Genel Blog

Easy Duplicate Finder

44

Easy Duplicate Finder

Easy Duplicate Finder, sabit diskiniz üstünde yer alan benzeşen dosyaları bulabileceğiniz ve ardından yapacağınız optimizasyonlar yardımıyla kendinize ekstra değişmez disk alanı yaratabileceğiniz oldukça kullanışlı bir programdır.

Oldukça temiz ve anlaşılması mümkün bir kullanıcı arayüzüne sahip olan programın kullanımı oldukça kolaydır. Windows Gezginine benzeyeren menüsü yardımıyla tarama yerine getirmek istediğiniz klasörleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

bununla beraber program yardımıyla farklı dosya türleri ve boyutları için kendi belirleyeceğiniz tarama filtrelerini kullanabileceğiniz gibi tekrar kendi belirleyeceğiniz klasörleri tarama işlemi açık havada bırakabilirsiniz.

Tarama işlemi tamamlandıktan daha sonra orjinal dosyaları, benzeşen dosyaları ve sabit diskiniz üstünde ne kadar yer kapladıklarıyla ilgili bambaşka bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Ayrı gruplar içerisinde yer alan bütün dosyaları görüntüleyebileceğiniz ve isterseniz farklı adlarda yeni bir klasör içerisine kaydedebileceğiniz yazılım doğru yanlış dosyaları silme derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Sistem kaynaklarını epeyce düşük miktarda kullanan Easy Duplicate Finder, içerisinde yer alan destek dosyası doğru kullanıcıların merak ettiği soruların cevaplarını da kullanıcılara sunmaktadır. Testlerim esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmadığım Easy Duplicate Finder’ı bütün kullanıcılarımıza öğüt ederim.

Not: Kurulum esnasında üçüncü parti yazılımların kurulumuyla ilgili karşınıza gelecek olan tekliflere uyarı ediniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Smart Defrag başlıklı makalemizde Smart Defrag İndir - Disk Performansı Artırma Yazılımı - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.