yapmadan önce alınması gereken önlemler diyete başlamadan Diyete Önceden Perhiz rejim için bilmediklerimiz

Yoruma kapalı.