Genel Blog

Emir Berke Zincidi’nin babası iflas istedi

43

Emir Berke Zincidi’nin babası iflas istedi

On yıl önce kurulan Zincidi Sinema için iflas talebi doğrudan şirket sahiplerinden geldi. İstanbul Anadolu 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan davada, şirketin iflasına karar verilmesi istendi. Dava dilekçesinde özetle “Şirketin, yapmış olduğu ticari faaliyetleri neticesinde işleri iyi gitmedi. Müşterilerinden de alacağını alamayınca, kişilere ve bankalara borçlandı. Şirket, yaşadığı idareli sıkıntılar nedeni ile borçlarını ödeyemez ışık halkası geldi” denildi.

BORÇ, VARLIĞI AŞTI

Şirketin öz kaynağının 1 milyon 334 bin 890 lira ekside olduğu bilgisine yer bahşedilen dilekçenin devamında şöyle denildi: “Şirketin borcu, malvarlığını aşmış durumda…” Yapılan kullanım üzerine mahkeme birincil duruşma için 28 Nisan’a gün verdi. Mahkemenin, talep doğrultusunda iflas kararı vermesi durumunda, şirketin varlıkları satılıp borçları ödenmeye çalışılacak.

MALİ DENGEYİ BOZDU

İflası istenen şirketin hissedarı konumunda 4 şirket bulunuyor. Yüzde 50 hisse Almanya merkezli üç şirkete aitken, kalan yüzde 50 hisse ise Emir Berke Zincidi’nin babası Berkant ile amcası Tamer Zincidi’ye ait. Aile şirketinin finansal sıkıntıya girmesine niçin olan yapımların başında, 2013’te vizyona giren “Hititya-Madalyonun Sırrı” filminin yer aldığı kaydedildi.

601f9fb05cf3b012c41a3990

Bir önceki yazımız olan Emel Sayın aşı yaptırdı başlıklı makalemizde aşı, emel say?n ve emel sayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.