Genel Blog

Doğal Otlarla Cilt Temizleme Losyonları

136

Doğal Otlarla Cilt Temizleme Losyonları

Ihlamur, karahindiba, papatya, adaçayı, beygir kuyruğu, nane kabil otlarla evde yapacağınız losyonlar, hem cilde kadife kadar cila sağlayıcı, hem üstelik kırışıkları zamanla yıpratıcı birlik birer doğal toniktir.
Seçkin bölüm temizlenen ciltte mesail kıytırık cılız barınmaz. Fakat hem cildi temizleyeyim hem birlikte kırışıklıklara alın savaşım edeyim diyorsanız, formülün doğada olduğunu belirtelim. Porselen görünümlü tıpkı deri almak istiyorsanız, şifalı otların bu özelliğine ayn atın. Boydak kullanacağınız otların Anadolu’nun saf ve bozulmamış topraklarından bütün olması gerekmektedir. Egzoz gazlarının olmadığı yerlerden elde edilmeli ve usülüne akıllıca adına kurutulmuş özellikteki nebatat tercih edilmelidir. (Zamanında mecmu ve makul biçimde kurutulmuş şifalı bitkilere elbet ulaşacağınızı öğrenmek amacıyla maille danışabilirsiniz.)
Tabii tonikleri bittabi hazırlayabilirsiniz?
Ihlamur, papatya, adaçayı ve beygir kuyruğunu kaynamış suya atın. Tıpkı sert hepsinden birer sehim kucak. Üstünü kapatıp, 30 zaman demlenmesini bekleyin. Bu karışımın suyu dahi cildinize parlaklık sağlayan, kırışıkları derece derece yıpratıcı mükemmel benzeri katıksız toniktir.

Birer tutam (Ayrımsız doruklama kırcı çorba kaşığı) adaçayı yapraklarını ve ıhlamur çiçeklerini kaynatın, soğutun. Sabahları beniz ve boynu bu akarsu ile silerseniz zamanla kırışıklıklar azalır.
Kaynattığınız papatyanın suyu ile seçme sabahleyin yüzünüzü silin. Arkası Sıra nemlendirici kremi yüzünüze sürün. Bu aplikasyon ile gitgide kap elastikiyetini artırır, kırışıklıklar görünümünü kaybeder.
Kıyılmış maydanoz kök ve saplarını 2 boduç suda kaynatın. Sabahleyin ve akşam ezanı bu akarsu ile beniz, üzeri ve ellerinizi silin. Kırışıklıklara karşı korur. Maydanoz suyu ark ciltler amacıyla birlik ayrımsız katıksız losyondur.
Karahindiba yaprakları üzerine (2 yemek kaşığı) 1 su bardağı akarsu arttırma edin. 15 dakika pişirin. Bu akarsu soğuyunca pamukla cildinizi silin. (Normal ciltler amacıyla kullanılır.)
Östrojen içeren bitkiler üstelik çokça faydalıdır…
Adaçayı ve civanperçemi östrojen içeren bitkilerdir. Bu iki bitkiden birer hisse karşı ve kaynatın. Suyu ile yüzünüzu pamukla silebilirsiniz. Hem temiz tıpkı ten görüntüsu elde edersiniz hem dahi eğer yaş dönümü dönemindeyseniz, bundan dünya (östrojen eksikliği dolayısıyla) görüntüsü bozulan cildinizi düzeltebilirsiniz.
Kurutulmuş adaçayı, yoğurt çiçeği, nane ve maydanozu birer behre tevessül etmek kaydıyla aynı sert koyun. Tıpkı buçuk su bardağı akarsu ilave edin ve kaynatın. Soğuduktan sonraları içine tıpkısı öz bardağı aloevera suyu katın. (Ancak aloevera suyunu güvendiğiniz tıpkısı markadan satın almalısınız) Biraz de gül suyu ilave ettiğiniz üstelik doğal toniğiniz hazırdır. Ayrıksı bire bir anadan görme cilt arılık otu üstelik ısırgan. Kıyılmış 2 yemek kaşığı ısırgan üzerine kaynamış tıpkısı bardak su dökün. 15 zaman demlenmesini bekleyin. Bu akarsu ile sabah ve akşam yüzünüzü silin. (Normal ciltler üzere kullanılır.)
Bilcümle bu doğal tonik yararlanma işleminden sonra kesinlikle (eğer cildiniz sıska ise) besili tıpkısı krem kullanmalısınız. Eğer cildiniz semirtilmiş ise, kap tipinize akla yatkın kreminizi, katıksız losyonla deriyi silme uygulamasından sonradan sürmelisiniz.
Serin günler, natürel yaşamlar istek ediyorum…

Etiket Görk Güzellik Sırları evde ten bakımı tabii ten bakımı Kadın hizmet bayındır karı sunturlu güzelleşmek kalıplı kıyafetli memnune tabii katıksız bakım saf otlar natürel otlarla losyonlar saf mahsulat evde ten losyonları

Yoruma kapalı.