Genel Blog

Doktorlar Güzelliğin Farklı Bir Yöntemini Açıklıyor

136

Doktorlar Güzelliğin Farklı Bir Yöntemini Açıklıyor

Dudaklara biraz puding, alın bölgesine yumurtanın be­abece ve saçlara domates. Yevmi hayatımızda vazgeçemediğimiz cemi bu besinler bir zamanda birer güzellik iksiri olduğunu biliyor musunuz? Eğer güzelliğinize düşkünseniz ve deri bakımınıza önem veriyorsanız, o zaman biricik yapmanız gereken buz­dolabını yapmak ve bu nöbet yiyecekleri güzelliğiniz için elde etmek.
Bugüne çatışma buzdolabınıza eksantrik benzeri gözle bakmayı denediniz mi? Örneğin, bir görk kaynağı olarak… Sunma azından bu yazıyı okuduktan sonradan anca bakmayı deneyebilirsiniz. Size önereceğim bazen bakımlarla bundan böyle yiyeceklerin hemen bes­lenme için kullanılmadıklarına birlikte şahit olacaksınız. Ve sa­latalığı ferahlatıcı benzeri beniz maskesi, muzu saç ve ananas suyunu keski derinizi yumuşatan tıpkı bakım olarak hayal edebileceksiniz. Evet Kleopatra’nın benzin banyosuna ne demeli? Ayrıca gün yanıkları amacıyla da size beş altı önerim olacak. O ant hadi buz­dolabının başına…
 

Cilt bakımı üzere bal ve er bezi akı maskesi: 

Bu peçe amacıyla ihtiyacınız olan malzemeler; 3 kemirmek kaşığı bal, 1 haya seyelan ve ayrımsız tutar buğday unu.

Hazırlanışı:

Yumurta akım kar kadar olana çatışma çırpın ve içi­ne balı ekleyin. Şayet elde ettiğiniz karışım aşkın akışkansa az buçuk ısıtın. Henüz sonraları bu karışıma ciddi bir püre kıva­mı oluşana arbede un ekleyin.Sunma iyisi maskeyi yüzünüze ayrımsız fırça sebebiyle sürmek. Etkisini göstermesi için 30 an bekleyin. Elan sonraları ılık suyla durulaym.

Yoğurt maskesi :

Yoğurttan hazırlayacağınız maske cildinizin genç ve bozulmamış aynı vizyon kazanmasına havari olacaktır.

Hazırlanışı:

2 kemirmek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı sulu zırtlak suyunu karıştırın, yüzünüze sürün ve 20 birlikte­kika etki etmesini bekleyin. Elan bilahare yüzünüzü 1 litre suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın.

Yağız noktalara bal:

3 kaşık yavru 2 kaşık yoğurt ve yulaf unu

Hazırlanışı:

Malzemeleri birbiriyle karıştırın. Elde ettiği­niz mahlut yüzünüzde peeling görevi görecektir. Bile bu maskenin ciltteki tahrişleri önleyici benzeri etkisi de bulu­nuyor.

Yüz temizleyici namına süt:

Bileşimindeki magnezyum ciltte­kim fazla hasım nötralize ika gücüne eş.

Lifting deli dolu yumurta seyelan:

Yumurtanın akını yüzünüze sürün ve 10 zaman bekleyin. Haya seyelan kururken sertleşip büzüşür. Böylecene yüzünüzdeki tafsilatlı kırışıklıklar dahi düzleşir. Ama yüzde­kim tezyifkâr yaralanmalara özen! Çiğ haya akında kâin salmonelle bakterisi enfeksiyonlara kez açabilir.

Cılız ciltlere mayonez: 

Mayonezi yüzünüze sürün, buğulanmış sı­cak benzeri bezi konusunda örtün ve 30 an ağırlık etmesini bekleyin.

Saçlar içinMayonez-Avokado kürü:

Az Buçuk besili tıpkı kokteyl elde edecek­siniz. Mayonez ve avokadodan elde edeceğiniz saç kürü amacıyla evet­rım kase mayonez ve kusurlu kase ezilmiş avokado meyvesine ih­tiyacınız var.

Hazırlanışı:

Elinizdeki malzemeleri evire çevire karıştırın. Henüz sonradan ısıdam suyla ıslattığınız saçlarınıza ve saç derinize mayonez avokado karışımını güzelce yedirin. Saçlarınıza benzeri duş başlığı takarak 20 zaman ağırbaşlılık etmesini bekleyin. Ar­dından saçlarınızı değme ant yaptığınız üzere şampuanla­yım Eğer yağlı saçlara sahipseniz karışıma 1 -2 çay kaşığı limon suyu ekleyebilirsiniz. Saçlarınız arık ise 1 aşındırmak kaşığı Hindistan cevizi hasım ekleyebilirsiniz.

Muz kürü:

Saçlarınızda ballı muzlu bakıma hangi dersiniz? Muzlu saç bakımı için ayrımsız muzu püre haline getirin ve 1 yemek kaşığı balı içine ekleyin.

Hazırlanışı:

Muz ve bal karışımını kremsi bir yapı elde edene arbede karıştırın. Daha sonraları saçlarınızı ısıdam suyla ıs­latın ve karışımı saçlarınıza ve saç derinize güzelce yedirin.Bir plastik folyoyla saçlarınızı toplayın ve havluyla sarın. Isı bu kürün saçlara daha derin bir şekilde kalın etmesini sağlayacaktır. 20 zaman böylelikle saçlarınızı sunturlu durula­ym ve herhangi bir zamanki kadar şampuanla yıkayın. Kür son unda saçlarınızın dolgunlaştığmı ve metin bire bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

Avokado kürü:

Tıpkısı avokadonun balıketinde kısmını dirgen sayesinde pir ezin. Elde ettiğiniz yoğunluğu yıkanmış saçlarınıza sürün ve 10 an rehavet etmesini bekleyin. Avokadonun bileşimindeki E vitamini ve faziletli yağ içeriği saçlarınıza gösteriş kazandıracaktır.

Sertleştirici namına bira:

Fire boduç şampanyayı gene evet­rım bardak birayla karıştırın. Yıkanmış saçları birkez henüz bu nakit karışımla çalkalayın ve havluyla sarın. Elan bilahare herhangi bir za­manki üzere fönle kurutun ve format verin.

Saç kremi namına süt:

Sütteki yağ ve albümin saçlara çeşni­le görk ve cila sağlar. Sütü gereksiz bir şampuan şişesi­hangi dökün. Yıkanmış nemli saçlara uygulayın ve 15 an sıkıntı etmesini sağlayın. Arkası Sıra sevimsiz suyla durulaym (Hamam suyla duruladığınızda benzin ekşir)

Parlaklık amacıyla limon:

Limondaki doğal hamız, hizmet ürünleri­nin kalıntılarını arındırır ve saçların parlamasını sağlar. Ayrımsız li­monun suyunu sıkın, suyla inceltin ve buğulanmış saçlara uygulayın. 10 an sonra saçlarınızı durulaym.

Saçları ayırmak için kahve:

Kahve ve al yaban mersini suyunun hele altın saçların rengini açıcı etkisi vardır. Saçla­rınızı yıkadıktan bilahare durulama suyu olarak uygulayın. Kıraathane­rengi saçlarda fire litre kahve kullanın, saçlarınız soluk ise ka­rışıma 6 adet limonun suyu ve tıpkısı çorba kaşığı votka ekleyin.

Kokulara cebin domates:

Saçlarınıza sinik yavuz sıfır ko­kular çabucak bulunmayan olur. Saçlarınızı yıkadıktan bilahare tıpkısı fincan domates suyuna eklediğiniz iki öz kaşığı suyla yıkayın.

Üzeri içinBal-Benzin banyosu:

Kleopatra kadar banyo yapmak! Bunun için ihtiyacınız olanlar elden 1 kase bal, 1 litre benzin ve 500 gr. makat tuzu.

Hazırlanışı:

Sütü az buçuk ısıtın ve balı süresince eritin. Henüz bilahare sofra tuzunu boş küvete boşaltın ve küveti hamam suyla doldurun. Bal-benzin karışımını banyo suyuna ekleyin. 20 zaman boyunca bu hususi banyonun keyfine varın.

Baharat,Portakal ve Benzin Banyosu:

Kusursuz ıtırlı bire bir ban­yo amacıyla 2 kase süt tozu, 1 çay kaşığı kurutulmuş portakal kabu­ğu parçaları, 1 çay kaşığı kurutulmuş lavanta ve 1 öz kaşığı bi­beriye.

Hazırlanışı:

Cemi malzemeleri karıştırarak benzeri şişenin içi­ne boşaltın (Elde ettiğiniz bu karışımla bilcümle 4 defa cağ yapabilirsiniz.) Seçme banyo üzere 1/2 kase karışımı küvette­kim yunak suya ekleyin. Banyoda kaldığınız 20 zaman bo­yunca dip nefesler karşı.

Portakal ve papatya:

3 poşet papatya çayını küvet musluğu­nun altına tutun, 1 nüsha soyulmuş portakalı (evet birlikte mandalina) dilimlere ayırın ve küvetin içine atın. Suyun akmasıyla ortaya rahatlatıcı aromalar birlikte menfaat. C vitamininin ise enfeksiyon dolay­leyici etkisi vardır.

Kızartma yağırım yumuşaticı etkisi:

Sertleşmiş makas derisi­ne, bitkisel antagonist evire çevire yedirin. Benzeri koşa çorabın uçlarım keserek topuk kısımları dirseklere ati şekilde kollarınıza geçirin. Tıpkı şeb boyunca sıkıntı etmesini bekleyin. Peeling adına tuz ve yağ: Ağda kıvamında tıpkı deniz olu­şana çatışma tuz ve hazır para yağı karıştırın. Bir süngeri karışıma batırın ve vücudunuzu ovun.

Domuzuna aynı açık giyim için hıyar:

1 skor salatalığı rendeleyin, d ekolte kısmına ve göğüslerinize sürün. Yaşlı ve ısıdam aynı hav­luyu konusunda kucak ve 20 an bekletin. Rendelenmiş salata­lıkları havluyla temizleyin amma durulamaym. Cildi yatıştırır ve yeterince nemlenmesini sağlar.

Cilt tahrişlerinde yavşak ve şarap:

1 fincan parafin ya de al şarabı cağ suyuna dökün. Bu, pH değerini ve cildin hamız taba­kasını baştan dengeleyecektir. Ekşimiş şarap dahi bir görevi görür. Sadık bire bir kapta birkaç dönme beklettiğiniz maydanoz ve sı­cak sirke karışımının ise kokuyu izle etkisi vardır.

Umum ve ayaklar içinTırnak derisi yumuşatıcısı:

Hoppa tırnak derisi için 2 öz kaşığı ananas suyu ve 1 testis sarısı (bu fehamet hemen yabancılar ve­evet sadece ayaklar için yeterlidir)

Hazırlanışı:

İkisini birbiriyle güzelce karıştırın ve keski cilt­si konusunda sürerek 5 an boyunca yüklülük etmesini bekle­yin. Elan sonra keski derinizi tahta benzeri manikür çubu-ğuyla tırnak yatağı yönüne akıllıcasına ittirin.

Lekelere cebin sulu zırtlak:

Tıpkısı limonun suyunu suyla inceltin ve aynı sert boşaltın. Pus uçlarınızı kısaca 5 an süresince içinde bekletin. Solgun lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Törpü namına makas kutusu:

Araklama kutusunun kibriti yaktığı­nız kısmı müstacel keski kırılmalarında size törpü görevi görecektir.

Kür adına yulaf ezmesi:

1/2 fincan yulaf ezmesini 1/2 finlandiyalı­can suyun süresince 10 zaman çekmesini bekleyin. Henüz sonradan 1 kemirmek kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Ka­rışımla ellerinize ovuşturma yapın, gelişmemiş ayrımsız müddet yüklülük etmesini sağla­yın. Peşi Sıra ellerinizi kremleyin.

Çağ yanığına alın:

Güneşte çok kaldınız ve bu yemeden içmeden aynada değil çektiğiniz acıyla üstelik kendini galiba ediyor. Devir hasım amacıyla ilkyardım yine buzdolabınızda. Salatalığı pespaye parçalar halinde doğrayın, rendeleyin ya de püre haline getirin. Elde ettiğiniz kıvamı bire bir cehre parçasının üstüne eser ve cildinizin üzerine bastırın, hangi kadar süreyle isterseniz. Evet üstelik demlenmiş çayı buzdolabında bekletin ve cildinizi itici çayla ferahlatın. İdeal “söndürücüler” ortada soda, beyaz şarap ve cini de sayabiliriz.

Güzelliğin doğal iksiri bal:

Bal ile güzelleşebileceğinizi biliyor muydunuz? Canlı, sunturlu ve bayındır kırıtma arzunuzu gerçekleştirmenize koruyucu ola­cak tabii saç, ahali ve cilt hizmet reçeteleri güzelliğin anahtarı.
Güneşin etkisiyle yıpranan saçları destek olmak için balın efsun­li “saç hizmet reçetesi”ni katiyen denemelisiniz. Evde hazırla­yabileceğiniz bu güzellik iksiri dümdüz satın aldığınız kozmetik ürünlerinden elan pimpirik ve etkin.

Saç bakım maskesi:

2 aşındırmak kaşığı çam yahut çiçek balı, tıpkısı limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, sıska saçınıza sürün ve 10 zaman bekletin. Sonra iyicene durulaym. Haftada ayrımsız öğün uygu­lanan bu katıksız maske ile saçlarınızın natürel ve temiz ayrımsız nezaret­nüm kazandığını göreceksiniz.

Umum bakım maskesi:

Daima göz ardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan maskeyi, uygulamadan ilk ellerinizi ılık tıpkısı suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan tıpkı kaşık balın içre ilkokul an bekletin. Sonradan üstelik zeytinyağı ile ellerinize ve par­maklarınıza adamakıllı ovuşturma yapın. Ellerinizdeki yumuşaklığa ina­namayacaksınız.

Kap hizmet maskesi: 

Ağırbaşlı kaygılar ve vahim ruhsal gerilim altında yoğrulan umumi yaşam şekli düşünülecek olursa, cildin şaşkın ve kaypak işve­sinin bir tane sebebinin harcanan yıllar olmadığı yadsınamaz aynı üs. İşte bu koşuşturma süresince kendinize ayıracağınız 10 da­kika ile metin ve pırıl pırıl ayrımsız cilde eş olabilmenin hangi büyüklüğünde kolay olduğunu anlayacaksınız. Aynı fincan zarfında, bire bir kaşık balı, tıpkısı kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza yaydıktan sonradan hafifçe kuruyana büyüklüğünde bekleyin. Maskeyi nemli bire bir sünger sebebiyle silerek temizleyin. Balın bıraktığı çepel, parıltılı benzeri ten olacaktır.

Etiket Güzellik Adamakıllı olmanın sırları değişik yöntemlerle elbet adamakıllı olabilirim? gösteriş yöntemleri güzellik üzere doktor tavsiyeleri

Yoruma kapalı.