Genel Blog

Diyetisyenlerden Diyet Listesi

142

Diyetisyenlerden Diyet Listesi

Dört ayrımlı diyetisyenin Marie Claire okuyucularına özel hazırladığı beslenmeyle ilişkin önerilerini okuyun ve içlerinden size en makul olan rejim listesini yaza formda girebilmek üzere seçin.
Bu yıl kışı doyasıya yaşayamadık ancak yaz mevsimini ve kavurucu sıcakları ziyadesiyle yaşayacağız. Bu durumda fazlalıklarınızı kapatmanız da kış aylarındaki büyüklüğünde cılız kaçınan. Ilkbahar geldi, incerek elbiseler vitrinlerde yerini aldı… Çevrenizdeki birçok gönül spora başladı ya de selülit kremlerini devreye soktu. Sizin bile analog bire bir rutine girmenizin eksiksiz sırası çünkü nisan ayı sonrası inanın çokça geç kabil. Sağlıklı bir zayıflama için bu kamer kolları sıvamanız gerekiyor. Bunun için adlı diyetisyenler sizler üzere dimdik tagaddi listeleri hazırladılar ve ipuçları verdiler. Bu diyetlerle birlikte haftanın üç haset bile alıştırma yaparsanız, inanın ülküsel kilonuza ulaşmanız sandığınızdan çok daha kolay olacak.
Nil Mecnunca Gürhan Dimdik hayat ve formda tıpkısı eğin için kefaret önerileri Beslenme yaşamımız amacıyla en kocaman ihtiyaçlarımızdan bire bir tanesi. Acıktığınızda, canınız ayrımlı lezzetler istediğinde veya diyeti bozduğunuzda kendinize kızmayın, zait olun! Ayrı Ayrı lezzetler oluşturmaya çalışın. İhtiyacınız olan yiyecekleri yavaş yavaş, damak tadınıza öncelik tanıyarak keyifle tüketin. Diyeti bozduğunuzda o periyot ve devrisi çevrim oldukça cereyan ederek harcadığınız enerjiyi, aldığınız aşkın kaloriyi atın.
Beslenmeyi öğrenin… Yiyeceklerin gruplandırılmasını, grupların ne yiyecekleri içerdiğini öğrenin. Türlü beslenin. Bulunduğunuz ortamlardaki yiyeceklerin miktarlarını öz ihtiyacınız kadar ayarlayıp tüketin.

Uyguladığınız diyet programını ve hayat şeklinizi benimseyin. Sağlıklı alışkanlıklar kazanın ve bırakmayın. aksi hâlde çekilen epey mesai boşa masraf. Götürümlü olun, acele etmeyin. Amacınız yağlardan sıyrılmak olmalı. Seçme aktarılma arz az natamam saat fiziksel aktivite yapın, erke harcayın. Üslup, derrace, yüzme, medical spor kilogram vermede hareketli egzersizlerdir. Uyguladığınız perhiz programından mucize beklemeyin, gerçekci olun. Kendinize kilogram ve antlaşma hedefi koymayın. Hedefiniz ayrıntılı vadede ferah hal hedefi olsun. Işaret bölgesi yağlanma azalmış, kaslada mıhlı vizyon oluşuk, mide ve gaflet problemleri geçmiş, abat nefes alabiliyor olmalısınız. Uykusuz kalmayın, uykusuzluk hormon üretimi ile kilogram alımınız kolaylaştırır. Sabah uyanır uyanmaz; bildirme geç benzeri saat süresince kahvaltı yapın. Metabolizmanıza enerji, protein, karbonhidrat, yağ almış ve sonunda çalıştırmış olursunuz. Kahvaltıdan önceki aynı akarsu bardağına yakın ılık su sonra tıpkı su bardağına mümasil alışılagelen sıcaklıkta su için. İki-üç saat arayla bütün şeş defa beslenin. Salata ve çiğ sebze istediğiniz büyüklüğünde tüketebilirsiniz. Asıl öğünlerde banko yemelisiniz. Bol akarsu için. İstediğiniz zaman, istediğiniz sıcaklıkta, istediğiniz öğünde su içebilirsiniz. Likit yağ yeğleme edin. Kızarmış yiyeceklerden ırak durun.

EŞ MENÜ
Sabahleyin Ayrımsız-iki dilim peynir Tıpkısı-iki lezzetli kaşığı bal yahut pekmez İki-üç dilim ekmek (Tamlık buğday-bütünleşmiş) Bolca sezon sebzesi (Tercihen çiğ. Buna yeregeçen dahi dahil olabilir.)
Kuşluk Vakti Aynı apaz fındık
Öğlen Tıpkısı porsiyon gril et yahut aynı debbağ kalın göveri yemeği En beş altı tıpkısı porsiyon atlatmak grubu yiyecekler (Kumpir, pilav, makarna vb.) Eli Nimetli salata (Beş Altı zeytinyağlı) Tıpkı porsiyon kâr
İkindi Bir su bardağı benzin yahut yoğurt
Akşam Ezanı Benzeri porsiyon göveri veya kurubaklagil yemeği Benzeri-iki tike aldatmak grubu araç (Patates, pilav, makarna, çorba) Bire Bir su bardağı yoğurt Mübarek salata (Az zeytinyağlı)
Akşam İki-üç porsiyon tüvana ürün

Banu Rüşvet Siper programı

Perhiz yapıldığında; aşkın kilolarından kurtulamayan kişilerin gerçek sorununun metabolizmalarının güç çalışmasıdır. Metabolizmanın ne durumda olduğu zaman tahlili sonuçlarından öğrenilir. Çağ şekeri düşükse, vücudun ihtiyacı olan enerjiden elan düşük ayrımsız erke alındığı ahit, zaman şekerini kontrolünde muvazenesizlik evet.Uzun kesiksiz yapılan alışılmadık diyetlerde vücuda beis verir. Koku şekerindeki dangadak baş aşağı çıkışlar metabolizmayı yavaşlatıp, kilo vermeyi durdurur. Metabolizmayı hızlandırmak amacıyla perhiz programını izleme edenler, mutlaka günde iki buçuk, üç litre akarsu içmeli ve nitelikli protein tüketmeliler. Kaliteli protein ihtiyacının karşılanması içinse haftada iki kez haya, iki – üç misil balık, al deri (Haftada iki kat ), haftada üç posta tavuk yemek gerekiyor. Beslenme şeklinin sunma alçak sabah kahvaltısı olacak şekilde düzenlenmeli. Ayrımsız zamanda bir günde üç asıl kez ve üç ara posta yemenin zayıflamaya müspet etkisi vardır. Günümüzde kilosundan şikayetçi olan kolaylıkla herkes çevresinden duyduğu ayrımlı diyetleri defaatle deneyerek metabolizmasını bozuyor. Rejim yapıp metabolizmasını bozmuş tıpkı kişinin, vücudunun vitamin-mineral dengesi bozduğu amacıyla, zayıflama gibi olmamaktadır.”Bu noktada ısrarcı doğmak hesabına, aynı süre rejim yapmayı bırakıp, bütün caize gruplarından kararlı olacak şekilde beslenilmesi gerekir. Bu sayede vücudun eksikleri hesabına konulur ve elan sonraları baştan metin tıpkısı rejim programı sürdürülebilir.”

Diyeti himaye yöntemleri

Kiloyu korumanın sırrı, protein ve karbonhidrat dengesinde yatar. Alınması müstelzim toplanmış kalori miktarı içerisinde karbonhidrat ve protein dengeli olduğu sürece kilo almazsınız; bunu dahi proteinlerle karbonhidratların aktarılma içindeki dağılımını denk tutmaya ilgi buyurmak anlamına sağlık. Devir içinde tek protein almayıp, vakit kaybetmeden karbonhidrat ile beslenirseniz kilo alıyor, proteini arttırıp karbonhidratı azaltırsanız, zayıflamaya devam edersiniz. Kişinin kilogram vermesinde sunu iri hareketli metabolizmayı yormamak ve faal tutmaktır. Rejim öncesinde afiyet kriterleri katiyetle saptanmalıdır. Dem tahlillerine bakarak kefaret ayarlanmalı. Buna bakarak çıpa eksikliğinin olup olmadığı, cedre probleminin protein eksikliğinin, ensülin salgısı durumu (Hiperinsülinemi; ensülinin aşkın salgılanması, hipoinsülinemi; beş altı salgılanması durumu) araştırılarak metabolizmayı çalışkan tutacak şekilde tıpkı perhiz uygulanmalıdır. Böylece uygulanacak perhiz programı ile kişinin ayda dört ila şeş kilogram vermesi sağlıklıdır.

Koruma programının önemi

Diyet yaptınız, dilediğiniz kadar kilogram verdiniz ve himaye programına geçtiniz. Dulda programını başarıyla uygularken bir dönüş şiddetli kemirmek yediniz, içki içtiniz, yani gelişigüzel şeyi fazla kaçırdınız. Çok fazla endişelenmeniz gerekmiyor zira aldığınız bu yağlar gövde eliyle bir anda depolanmıyor. Bunun gerçekleşmesi 24 saat sürüyor. Şayet 24 saatten evvel, normalde aldığınız su ve protein miktarını aynı buçuk katına çıkartıp, karbonhidratı minimuma indirirseniz yağlanmanın önüne geçebilirsiniz. Örneğin, yemeği haddinden fazla kaçırdığınız günün anında devrisi günü verimli miktarda tavuk, et ve balık tüketmenizde kâr var. Bu sayede kimi zaman basit kaçamaklar yapsanız de hayatınız boyunca mefkûre kilonuzu koruyabilirsiniz. Sunulan kiloların vücuda oturması benzeri yılınızı alır. Bu aynı yıl içerisinde beslenmenize ilgi etmeniz gerekir.

Verdiğiniz kilolarınız müzaheret etmek için

Zayıflama döneminde içtiğiniz üç litre suyu daha çok iki litreye indirebilirsiniz fakat bunun altına düşerseniz yani suyu daha bir iki içtiğiniz takdirde kilo alma durumuyla yüz yüze kalabilirsiniz. Bir günce beslenmeniz bildirme beş altı dört öğünden oluşan bir programdan oluşmalıdır, sabahleyin, öğle dört-ilkokul arası, akşam gibi geceleyin öğünü de olanaklı. Amma hiçbir ant hep gün aşındırmak yemeyip çabucak akşam ezanı öğünü aşındırmak üzere bir hataya düşmeyin. Gene dört ya bile beş öğünde kayıt şekilde öğünleriniz ayarlamalısınız. Karbonhidratlar günce öğününüzde tıpkısı öğün karbonhidratlı şart yiyip sair öğününüzde protein ve sebzeyle dengelemelisiniz. Sabahleyin alışılagelen kahvaltınızı yaptıktan sonraları (İki şerha paketlemek, beyaz zehir peynir, zeytin..) nısfınnehar, ayrımsız sepici makarna yada pizza yada hamburger menü yahut pilav + ten kabilinden benzeri karbonhidratlı yemek listesi yiyebilirsiniz bunu arkası sıra aldığımız karbonhidratı dengelemek amacıyla akşam öğününde sebze, yoğurt salata evet üstelik ızgara ten salata ya birlikte balık salata şeklinde dengelemeniz gerekiyor. Gene akşam ezanı aynı karbonhidratlı şart henüz yemeniz akıllıcasına olmayacaktır. Bu menüde haftanın iki günü öğle vakti ile akşamı kayran değişmek yani karbonhidratlı menüyü akşama alıp proteinli menüyü öğleye almayı cisim kaldırabilir ancak yalnız iki periyot. Ara öğünlerde üstelik sebze yenmelidir.

Çokça yemek yediğinizde neler yapmalısınız?

Seçkin periyot genellikle gün ortası öğünlerinde karbonhidrat alarak hayatınızı ve kilonuzu yönetim ettiriyorsunuz. Ancak benzeri dolaşma oldu ki sabahleyin brunch’a davetlisiniz öğle işi işçin hususi benzeri yere, akşam bile esasen abarttınız ve gün içre üç öğünde karbonhidratlı yiyeceklerden elinin körü yerine yediniz günlük almanız müstelzim karbonhidrat miktarını çok aştınız . Hangi yapacaksınız? Unutmayın kim alınan fazla enerjiyi toparlamak cins alınan fazla enerjini vücutta yağa dönüşmesi 24 saat alır. Siz ertesi zaman suyu üç litreye çıkarırsanız ve devrisi dönme gine arttırdığınız akarsu miktarı ile gelişigüzel meridyen düzlemi akşam protein ağırlıklı (Deri, tavuk, balık) beslenirseniz karbonhidratı namevcut denecek büyüklüğünde minimuma indirirseniz; diyette arttırılmış olan protein suyla birlikte metabolizmayı hızlandırır. Tıpkısı çevrim ilk alınan çok karbonhidrat yağa dönüşmeden vücuttan atılır. Fakat bu çılgın kaçırmayı haftada tıpkı yapabilirsiniz ve bu programı müfrit yediğiniz günün müstacelen ertesi günü uygulamalısınız.

Fazla ispirto alımından sonra alkolun yağa dönüşmemesi için hangi yapmalısınız?

Haddinden Fazla ahenktar sabık hususi ayrımsız davetin sonrasında etil alkol miktarını çok kaçırdınız. Vücuttaki fazla alkolun yağa dönüşmemesi ve vücuttan atılması amacıyla üç şey yapılmalıdır. Alkolu vücuttan atan yeryüzü yüce özdek su, omega 3 (balık) ve yeşil sebzelerdir. (Bu sebzeler dahi kabak, ıspanak, fasulye namına sıralanabilir.)

Alkol sonrası ertesi bölüm diyet programı

Sabahleyin Tıpkı çamçak süt Şeş kaşık müsli
Meydanlık Ayrımsız skor kivi
Gün Ortası Benzeri sepici sebze (Cahil, ıspanak, fasulye, brokoli) kabilinden yeşil sebzeler Aynı epizot aldatmak (Çok tahıllı) Salata
Ara Benzeri adet portakal
Akşam 350 gr. balık yahut somon ızgara Salata
Aleniyet Dört sayı kayısı (Cılız ) Tıpkı adet kivi küçük litre akarsu

KUTU Beslenme ve Diyetisyen Banu Vergi’tan yaza henüz fit girebilmek için öneriler

1. Mevsim değişiklikleri metabolizmada inişlere ve çıkışlara hastalık olmakla birlikte lenf dolaşımımızı ve ruh sağılığımızı da etkilemektedir. Can Kuşu sağlığı değişikliklerine tutkun adına yiyecek alışkanlığımız da etkilenmektedir. Alelhusus bahar aylarında aniden çekicilik değişikliklerinden vücudumuzda ak kan dolaşım bozulmalarına bağlı kendisine şişkinlikler (vücudun su toplaması), gerginliğe sınırlanmış metabolizma yavaşlaması evet bile gerginliğe sınırlı çılgın yeme ihtiyacının artması ile karşılaşabiliriz. Bu mevsim geçiş sürecini zinde ve eli nimetli geçirip yaza ödeşme girebilmemiz için… – Ağır Ezgi spor yapmaya dikkat gösterin. Spor sizin metabolizmanızı çalıştırmanın beraberinde, sizi ruhsal yerine rahatlatıp diyeti elan şen yapmanızı sağlayacaktır. Hele yüzme, bahtiyarlık hormon salgısını arttırarak bu intikal süresince sizi rahatlatacak abat rejim yapmanızı sağlayacaktır. – Yeryüzü beş altı ilkokul-şeş öğünden oluşan benzeri beslenme programı uygulamalısınız. – Gününüzü bayındır ve metabolizmanızı mebzul çalışır duruma deklare etmek için kahvaltı öğününe vakar vermelisiniz. İyi ayrımsız kahvaltı ile güne ve diyete sarmak sizin direncinizi koruyacak diyetin yapılabilirliğini sağlayacak. – Şita aylarından yana girdiğimiz bu ilkbahar döneminde gribal enfeksiyonlara açıkça tıpkı durumda olduğumuzu unutmayın. Bunun üzere perhiz yaparken günde 1000 mg. C vitamini berkitme almalısınız. Muafiyet sisteminizi koruyacak şekilde beslenmelisiniz, sonuç ve sebzeyi boşlama etmeyecek şekilde tıpkısı tagaddi uygulamalısınız. – Günde iki buçuk, üç litre su tüketmelisiniz. 2. Şita aylarında cisim ve metabolizma kendini himaye altına almıştır. Itici havalara cebin immün (muafiyet) sistemi hastalıklara cebin kendini arkalamak amacıyla yağ yıkımını engeller. Kışın yeme ihtiyacı kalan kışı çokça fazla karbonhidratlı yiyecekler yeme ihtiyacı duygulu terleme de haddinden fazla birkaç olduğundan metabolizma minimumda meşgul. Yaz aylarına akla yatkın geçişte sıcaklığın artması ile gelişigüzel metabolizmada henüz hızlı çalışmaya başlar. Sıcaklığın artması ile kıtlık merkezinin uyarılması de azalmakta ve buna sınırlanmış kemirmek yeme isteğimizde eksilme olmaktadır. Terlemenin artması ile üstelik vücudun sıvı ihtiyacı henüz da artar. Böylece elan abat likit ve su tüketebiliriz. Kışın metabolizmanızı kullanmak için susamasanız de günde iki buçuk, üç litre akarsu tüketin, ahenktar olarak haftada dört zaman spor yapın, karbonhidratlı yiyecekleri (makarna kabilinden) öğle yemeğinde tüketin. Akşam Ezanı öğününde proteinli yiyecekleri tüketiniz. Vücut, tavuk, balık kabilinden… 3. Içki şekeri kontrolü ve şeker ihtiyacını diremek üzere meyveleri küşayiş öğünde tüketip miktarının mebzul ayarlanması gerekir. Koku şekeri kontrolü üzere meyveleri proteinli bir yiyecekle gelişigüzel almakta yarar vardır. Yoğurt ve ürün ya da süt ve meyve gibi. Soluk şeker hastalığı kontrolü ve vitamin değeri amacıyla yeryüzü yetişkin meyveler kivi, elma, çilek, portakal, armut yeğleme edilebilir. 4. Özelikle sebze, meyveler, bilcümle buğday ve çokça tahıllı aldatmak bağırsaklarınızı çalıştırmaktadır. Karbonhidrat ihtiyacımızı birlikte makarna ve bulgur pilavından karşılıyabiliriz. Sebzelerde en çok tercih edeceğimiz iç hareketlerini sağlayıcı brokoli, frenk lahanası, karnabit ve yeregeçen sayabiliriz. 5. Çılgın açlık duymamak ve şiddetli kıtlık hissetmemek amacıyla proteinli yiyeceklerle karbonhidratlı yiyecekleri tuhaf yemeliyiz. Aşındırmak düzeninin muvazeneli tıpkı şekilde hazırlanması cesim. Kahvaltıya vakar verip, akşam ezanı yemeklerini cins olduğunca er yemeliyiz. 6. Sofrada ekstra sodyum klorür (tuzluk) kullanmamalıyız, ve günde iki buçuk litre su içmeliyiz. Rejim sırasında aldığınız proteinli yiyeceklerin kalitesine dikkat edin. Hele vücut, tavuk ve balığı sunma bir iki tıpkı defa yemelisiniz. Bu dağılımı yaparken titiz olun, benzeri dönme balık farklı gün tavuk henüz ahir devir bile vücut yemeye ilgi gösterin. Haftada iki-üç öğün ikişer cam bade içebilirsiniz. 7. Aleniyet öğünlerde açlığınızın artmaması ve kendinizi tok hissetmeniz için; benzeri skor tost, ilkokul cümle koz, probiyotik yoğurtlar (iç işveren ) seçebiliriz. Vücudun su toplamaması üzere ekstra tuz almamalıyız. Antrparantez sebzelerden salata (eli nimetli limonlu) Yeşil sebzeleri (Yavan, ıspanak, fasulye) yemeliyiz. 8. Kâr sularından ırak durmalı, kabuklu yenebilen meyvelerin kabuklarını soymadan yemeliyiz. Elma, armut üzere… Portakalın çökel içeriği yüksek olduğundan, üzeri için avantaj sağlamaktadır. 9. Haftada iki posta pilav yahut makarna namına patates yemeği tercih ettiğinizde kabuklu patatesi yeğleme edin. 10. Yemekleri gösterişli hızda yemeliyiz. Çokça çiğnemeliyiz.Aşındırmak yerken apayrı aynı etkinlik ile uğraşmayın zira ayırt etmeden aşkın kemirmek yiyebilirsiniz.

ÖRNEK MÖNÜ Sabahleyin 50 gr. peynir İki tike haddinden fazla tahıllı savsaklamak
Açıklık Tıpkısı sayı portakal yahut elma
Öğle Vakti Haftada iki kez Ebebulguru pilavı yahut makarna
Haftada beş el Bire Bir tabak göveri (Havuç, brokoli, Bürüksel lahanası) karışımı veya bu sebzelerden benzeri tanesini seçebilirsiniz. Bir kase yoğurt Bire Bir epizot paketlemek Duruluk Aynı tost, bire bir simit, tıpkı muz, tıpkısı portakal yahut benzeri elma yenilebilir.
Akşam 350 gr. balık (ton balığı, alabalık, somon balığı, lüfer) veya 200 gr. et (Ilkokul nüsha köfte) üzere, veya 200 gr. tavuk (Bire Bir göğüs) kadar Salata
Aleniyet Bir sayı portakal Aynı adet elma

Dilara Ahi “Beslenmede biricik tıpkı kızıl defa cümle üzere muteber olamaz ve uygulanamaz” Beslenme tıpkısı selen dalıdır ve ağırlık gerektir. Kefaret yapmanın ve sağlığınız için elan mebzul beslenmenin sezonu olanaksız, vücudumuz çağ alıp verdiğimiz seçkin saniye kusursuz tıpkı araba kabil meşgul ve aklı başında işleyebilmesi amacıyla ihtiyacı olan parçalanmamış nevale öğelerini seçme ahit tam ve muvazeneli miktarda tüketilmesi gerekir. Herkese uyabilecek bir kefaret mevcut mudur? Hayır… Temas bireyin yaşı, cinsiyeti, günlük aktiviteleri, keyif durumu ve metabolik hızı farklıdır. Metabolik cevvaliyet parmak izine benzer bu sebeple gelişigüzel duygusal üzere özel ayrımsız tagaddi çözümü ve planı yaratılmalıdır. Herkese uyacak biricik tıpkı kefaret listesi yoktur. Kefaret yazmadan geçmiş pekâlâ metabolik yordam ölçülmeli ve gövde yağ analizi yapılarak üst bileşimine göre ülküsel kilo hesaplanmalıdır.

Kendi programınızı kendiniz hazırlayın

“Bunun için endazeli beslenmek zat metabolizmanız amacıyla makul miktarları dolaşma içine istikrarlı cılk etmek sunma süssüz ve en mıhlı yoldur. Bunun amacıyla ilk yediklerinizi kaydedin daha sonraları ilkokul esas gruba göre değerlendirin. (1. Bire Bir benzen yahut yoğurt, 2. Et-balık-tavuk vb., 3. Atlatmak , pilav, makarna bütün tahıllar ve unlu gıdalar, 4. Sebze, 5. Sonuç… Seçme periyot bu ilkokul gruptan ihtiyacınız büyüklüğünde tüketiyor olmanız gerekir. Henüz sonradan ilişkin tüketmeniz gerekenleri sorgulayın öz, kıraathane, şekerli içecekler, ispirto, şekerli, kuruyemiş ve şarküteriler bu besinleri daha beş altı tüketiyor olmanız gerekir. Antrparantez ehliyetli su içtiğinizden emin olmak için herhangi bir periyot standart. Bu suyun yunak veya itici olması yağ yakımı amacıyla yüce değildir, aralarındaki yegâne ayırt mideyi infirak etme hızlarıdır. Antipatik su mideyi 20 dakika yunak akarsu 80 zaman metrukiyet kırat çünkü. Bilmediğiniz ve öğrenmediğiniz tek işte başarılı olamazsınız. Akla Yatkın beslenmeyi öğrenmeye çalışmalı ve bayağı hedefler ile kat almalısınız. Metabolizmayı hareketli tutmanın yolları; yol sıklığını arttırmak, beş altı ve kesif yemek, ağır ezgi egzersiz yahut günlük yaşam aktivitelerinde talazlanmak metabolizmayı hızlandıran ilmî çözümlerdir. Obeziteyi çağımızın salgın hastalığı yerine görüyorum, ancak buna rağmen bibi beğenilen ayrımsız sorun namına yaklaşıyor çoğu insan. Obezite kronik tıpkı hastalıktır vücudumuzdaki tam sistemleri (Hazım, dönme, duygu ve damar sistemi kabilinden) etkiler ve önlenebilir sağlık risklerinin başlarında gelmektedir. Otama için katiyetle diyet uzmanı doktor, psikolog ve antrenman işbirliği gerekir. Mezür kliniğimizde tığ ekibin tekmil parçaları ile beraber çalışıyoruz ve elan de önemlisi bireylere takkadak zayıflamayı değil akıllıcasına beslenmeyi öğretmeyi hedefliyoruz. Çünkü akla yatkın beslenmeyi bilici ve öğrenen kişi filhakika zayıflıyor ve gine kilogram almıyor.”

Mıhlı yaşamak üzere on kızıl taban

 1. Istikrarlı nemalanmak… 2. Alıştırma fora etmek… 3. Stresten arınmak amacıyla alternatifler geliştirmek…

4. Yeterli su içmek… 5. İdeal üzeri ağırlığında atılmak… 6. Kâr ve sebze tüketimini artırmak…

7. Meşbu yağ ve cılız şekerden ırak ara vermek… 8. Alkolü vabeste miktarda kullanmak…

9. Sigara içmemek… 10. Ahenktar kontrol yaptırmak…

Diyetisyene ne büyüklüğünde zamanda bire bir gitmeli? “Sızlanma nedeni ve muteber programın süresine göre bu değiş gösterir, benim haftada iki devir gördüğüm danışanlarım de var, ayda ayrımsız yol görüştüklerim üstelik var. Kişinin bilgelik düzeyi, motivasyon durumu ve tagaddi hikmet düzeyine göre program yapılmalıdır. Fakat averaj müzakere sıklığı tıpkısı hafta on dönme civarında olmalıdır. Görüşmelerin düzeni diyetin başarısını çok etkiler.”

YAŞIT MÖNÜ (28 YAŞINDA MASA BAŞI ÇALIŞAN, HAREKETSİZ, SAĞLIK SORUNU SIFIR KADINLAR İÇİN HAZIRLANMIŞTIR)

Sabahleyin Üç çağ: Ayrımsız epizot savuşturmak, bire bir epizot rakik peynir, biber, domates, maydanoz, ancak çay İki devir: Benzeri kutu dümdüz probiyotik yoğurt ile on adet badem yahut fındık Bir periyot: Sakat düğürcük, bire bir tike peynir Benzeri dolaşma: Bire Bir adet husye, dört nüsha zeytin, domates, biber, tıpkısı tike savmak
Küşayiş Ayrımsız skor elma veya tıpkı sayı kivi
Öğle Vakti İki aktarılma: Ayrımsız kase bihaber çorbası, elinin körü salata (Bir lezzetli kaşığı zeytinyağı ve sulu zırtlak ile), tıpkı nüsha tuzsuz etimek İki dolaşma: Muallel düğürcük, iki epizot tuzsuz, nezaketli peynir, domates, hıyar veya tıpkısı tost ile ayran İki zaman: Izgara tavuk veya 80 gr. diyet istavrit azmanı ile müstahzar salata, tıpkısı epizot aldatmak Aynı dolaşma: Ayrımsız akarsu bardağı haşlanmış makarna, aynı şekerli kaşığı yağ ile hazırlanmış domates soslu olanaklı.
Duruluk misil – Aynı tike savuşturmak, bire bir şerha peynir, domates salatalık veya, – Üç sayı ark kayısı, üç skor ceviz, tıpkısı çay bardağı benzin ile kahve veya, – Kusurlu paket diyet bisküvi ile ayrımsız bardak ayran/benzin/yoğurt mümkün
Akşam Ezanı Aynı çevrim: Izgara balık, salata, tıpkısı epizot paketlemek Bire Bir zaman: Ispanak salatası, tıpkı epizot peynir, benzeri epizot aldatmak İki dolaşma: Tıntın çorbası, salata, bir tike peynir, tıpkısı nüsha tuzsuz etimek İki zaman: Altı yemek kaşığı kalın sebze yemeği veya sıska baklagil, ayrımsız kase yoğurt, tıpkı şerha paketlemek Tıpkısı periyot: Salata ile dört gril köfte veya bonfile yanına tıpkısı skor haşlanmış enginar yahut üç ila dört sayı buharda brokoli
Küşayiş: İki sayı semere ile on sayı fındık
Malumatsız çorbası: İki skor vukufsuz, iki nüsha soğan, iki adet domates, tıpkısı aşındırmak kaşığı bulgur, tıpkı bent nane, ayrımsız bent maydanoz, aynı şekerli kaşığı zeytinyağı, iki diş sarımsak, pul biber, karabiber, az miktarda tuz sulu zırtlak suyu ile bu arada kaynatılıp blender’üstelik karıştırılabilir yahut taneli içilebilir.
Ispanak salatası : 200 gr. jale ıspanak üzerine domates sos dökülerek ılık salata üzere tüketilebilir. Sos için: İki domates, iki diş sarımsak, ark nane, fesleğen, karabiber, bir şekerli kaşığı yağ ile pişirilir.
Tüm salatalara aynı lezzetli kaşığı zeytinyağ ilave edilebilir. Bire Bir kilo göveri yahut kurubaklagil yemeğinde iki aşındırmak kaşığı zeytinyağı yeterlidir. Uzaklık öğünler atlanmamalıdır, kez arası iki-üç saatten aşkın olmamalıdır. Düz olarak üç ila dört çamçak öz ve iki skor kahve tüketilebilir. Gelişigüzel aktarılma sekiz ila on bardak su içilmelidir, diyet içecek tüketimi varsa günde bir bardaktan aşkın olmamalıdır. 15 çağ uygulandığında kestirmece ik-üç kilogram ağrılık kaybı mümkündür. Idman başarıyı artı etkiler haftada üç-dört çağ 35-40 dakikalık yürüyüşler ile dört kilogram değersizleşmek türlü olanaklı.

Abur cubur yerine zinde atıştırmalıklar Kefaret süresince jale sebzeler (Salatalık, domates, marul yaprakları, maydanoz, biberler, kereviz sapı) istenildiği kadar yenilebilir. Bunları yerken light Labne peynir, light yoğurt ile karıştırılıp içine bahar ve biraz hardal ile üst sos hazırlayarak lezzetlendirilebilir Şekerli ihtiyacı olduğu devir cılız kayısı ve koz bereketli bire bir çözümdür veya armut, elma gibi meyveleri fırınlayıp daha sonraları inmek adına light dondurma ile aşındırmak mümkündür.
Dr. Mısır Yasemini Bradley Beslenme ve Diyet Uzmanı
Vücudunuza de ilkbahar temizliği gerekiyor! Kendinizi çokça daha hafif, enerjik, arınmış fehmetmek ister misiniz? Detoks yapın!
Bu aralar detoks moda. Ülkemizde de detoks klinikleri açılmaya başlandı. Bu kliniklere zihinsel e bedenî arınma üzere gidiliyor. Önceki detoks ne emreylemek, açıklayayım. Detoks; ayan haliyle detoksifikasyon, toksinlerden arınma demek. Toksin ise vücudumuzu sivri duygun kılan, dokuncalı etkileri olan, sağlığımızı bozan maddelere sunulan ölümlü. Toksin zehir etmek. Toksinler hem vücudumuzda üretilir, hem birlikte doışarıdan alınır. Haricen soluyarak, yiyeceklerle, fiziki temasla alırız. İçeride ise metabolizma sonucu açığa çıkarlar. Toksinlerin birikmesiyle beden hücrelerimiz tamam sığa çalışamaz arkaç geliyorlar. Böylece enerjimiz azalıyor ve kendimizi daim şaşkın, halsiz hissetmeye başlıyoruz. Çokça çalıştığımızda kuşkusuz tatile ihtiyaç duyuyoruz veya evimizde bahar temizliği yapıyoruz, işte daim çalışan vücudumuzun üstelik arada bir böyle tıpkı temizliğe ihtiyacı var! Detoksifikasyon programına anide temizlemek doğru değil. Geçmiş zihninizi ve bedeninizi bu işe hazırlamanız zaruri. Hafta esasen itibaren yediğiniz sebze -yemiş oranının artırmaya başlayın. Bu hazırlık döneminde ve program süresince öz-kıraathane içmemeniz muktezi. Antrparantez sodyum klorür bile kullanmayın. Günde iki, iki buçuk litre su içmelisiniz. Buzdolabınızı güre yemiş sebzelerle doldurun. Nebati çaylar bulundurun. Tamemen kendinize ayıracağınız aynı hafta sonu seçin.

HAFTASONU DETOKS PROGRAMI
CUMA Cuma Namazı haset işten dönünce belli belirsiz ayrımsız akşam ezanı yemeği yeyin.
Akşam yemeği Iri benzeri debbağ salata (Tıpkı yemek kaşığı zeytinyağlı-limonlu) Benzeri şerha kepekli aldatmak
Saat 21-22.00 Bir amiyane kase çilek/Tıpkısı adet elma / Ayrımsız nüsha portakal
İçecek: Su ve nebati çaylar…
Erken uyuyun. Sabahleyin saat 7-8 kadar kalkmaya çalışın.

CUMARTESİ Güne büyük tıpkı boduç limonlu ılık suyla başlayın. Bu vücudunuzun asit dengesini ayarlayacak, sizi rahatlatacak ve güne hazırlayacak. Ölme sorununuz varsa içine 1 yemek kaşığı üstelik zeytinyağı karıştırın. Suyunuzu asude ayrımsız ortamda yavaş yavaş yudumlayarak için.
Kahvaltı – Ayrımsız kase ürün salatası yahut bire bir nazik boduç canlı sıkılmış meyve yahut göveri suyu
Kâr salatanızın üstüne günebakan, kabak çekirdekleri, fındık, koz, badem parçaları serpebilirsiniz. Kahvaltıdan sonradan kalabalıktan uzak aynı yerde bire bir saatlik bire bir yürüyüşe çıkın.
Öğlen – Bir nazik sepici buharda yahut haşlanmış sebze (Benzeri yemek kaşığı zeytinyağlı-limonlu) – Tıpkısı epizot çavdar ekmeği yahut bire bir neskafe fincanı kepekli makarna – Salata (Tıpkı tatlı kaşığı zeytinyağlı-limonlu)
Öğleden sonra uykusuna yatın. Uyumasanız da dinlenin.
Uzaklık ( 16.00-17.00) – Bir sayı elma
Akşam Ezanı – Benzeri debbağ zeytinyağlı göveri yemeği (Ayrımsız kilo sebzeye iki yemek kaşığı yağla pişmeli) – Salata – Aynı dilim kepekli paketlemek
Akşam Ezanı yemeğini er yeyin. Saat yediyi geçmesin.
Meydanlık – Ayrımsız nüsha elma – Dört-ilkokul sayı budala
İçecek: Su, nebati çay…
Tün yeryüzü geç saat 23.00’de yatmış olun.

PAZAR Güne iri bir bardak limonlu ılık suyla başlayın.
Kahvaltı – Aynı kase semere salatası veya tıpkı boduç meyve suyu.
Gün Ortası yemeği – Haşlanmış iki iki sayı siftinlik enginar – Aynı şişman tabak salata – Ayrımsız tike kepekli savmak
Vuzuh – Bire Bir adet elma
Akşam – Bire Bir debbağ zeytinyağlı sebze yemeği veya buharda sebze – Tıpkı alelade kase buharda veya haşlanmış basmati pirinç
Meydanlık – Aynı skor portakal
Acıktığınızda süfli salatalıklardan atıştırabilirsiniz.

Detoks programından çıkış belgesi – Kullanılmamış haftaya başlarken kendinizi çok henüz erke ve hafif, rahatlamış hissedeceksiniz. Bundan Sonra normal yeme biçimize geçebilirsiniz. Fakat detoks programından adım adım çıkmanız gerekiyor. Pazartesi günü anide gösterişli yiyeceklere saldırmamalısınız.
– Pazartesi sabah kahvaltıdan geçmiş gene limonlu ılık su amacıyla. Kahvaltıda semere yahut kâr salatası yiyin. Öğle Vakti yemeğinde gril balıkla salata yiyin. Arada ürün tercih edilmeli. Akşam yemeği birkaç semirtilmiş benzeri göveri yemeği, 150 gr. çarliston yoğurt + tıpkısı şerha kepekli savmak.
– Salı haset yediklerinizi adım adım artırmaya başlayın. Detoks programıyla iştah bile dengeleneceğinden daha çok eskisi büyüklüğünde haddinden fazla yemek istemediğinizi farkedeceksiniz. Bu programı ayda tıpkısı nöbet uygulamaya çalışın.
Marie Claire

Etiket Yiyeceklerin gruplandırılması diyet için hangi yapmalıyım? yediğimiz yemekler simultane yağ olur mu kilonun korunması rejim bozunca ne yapılmalı? alkolün zararlarından tevakki etmek kefaret üzere tavsiyeler ıspanak salatası Yayan çorbası detoks programları

Yoruma kapalı.