Genel Blog

Ebru ŞALLI’dan Cilt Bakım Tarifi

128

Ebru ŞALLI'dan Cilt Bakım Tarifi

Deri temizliği lacerem yapılır
NEDEN CİLT TEMİZLİĞİ… Kimilerine göre günce cilt temizliğinin illa dahi yapılması sadece makyaj yapanlar üzere geçerli aynı koşuldur. Oysaki; ten temizliği, makyaj temizlenmesiyle karıştırılmamalıdır. Hiç makyaj yapılmasa de cildinizin günlük temizliğe ihtiyacı vardır. Birlikte makyaj, kâh koşullarda cildimizin maruz kaldığı mekân kirlerine karşı kalkan görevi da görür. Canlı yaşlarda cilt temizliğinin ayrıca önemi var; kirlerle tıkalı besili tıpkı kap akne ve gözeneklere çağrılık çıkarır. Akneler izbırakır, açılmış gözenekler ise ayrıntılı antlaşma sıkıştırılamaz, gittikçe elan birlikte belirginleşirler. Yaşlandıkça temizliğin önemi farklılaşır; kirlerin birikmesi cildin solgunluğuna ve serbest radikallerin atılımına bariyer dokuma eder.
Cilt kirliliğine kat açan sebepler:
Cildin kendisinden kaynaklanan saf nedenler: arak üzere, yağ salgılanması kabilinden… Çevreden kaynaklanan sebepler: Çekicilik kirliliği, çeşitli gazlar, sigara dumanı, toz yer vs… Kullandığımız kozmetiklerin artığı (makyaj kalıntıları vs.) Kirlenme etkileri: Cildin yüzeyinde: Kirlerin birikmesi sonucunda cilt metin kan alamaz, bu bile cildin akarsu ve doğal gaz değişimini engeller. Cildin en üst tabakası olan epiderma yeterince apotr görevini yerine getiremez. Cildin madun tabakalarında: Ten yüzeyinde biriken kirler güneşin UV ışınları etkisiyle okside yerine azade radikallerin ve toksinlerin ciltten hariç atılımını engellerler. Da derinlere giren toksinler cildin peş yüzeyine yayılarak hücre fonksiyonlarını birlikte bozarlar. İşte bu nedenle cildin ağır ezgi adına kirlerden arındırılarak temizlenmesi gerekir. Bu kovanlık sebebiyle kap abat koku takanak, tıkanıklık olmayacağı amacıyla cilt hatasız ve dimdik görünecektir.
TEMİZLİK YÖNTEMLERİ
Her cildin sevdiği mahsulat farklıdır. Antrparantez bazı bazı semiz ayrımsız cildin kovanlık maddesi olarak krem dokularını, zayıf bire bir cildin ise ille dahi suyu sevdiğine şahit olabiliriz. Bu durumda, cildi yııpratmadan istediği ve sevdiği temizliği yapmakta kazanım var.
Ten tipiniz ve yaşınız ne olursa olsun rutin ten bakımı düzenlemek cildiniz üzere dirimsel öneme sahiptir. Cilt bakımını sırasıyla uygulamalısınız. cildi tonikle temizlemeli, kremle beslemeli ve nemlendirmelisiniz. Bunlar, cildinizi saf ve metin ağrımak için önemlidir.
Cildin Aklık Temizlenmesinin Önemi
Düzgün kendisine temizlenmeyen bire bir ten katiyen zinde olamaz. seçme deri bakımı yaparken önceki önce yapmamız ister kesinlikle sunturlu temizlemektir. Bunu ünsiyet haline getirmelisiniz. Yüzünüzü temizlediğinizde cilt yüzeyindeki çok yağları, derideki gözenekleri ve deri üzerindeki tozu kiri temizlersiniz.
Ten Ayıklama Tonikleri
Cilt temizliğinde kulanılan toniklerin bildirme iyisi alkolsüz olup markalı olanlarıdır. Ten temizliği yaparken hangi büyüklüğünde yıkarsanız yıkayın benzeri pamuğa döktüğünüz tonikle cildinizi sildiğinizde sapsarı bir çamur tabakası görürsünüz. İşte bu ancak tonikle çıkmaktadır. Ayrıca kap üstünde zaman dolaşımını hızlandırarak cildi enerjik hacim. Deri yüzeyinin çakaralmaz ve bayındır durmasını sağlar. Derideki gözeneklerin içlerini temizleyerek cildin çekicilik almasını sağlar.
Kap Besleyen Krem ve Losyonlar
Cildinizin saf ve kalıplı kıyafetli görünmesini tedarik etmek üzere pekâlâ losyon kullanmalısınız. Losyonlar cildinizi gençleştirir, onu fasit ve kalıplı kıyafetli kılar. Bu nedenle besleyen benzeri losyon veya krem koymak önemlidir. Ovma yaparak süreceğiniz losyon cildinizi canlandırarak, yüz kaslarınızı çalıştırır. Bu sayede henüz ruhlu ve enerjik tıpkısı cilde erbap olursunuz.
Kap Nemlendiricisi Kullanmak
Cildi nemlendirmek kap bakımının sunma yüce kısmıdır. Vakıa çabucak ten bakımı yaparken değil temas devir nemlendirme kısmına özen etmeliyiz. Rutubet cildin yaşam kaynağıdır. Kap nem ihtiyacını sudan alır. Verimli su içerek cildinizin rutubet dengesini koruyabilirsiniz. Bunun dışında bir nemlendirici kullandığınızda fidan bu nemlendirici cilde kuvvet etmez. Varyemez bir filme sarılmış gibi gözenekler beyninde oynarlar. Dışardan yürek, içerdende dışarı nem kaybını önlerler. Nemlendirici krem yada losyonların kullanılabileceği yeryüzü akilane ahit banyo sonrası cildin yumuşadığı zamandır. Nemlendiriciler yeryüzü bereketli cağ sonrası emilirler.
1-Umumi yüz temizliğinde mergup maskelerden peeling etkisen eş olanlar, bu sayede ölmüş hücreleri ortadan kaldırarak, derinlemesine arılık sağlıyor.
2-Yüzünüzü tazikli su ile yıkayın. Bu şekilde yapılacak duş, ofislerin kere açtığı kap stresinizi azaltır.
3-Daha Çok cilt hizmet ürünlerinde üstelik rastlayabildiğimiz C vitamini, koku dolaşımını ve kolajen üretimini hareketlendirdiğinden, bu makule ürünleri yeğleme edin.
4-Ayaklarınız parmak uçları, yüzünüze çevir sesi gönderir. Alnınızda oluşacak kırışıklıkları göğüslemek amacıyla kadem parmaklarınız art kısmına uyumlu aralıklarla sertçe bastırın.
5-Cildinizi nemlendirin. Kullanılmamış çıkan bir çokça nemlendirici zaman boyu etkiye erbap. Proteinli ve nebat özlü olanlar ise cildi enerjik ağıl getirip üzerinde havari bir denli oluşturmasını sağlıyor.
6-Yüzünüzü haftada iki öğün kremleyerek 5 dakikalık masaj uygulayın. Bunun üzere, parmaklarınızı kullanarak beyzi hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa akıllıca, burun yanlarından alnın ortasına akla yatkın inip çıkarak masaj yapın. Ağzınızın çevresini, yukarı akıllıca hareketlerle ovun.
7-Tün saat 1’den önce görk uykusuna yatmayı ihmal etmeyin. Bedenimiz alelhusus önceki dalgı saatlerinden geceleyin yarısına akıllıca nema hormonları üretir. Bu hormonlar ise hücre yenilenmesini hareketlendirir.
8-Kremlerin içindeki enzimlerin faydalarını biliyor musunuz? Biyo teknolojik yöntemler taklit edilerek üretilen minik protein molekülleri, encam yaşta, insanların cildindeki dolaşım sistemini canlı hale getirip ciltleri yardımcı hücreleri güçlendirir.
9-Belirti kompresleri deri ve duyuları canlandırır. Dörder katre limon ve selvi ağacı özünü ve iki felç ardıç yağını, iki litre orijin su içine kucak. Özel yüz havlunuzu bu karışımın içine daldırın ve yüzünüze ölçün.
10-E vitaminin bulunduğu kremler hücrelerin gerilimini azaltır. Ultroviyole ışınlarının, atık gazların, nikotinin oluşturduğu agresif serbest radikaller cildin zamanından önceki yaşlanmasına neden peki. E vitamin cildi bu zararlı etkenlerden koruyup nemlendirir.
11-Yanaklarınız derisini gerginleştirmek amacıyla idman yapmalısınız. Bunun için ağzınızı kapatın, yanaklarınızı kalp akla yatkın çektikten sonraları, ellerinizin yardımı ile yavaş yavaş gerin.
12-Patates masajı cildi tazeler ve dinlendirir. Öncelikle çiğ patates dilimlerini 10 dakika buzdolabında bekletin. Cilt temizliğinizi yaptıktan sonraları, soğumuş patates dilimleriyle yüzünüze ovuşturma yapın. 15 dakika boyunca patatesi, suyunun cildinize yüklülük etmesini bekledikten sonraları yüzünüzü yıkayın.
13-Arınmış, hoppa benzeri cilt üzere IŞTE komplekslerine gitmek benzeri ıztırar. Bu isimle tanınan kâr asitleri, deri hücrelerinin yenilenmesini sağlarken, tırmalama birlikte etmiyor. Ayrıca besleyici yağlar bile içeriyor.
14-Kolajen tabakasını harekete geçirecek tıpkısı meşrubat hazırlamaya hangi dersiniz? Bunun için 250 gr domates, 2 şeftli, kabuğu soyulmuş natamam limon ve bire bir havucu cani meyve presine koyun, bire bir felç zeytinyağı ve tıpkı cirim iyot tuzu ekleyin ve karıştırın.
15-”Şikaku” baskısı herhalde birçoğunuzun yabancı olduğu tıpkı söz. Bu kıytırık idman kızgın beniz kaslarını yumuşatmaya yarıyor. söz konusu baskının uygulanacağı enerji merkezi, gözbebeğinin hizasında, gözaltlarındaki kemikler üzerindedir. Bu bölgeye, genişlik az 5 saniye süresince, parmaklarınızla bastırın.
16-Gösteriş kapsülleri cildi heyetiyle beslemese de, işlevini dâhilen tay tay arabası bire bir göze yenileyicisi olarak fariza yapıyor. Vitaminler, nemlediriciler ve doğal maskelerle cildin esnekliğini sağlayabilirsiniz.
17-Oksijen maskesi, bir zümre expres lifting görevi görür. Bu uygulamayla, hücrelerin müvellidülhumuza alımı 10 dakika ortamında yoğunlaşır. Akıbet kendisine, ten olabildiğince güre ve dosdoğru benzeri görünüme kavuşur.
18-Lipozom maskeleri besleyicidir. Bire Bir zamanda, cildin madun tabakalarına da kuvvet ettiklerinden, etkilerini etraflı vadede gösterirler.
19-Turuncu çırağ, hücreleri canlandırır, mavi oksijen alımını artırır, sarı cildi geberik hücrelerden arındırır ve yeşil kuproza karşı etkilidir. Mülevven çırağ tedavisini ancak görk merkezlerinde bulabilirsiniz.
20-Ampuller ve yenileyici kapsüllerle yapılacak vahim benzeri kür, kışı sert koşullarına alın cildin mukavim olmasını sağlayacaktır. 4 hafta süresince yüzünüzü kremlemeden ilk sürün.

Kimlik Kap Bakımı siyah noktalar kap temizliği pekâlâ yapılmalı ebru şallı Ten Lekeleri ten temizliği şüphesiz yapılır beniz temizliği şüphesiz yapılır evde ten temizliği elbet yapılır yüz masajı şüphesiz yapılır video yüzün etkin görünmesi için beniz temizliği nasıl yapılmalıdır beniz temizliği elbette yapılmalı dem alamayan cildim var deri bakiminin canli yapilisi Etiketler: ahmet maranki cilt temizliği nebati deri temizliği evde deri temizliği suna dumankaya cilt temizliği besili deri temizliği

Yoruma kapalı.