Genel Blog

e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı e-Okul karne notları nasıl öğrenilir, karne notlarına nasıl bakılır? 2020-2021 eğitim yılının ilk döneminde…

22

e-Okul karne notları nasıl öğrenilir? e-Okul dijital karne giriş ekranı e-Okul karne notları nasıl öğrenilir, karne notlarına nasıl bakılır? 2020-2021 eğitim yılının ilk döneminde...

Binlerce öğrenci, bu yılın birincil döneminde de bütün dünyayı etkisi altına COVID-19 salgını nedeniyle uzak eğitim gördü. Dönem koşulları sebebiyle Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un da açıkladığı üzere öğrenciler karnelerini dijital karne olarak alacak.

Birinci dönem karne notları neye kadar belirlenecek?

Pandemi nedeniyle sınavlar yapılmadığı için ilkokul ve ortaokul öğrencilerine karne notlarının nasıl verileceği keza öğrenciler ayrıca de veliler için merak konusu. Bunun üstüne Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminde uzakta eğitim görebilen öğrencilerin karne notlarının öğrencilerin derse katılım ve öteki faaliyetlerine tarafından verileceğini açıklamıştı.

Yani 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri mevcut olan mevzuat ile devam ederken 4. sınıflarda öğrencilerin karne notları derse katılım puanlarının aritmetik ortalamasına kadar belirlenecek. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ise derse katılım puanının yanı sıra varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması, karne notunu belirleyecek. Liselerde ise öğrencilerin birinci dönem notları, ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlara göre belirlenecek.

Bakan Selçuk’dan kritik yüz yüze eğitim açıklaması

İlk eğitim döneminin sonuna yaklaşılırken, yüz yüze eğitim de konuluşmaya başlandı. Canlı yayında yüz yüze eğitim konusunda izah etme yapan Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tarih verdi.

Liseliler karne alacak mı?

Lise öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin başında yüz yüze sınavlara katılacak. Haliyle, birinci döneme ilişkin karne notları bu sınavlara tarafından belirleneceğinden lise öğrencileri karne almayacak. 15 Şubat’ta yüz yüze eğitimin başlamasıyla lise öğrencileri birinci döneme ilişkin sınavlara girecek. Bu sınavlar, lise öğrencilerinin birinci dönem karne notlarını belirleyecek. Bu Nedenle lise öğrencileri birincil kez bu sene, karne almadan yarıyıl tatiline giriyor.

Karne notları nasıl öğrenilir?

2020-2021 eğitim yılı karne notlarını öğrenmek için e-Mektep Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne giriş yapmanız gerekmekte. Sisteme giriş yaparak karne notları öğrenilebilir.

Karne notları bugünden itibaren e-Mektep Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenilebilir. Dijital karnenizi bakmak için okulyd.meb.gov.tr adresinden e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ne antre yapmanız gerekiyor. e-Mektep Yönetim Bilgi Sistemi sitesine girdiğinizde, “Veli Bilgilendirme Sistem Girişi” seçeneğine tıklayın.

karne notları nereden öğrenilir?

Arkasından karşınıza gelen ekranda, öğrenciye ait T.C. kimlik numarası ve mektep numarası bilgilerini doldurun. sonra yeniden öğrencinin doğum yılı ve nüfusa belirtilen olduğu il bilgisi ile öğrencinin fotoğrafını dürüst seçtiğinizde sisteme antre yapmış oluyorsunuz.

Antre yaptıktan sonradan ekranın solunda bulunan menüden “Not Bilgisi” bölümüne tıklayarak öğrencinin not bilgilerini görebilirsiniz. Keza tekrar bugün, dijital karne de e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi‘ndeki yerini alacak. Aynı şekilde dijital karneyi de ekranın solunda yer alan menüden, “e-Karne” bölümüne tıklayarak görebilirsiniz. Yine benzer sayfadan takdir ve teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

2020-2021 eğitim öğretim yılının birincil dönemi ile ilgili düşünceleriniz neler? Uzak eğitim görmekten hoşnut musunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Netflix izleme geçmişi nasıl silinir? 6 adımda pratik yöntem Abone sayısı hızla yükselen Netflix'in başarılı algoritmasıyla kullanıcının tercihlerine göre içerik... başlıklı makalemizde abone, adım ve izleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.