Genel Blog

Easy Screen OCR

42

Easy Screen OCR

Kullanıcıların ekran görüntüsünü yakalamasına ve sonra bu resimlerdeki metni en bereketli şekilde çıkarmasına asistan olmaya yarayan Easy Screen OCR’nin kullanımı da oldukça basit. Bedava bir şekilde sunulan gerçekte görseli seçin ve OCR seçeneğine tıklayın. Böylelikle yazıları tespit edebilirsiniz.

Google’ın OCR motoruyla donatılmış uygulamanın gerçekten başarılı çalıştığını belirtmek gerekiyor. Punto ve yazı stili fark etmeden yazıları gören ve doğrudan doğruya sunabilen Easy Screen OCR, 100 farklı dile yardım sağlıyor. Google daha alçak yapısında çalışan dilekçe, Türkçe metinleri de anlayabiliyor. Bu anlamda işlerinizi daha çabuk yapmanıza ihtimal sağlayan uygulamanın tek şartı ise, görselin nitelikli olması. Düşük çözünürlük sunan resimlerdeki metinleri maalesef tanımlayamıyor.

6 MB’dan daha az boyutuyla bilgisayarınızda hemen hemen hiç yer kaplamayan Easy Screen OCR, çabucak metinleri görebiliyor ve kullanıcıya sunabiliyor. Eğer işlerinizi daha süratli halletmek istiyorsanız Easy Screen OCR’yi öneririm.

Easy Screen OCR Özellikleri

Basit arayüz ve süratli metin bulma Çoklu Dil Tanıma Ücretsiz Güncelleme HotKeys Ayarı ile kısayolları kullanın 

İndir

Bir önceki yazımız olan TeraCopy başlıklı makalemizde copy, copy file ve dosya kopyala hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.