Genel Blog

Duplicati

21

Duplicati

Duplicati uygulamasını kullanarak dosyalarınızı şifreli bir şekilde online olarak yedekleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Bilgisayarımızda yaşayabileceğimiz değişik aksilikler sonunda canımızı sıkacak sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Fidye yazılımları, sistem çökmeler, teçhizat arızaları vb. durumlarla karşı karşıya geldiğinizzde, kişisel dosyalarınızı kaybetmek istemiyorsanız ahenkli olarak yedek almak gerekiyor. Dosya yedekleme işlemini sizin yerinize yapan ve bunu oldukça tehlikesiz bir şekilde saklamanıza yardımcı olan Duplicati uygulaması büyük rahat sağlıyor.

Microsoft OneDrive, Amazon Cloud Drive, Google Drive, box.com, Mega ve hubİC gibi popüler bulut depolama hizmetleriyle ahenkli bir şekilde çalışan Duplicati, dosyalarınızı ve klasörlerinizi AES-256 şifreleme protokolüyle güçlü ve kırılamayacak kadar güvenli bir hale getirerek yedeklemenizi sağlıyor. En Ince Ayrıntısına Kadar ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir tatbik olan Duplicati uygulamasını yükledikten sonradan uygulamanız gereken adımları basit bir şekilde kavrayarak dosyalarınızı hızlı bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan SearchMyFiles başlıklı makalemizde alternative, files ve folders hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.