Genel Blog

Ekran Görüntüsü

33

Ekran Görüntüsü

Ekran Görüntüsü, Windows 7 ve üzeri bilgisayar kullanıcıları için pratik ekran görüntüsü alma, kaydetme ve paylaşma programı. Windows işletim sistemiyle gelen ekran seçme parça aracından öbür olarak aldığınız bütün ekran görüntülerini kaydetmenize izin veren program adamakıllı bedava.

ara sıra ihtiyaç duyduğumuz ekran görüntüsü alma programları arasında en iyilerden biri Ekran Görüntüsü. Benzerleri gibi katiyen kullanılmayan hiçbir fonksiyon yok. Amacı sadece masaüstünüzün, tarayıcınızın veya bir pencerenin ekran görüntüsünü elde etmek. İster “Ekran Görüntüsü Al” diyerek isterseniz de klavyenizden Ctrl + E kısayol tuşu veya Print Screen ile dilediğiniz bir noktayı tercih yaparak ekran görüntüsünü kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Programın özelliği ise; alınan ekran görüntülerinin otomatik kaydediliyor olması. Yalnız bütün ekran görüntülerinize gelmek için bedava bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bu noktadan daha sonra web tarayıcınız üzerinden veyahut doğrudan doğruya program simgesine tıklayıp “Yüklemeler” diyerek o ana dek aldığınız bütün ekran görüntülerine ulaşabiliyorsunuz. Tabii ki sosyal ağlarda paylaşmanız için de bir temas veriliyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan MEmu başlıklı makalemizde memu, memu android emulator ve memu download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.