Genel Blog

Efsane Seri Açlık Oyunlarının Yeni Filmi Duyuruldu!

0 295

Film ve Kitap seveler için çok iyi bir alternatif olan Açlık Oyunları serisi, Lionsgate doğrulusunda oluşturulan bildirime göre yeni bir filmle geliyor. Önümüzdeki ay çıkacak Suzanne Collins imzalı kitaptan uyarlanacak film, işlemiş vakitları anlatacak.

Açlık Oyunları, 2015’te yayınlanan son filmiyle bizlere veda etmişti. Film, her ne kadar ana hikayeyi sonlandırmış olsa da hayranların bakış açısından yeterli değil. Karşımıza çıkan pek çok ima ve teaserlardan sonra Açlık Oyunları filminin üreticisi Lionsgate, yeni bir film geleceğini resmi olarak duyurdu.

 

The Ballad of Songbirds and Snakes adlı bir Hunger Games spin-off’unun geleceğini duyuran Lionsgate, bu filmi dayanıklı temeller üstüne oturtacak gibi duruyor. Yıldız Savaşları, Harry Potter gibi efsane serilerin spin-off’larında oluşturulan sorunları tekrarlamak istemeyen üretici şirket, Açlık Oyunları amacıyla çekilecek filmin aynı adlı kitapların yazarı Suzanne Collins doğrulusunda yazılan yeni bir kitaptan uyarlanacağını duyurdu.

Açlık Oyunları’nın yeni kitabı önümüzdeki ay çıkacak!

The Ballad of Songbirds and Snakes ismiyle yayınlanacak kitap, şu anda ön siparişe çıkarılmış durumda. Kitabın yayın tarihi ise 19 Mayıs 2020 olarak duyuruldu. Son derece geniş bir kitle doğrulusunda sevilerek okunan Açlık Oyunları’nın yeni kitabının ne vakit Türkçeye çevrileceği tam olarak bilinmiyor, fakat kitabın tanınmışlığı hesaba katıldığında en kısa sürede kitaba Türkçe olarak erişebileceğiz.

Yeni kitabın hikâyesi ne?

Suzanne Collins’in ölümsüz kitap serisi Açlık Oyunları’nın yeni kitabının hikâyesine baktığımızda, Coriolanus Snow’un başkan olmadan 18 evveline gidiyoruz. Snow’a odaklanacak yeni kitapta, genç Coriolanus’un 10. Açlık Oyunları amacıyla 12. Mıntıka’dan bir kız haracına mentorluk yaptığını görüyoruz. Kitap, Snow’un nasıl yükseldiğine odaklanarak kafalardaki pek çok soru işaretini giderecek.

Yeni Kitap 2021 Yılında Okurlarla Buluşacak!

Açlık Oyunları hayranlarını çok mutlu eden bu habere göre kitap, 19 Mayıs’ta satışa sunulacakken, yeni filmin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi ile ilgili şimdilik bir açıklama yapılmadı. Filmin planlamasının covid-19 salgınına göre uygulanacağı düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.