Genel Blog

DupScout

27

DupScout

DupScout, sisteminizdeki çift dosyaları bulmanıza asistan olan bedava bir program. Windows işletim sisteminin kurulu olduğu değişmez sürücünüzün yanı sıra ağda paylaşılan bilgisayarlardaki, sunuculardaki ve NAS cihazlarındaki aynı adla kaydedilmiş dosyaları da saptama edip sisteminizi ferahlatabiliyoruz.

Benzer adla kaydedilmiş sisteminize fazlalık yapmaktan diğer işe yaramayan dosyaları çarçabuk bulup silmek için kullanabileceğiniz küçük boyutlu programlar aralarında olan DupScout’da tarama sonucunda çift dosyaların sisteminizde kapladığı alanı, kaç kere kendini kopyaladığını, hangi formatta olduğunu, bulunduğu klasörü ve sildiğinizde kazanacağınız alanı görebiliyorsunuz. Bulunan çift dosyaların tümünü tek tıkla hemencecik silebileceğiniz gibi sağ tıklayarak belirlenmiş bir klasöre taşıma, yenisiyle değiştirme, panoya kopyalama gibi işlemleri de yapabiliyorsunuz.

Kendi sisteminizde yapma gereği duymayabilirsiniz ancak ağda yer alan bir bilgisayar ya da NAS cihazı için bulunan çift dosyaları html, metin, excel, pdf ve xml formatında kaydedip dışa aktarma yapabiliyorsunuz.

İndir

Bir önceki yazımız olan IsMyLcdOK başlıklı makalemizde 4.34, download ve ismylcdok hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.