Genel Blog

Droplr

21

Droplr

Droplr, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar üstünde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir dosya paylaşım programı olarak dikkat çekiyor.

En Ince Ayrıntısına Kadar bedava olarak sunulan Droplr’ı kullanarak başka kişilerle paylaşma kistediğimiz dosyaları, dokümanları, fotoğrafları, notları ve bağlantıları saniyeler içerisinde paylaşabiliyoruz.

Programın uygulama özellikleri son derece pratik. Yüklediğimiz süre ekranımızda programın özel ikonu çıkıyor ve dosyaları bu bölüme sürükleyerek upload edebiliyoruz. sonra tekrar bu bölümden yüklemiş olduğumuz dosyaların linklerini kopyalayabiliyor ve paylaşmak istediğimiz kişilere gönderebiliyoruz. Gönderdiğimiz kişiler bu linklere tıklayarak yüklemiş olduğumuz dosyaları indirebiliyorlar.

Açık Konuşmak Gerekirse Droplr’ın bilhassa aynı projeler üzerinde çalışan profesyonellerin, müşterek incelemeler yürüten şahısların epey hoşuna gideceğini düşünüyorum. Konvansiyonel dosya paylaşım yöntemleri yersiz zaman ve emek kaybına sebep oluyorlar lakin Droplr, tüm dosya transferi işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirdiği için ne zamandan ne de emekten feragat etmemize sebebiyet vermiyor.

Programın en önemli özelliği çapraz platform desteği sunması. Mac, iPhone, Windows Phone sürümlerini kullanarak daha senkronize bir dosya paylaşım ağı oturtabiliriz.

İndir

Bir önceki yazımız olan H2testw başlıklı makalemizde check usb, download h2testw ve h2testw hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.