Genel Blog

Elon Musk ’ın desteklediği Dogecoin değeri Ford, Twitter ve Tether ’i geride bıraktı!

18

Elon Musk ’ın desteklediği Dogecoin değeri Ford, Twitter ve Tether ’i geride bıraktı!

Bilgiyo – Elon Musk tarafından aktif olarak desteklenen Dogecoin dün gece başlayan yükseliş trendiyle 0,52 dolara değin yükselerek toplam piyasa bedel 60 milyar doları geçti. Bu rakamın piyasalardaki anlamı ise Twitter, Ford ve Tether gibi markaları arkasında bırakması anlamına geliyor. Meme kripto para birimi dogecoin’in değeri Salı günü takriben yüzde 34 artarak 0,52 dolara değin …

Bilgiyo – Elon Musk kadar etkin olarak desteklenen Dogecoin dün gece başlayan yükseliş trendiyle 0,52 dolara kadar yükselerek toplam piyasa değerinde 60 milyar doları geçti. Bu rakamın piyasalardaki anlamı ise Twitter, Ford ve Tether gibi markaları gerisinde bırakması anlamına geliyor.

Meme kripto para birimi dogecoin’in değeri Salı günü takriben yüzde 34 artarak 0,52 dolara kadar yükseldi. Yaratıcıları hiçbir zaman hakiki bir değere sahip olmayı amaçlamayan dijital varlık için yeni bir rekor kırdı. Ralli, Twitter TWTR gibi büyük şirketlerin piyasa değerini aşarak dolaşımdaki bütün dogecoinleri 60 milyar dolardan fazla yapıyor. Salı günkü fiyat artışı, ticaret uygulaması eToro’nun ticaret için dogecoin ekledikten sonra Pazartesi günkü kazançlarını hızlandırdı.

Kripto para birimleri son zamanlarda o kadar çok manşet oluşturdu. Bu dijital varlıkların meslek planları yoktur ve bayağı işletmelerin amaçladığı gibi nakit kar yaratmazlar, bu da onlar için gerçeğe uygun bir değer bulmayı imkansız kılar. Fakat bir takım kripto para birimlerini aceleyle çok daha yükseğe içeri almamak için fazla pozitif haber gerekmiyor. Meme temalı kripto para dogecoin ( KRİPTO: DOGE ) , mesela, göstergeç başına takriben 0.52 dolar için yarısından az bir kuruş, 2021 yılında yaklaşık yüz kat çoğalma olmuştur.

Çoğu Dogecoin sahibi, token’ı süratli bir şekilde zengin olmanın basit bir yolu olarak görüyor. Bu, yatırım yapmaktan fazla kumar oynamaya benziyor, bilhassa Dogecoin bazı özgün piyasa riskleriyle birlikte geldiğinden. Özellikle, sektör lideri Bitcoin ( KRİPTO: BTC ) , piyasada hiçbir vakit 21 milyondan artı jetona sahip olmayacak ve ikinci Ethereum ( KRİPTO : ETH ) takvim üretimini 18 milyon jetonla sınırlandırıyor. Dogecoin’in böyle bir sınırı yok ve bugün 129 milyar jetonluk dolaşımdaki talep var.

Bilhassa gençlerin kripto para birimlerine ilgi duyması şaşılacak değil. Dijital varlıkları süratli bir şekilde varlıklı olmanın bir yolu olarak görüyorlar, oysa bu gerçekten kumardan başka bir şey değil. En büyük ve en önemli kripto para birimlerinin bile istikrarsız ve öngörülemez doğası göz önüne alındığında, bu tasasız spekülatörler için kötü sonuçlanabilir.

Projenin piyasa değeri, stabilcoin Tether’in (52,3 milyar dolar) yanı sıra Ford ve Twitter şirketlerinin (sırasıyla 45,1 milyar dolar ve 43,1 milyar dolar) üstünde olan 60 milyar dolara ulaştı.

3 Mayıs’ta dünyanın dört bir yanındaki 20 milyon müşterisinin Dogecoin ticareti yapabileceğini duyuran eToro ticaret platformunun duyurulmasıyla birlikte kripto para biriminin değeri yükseliyor . Şirket, kullanıcılardan gelen yoğun istek sebebiyle böyle bir karar aldıklarını açıkladı.

Ayrıca geçen hafta Tesla başkanı ve SpaceX Elon Musk , Twitter hesabında kripto para biriminden bir kere daha bahsetmişti . “Dogefather. SNL Mayıs 8 “- milyarder, şarkıcı Miley Cyrus ile 8 Mayıs’ta ev sahipliği oluşturacağı Saturday Night Live’ı böyle duyurdu. Musk’ın Twitter’ındaki kripto para birimi ve diğer varlıklarla ilgili sözler, değerlerinin artarak artmasına niçin oldu.

Bir önceki yazımız olan Amazon, E-Ticaretin Hala Nasıl Yükseldiğini Gösteriyor başlıklı makalemizde amazon, amazonda satış ve dropshipping hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.