Genel Blog

Elon Musk’ın “Bitcoin’den Daha İyi” Dediği DOGE, En Popüler Kripto Para Birimleri Arasına Girdi

23

Elon Musk'ın

Son dönemde kripto para birimleri hakkında hiç olmadığı kadar fazla “konuşmaya” başlayan Elon Musk, bu hareketiyle bir takım kripto para birimlerinin aşırı değerlenmesine ve “balon” yorumları almasına da neden oluyor. Son olarak dün Musk’ın kurucusu olduğu Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamış ve Bitcoin’in değeri ilerleyen saatlerde 48 bin doları bulmuştu.

Ama Elon Musk’ın değerini ve piyasa hacmini artırdığı tek kripto para birimi Bitcoin değil. İsmi Shiba Inu köpek ırkından esinlenen kripto para biri Dogecoin (DOGE) hakkında da durmadan açıklamalarda bulunan Elon Musk, DOGE’un bir balon olmadığını, hatta Bitcoin’den daha “güvenilir” olduğunu söyledi.

Dogecoin

“DOGE enflasyonist/balon gibi görünebilir fakat elbette yok” diyen Musk, buna rağmen Bitcoin’ın hata aleyhinde tartışmaya açık bir şekilde deflasyonist olduğunu belirtti. Keza Musk’a kadar DOGE’un operasyon hızı, ideal bir şekilde birkaç kat daha yüksek. Elon Musk’ın bu açıklamaları, DOGE’un işlem hacminin de ciddi şekilde yükselmesini sağladı.

Lahza itibarıyla CoinMarketCap verilerini incelediğimizde 10,74 milyar dolar işlem hacmine sahip olan Dogecoin’in, en popüler 10. kripto para birimi olduğunu görüyoruz. DOGE’un anında üzerinde 10,2 milyar dolar işlem hacmi ile Chainlink (LINK) yer alırken; aşağıda ise 9,02 milyar dolar işlem hacmi ile Bitcoin Cash (BCH) yer alıyor. Musk, DOGE’un piyasa değerinin artmasını da sağlamış durumda. Haberimizi yazdığımız sırada 0,078 dolardan işlem görebilen DOGE, son bir haftada yüzde 135’in üstünde değer artışı görmüş durumda.

Bir önceki yazımız olan Yepyeni Bir Kripto Para Deneyimi Vadeden Platform: Coinoxs başlıklı makalemizde bitcoin buy, bitcoin sell ve buy bitcoin for cash hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.