Genel Blog

Elektrik Faturası Hesaplayıcı

20

Elektrik Faturası Hesaplayıcı

Microsoft Visual Studio kullanılarak C# programlama diliyle geliştirilen Elektrik Faturası Hesaplayıcı, kullanıcılara elektrik sayaçlarından elde ettikleri verileri kullanarak gelecek faturalarını hesaplama şansı sunuyor.

Uygulama son derece basit kullanım özelliklerine sahip. Elektrik sayaçlarında bulunan bir takım verileri girmemiz ve ardından hesapla butouna basmamız yeterli oluyor. Girilmesi gereken veriler arasında son endeks, ilk endeks, enerji fonu, birim fiyat, dağıtım bedeli, TRT payı ve bunlara ek olarak birkaç birim daha bulunuyor. Bunların bir kısmını eski faturalardan bir kısmını da sayaçtan elde edebiliyoruz.

Genel olarak başarılı bir şekilde çalışan ve kullanım esnasında herhangi bir tutarsızlık yaşatmayan Elektrik Faturası hesaplayıcı, gelecek elektrik faturasını hesaplamak ve elektriği daha tasarruflu kullanmak isteyen kullanıcılar tarafından mutlaka denenmeli.

İndir

Bir önceki yazımız olan File Scavenger başlıklı makalemizde File Scavenger İndir - Dosya Kurtarma Aracı - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.