Genel Blog

Duru Olmak 19 Şubat’ta Yayına Giriyor

23

Duru Olmak 19 Şubat’ta Yayına Giriyor

Nükhet Duru’nun yaşamıyla sanatının iç içe geçtiği ilham veren öyküye, son albümünde Duru ile düet yapan Sıla, Kenan Doğulu, Teoman, Mabel Matiz, Funda Arar, Rubato, Ceylan Erdem, Ata Demirer, Kalben, Zeynep Bastık, Sena Şener ve Evrencan Gündüz ile yapılan düetler, görüşmeler ve stüdyodaki tescil anları eşlik ediyor.

Nükhet Duru “Doğrusu bu belgeselde benim hayatımın kısa kesitlerinin yanı sıra ikinci evimiz olan stüdyomuza konukluk ediyor izleyiciler. Hiç bilmediğiniz, en kendimiz olduğumuz, bazen en gergin bazen en doğal olduğumuz alanımıza davetlisiniz.” diyor ve ekliyor:

“Uluslararası bir platformda yayına girmesi ve üslubu doğruca ülkemizdeki müzik belgeseli sektörünün kayda değer taşlarından biri olacağına inanıyorum.” Belgelere Dayanan, tınılarına tanıdık olduğumuz, bazılarını ezbere bildiğimiz Nükhet Duru şarkılarını yeni seslerden, farklı yorumlarla dinletiyor.

 “Duru Edinmek”ın yönetmenliğini Mu Tunç, yapımcılığını ise Âlem Ercan üstleniyor. Belgeselin orijinal film müziği ise Orkun Tunç’a ait.
Duru’nun yayın tarihini kendi sosyal medyasından espirili bir şekilde “Anne Oluyorum” diye duyurmasıyla, belgeli şimdiden sosyal medya kullanıcıları arasında konuşulmaya başlandı.

Bir önceki yazımız olan 2021 Survivor Berkay Yuvakuran kimdir, kaç yaşında? Berkay Yuvakuran’ın babası Semih Yuvakuran ve kardeşleri kimdir? başlıklı makalemizde survivor 2021 berkay, survivor 2021 berkay yuvakuran ve survivor berkay 2021 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.