Genel Blog

EarthTime

38

EarthTime

EarthTime, kullanımı basit bir lokal saat uygulamasıdır. Dünya üstünde saatini öğrenmek istediğiniz bütün şehirlerin saatini bu programla birlikte görebilir ve takip edebilirsiniz.

Programın arayüzünde bir dünya haritası bulunuyor ve saatini takip etmek istediğiniz ülkelerin dünya üzerindeki yerini gösteriyor. zaman ile birlikte ülke, şehir, konum ve tarih bilgileri de yer alıyor. Hem arayüz için oldukça kullanışlı ve kullanıcı dostu diyebiliriz.

Dünya üzerindeki 3000 şehirden fazlasının bilgileri programın veritabanında bulunuyor ve istediğiniz anda erişmenize ihtimal sağlıyor. Gece veya gündüz farketmeden istediğiniz şehri program doğruca görebilirsiniz.

Takip etmek istediğiniz şehirleri eklemek oldukça basit. Yapmanız gereken sadece programın size sunduğu ülke şehirlerden birini tercih etmek. Hem esas ekranda görünecek minik bir yazı kısmı da bulunuyor.

Programın özellikleri saymakla bitmiyor. Belli Başlı ekranda yapabileceğiniz işlemleri sağ ve sol tıklamaya atayarak zahmetsizce gerçekleştirmek muhtemel.

Hoş özelliklerinden bir diğeri ise ayarlamış olduğunuz lokal büyük kasaba saatlerinin her biri için ayrı ayrı alarm kurabiliyor olmanız. Tarih ve saatini ayarlayarak önümüzdeki günler için kuracağınız alarmların istediğiniz şekilde bir ses dosyasını çalmasını yada ekrana sizin belirlediğiniz bir yazı getirmesini sağlayabilirsiniz.

Sistem kaynaklarınızı oldukça düşük seviyelerde kullanan bu programın içindeki herşey ince ayrıntılarına değin düşünülerek üretilmiş. Bu tarz bir uygulamaya göre beklentilerin çok üzerinde olan EarthTime’ın deneme sürümü indirerek kullanmanızı nasihat ederim. Deneme sürümü ile 30 jurnal başvuru formu imkanı bulunan programı beğeniceğinize eminim.

İndir

Bir önceki yazımız olan Windows Technical Preview PC Preparation başlıklı makalemizde download windows 7 iso, how to reinstall windows 7 ve how to restore windows 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.