Genel Blog

Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay’ın vefatı derinden sarstı…

0 98

Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay'ın vefatı derinden sarstı...

Emel Sayın, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla Besteci, söz yazarı ve keman virtüözü şef Selçuk Tekay’ın (68) ölüm ettiğini duyurdu. Sayın; “Söyleyecek söz bulamıyorum, fazla fakat çok üzgünüm. Mekanın cennet olsun Selçuk Tekay. Ailene ve tüm sevenlerine başsağlığı ve dayanıklılık diliyorum.” mesajını paylaştı.

EMEL SAYIN “ŞOK OLDUM”

Olcay Ünal Sert’e konuşan Emel Sayın; “Selçuk, İstanbul da evinde yürek krizi geçirmiş. Benim de nikah şahidi olduğum eski eşi Elif aradı; ‘nasılsın’ dedim, ‘İyi değilim, size de iyi haber veremiyorum.’ dedi. Selçuk’un yürek krizi geçirdiğini söyleyince donup öylece kaldım, şok oldum.. Bugün hep aramak istedim, bir türlü arayamadım. Benzeri ilginç birşey vardı içimde… 15 gündür görüşmüyorduk. İki ay önce benim için ‘öldü’ diye haber çıktı internette, o haberi görüp beni aramış ve ‘Az daha kalpten gidiyordum’ demişti, şu anda kendisinin kalp krizinden vefat ettiğini öğrendim. Çok üzgünüm…” dedi.

“BİRDEN BİRE SAHNEDE TEK BAŞIMA KALMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM”

Selçuk Tekay’ın çok kayda değer bir besteci olduğunu belirten Emel Sayın; “35 yıldır beraber aynı sahneyi paylaştık. Fazla kıymetli bir besteci, keman virtüözüydü. Sesi de güzeldi, sahnede çok uyumluyduk. Benim ne demek istediğimi daha ben söylemeden anında anlardı… Keza iş hayatını ayrıca özel hayatı paylaştık. Nikah şahidiydim, oğlu elimizde büyüdü… Pek bütünleştik fakat sahnede de aile gibi olmuştuk… Müzeyyen Senar, Zeki Müren dahil bütün assolistlerle çalıştı.. Birden bire güya sahnede tek başıma kalmış gibi hissediyorum. Ailesinin ve sanat dünyasının başı sağolsun.” dedi.

YENİ BİR ŞARKI İSTEMİŞTİ

Selçuk Tekay’ın, ‘Sen Benim Dünyamı Yıkıpta Gittin’, ‘Yorgunum Dostlarım’, ‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda’, ‘El Bebek Gül Bebek’ besteleriyle her zaman yaşayacağını belirten Emel Sayın; “El Bebek Gül Bebek’i benim için yapmıştı. Yeni bir şarkı istemiştim ondan, ‘söz çok önemli’ demişti, ardından bir şiir gönderdim ona, o besteyi yaptı mı yapmadı bilmiyorum…” dedi.

Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay'ın vefatı derinden sarstı...
Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay'ın vefatı derinden sarstı...
Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay'ın vefatı derinden sarstı...
Emel Sayın şokta! Selçuk Tekay'ın vefatı derinden sarstı...

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.