Genel Blog

En İyi 6 WordPress Canlı Arama Eklentisi

30

En İyi 6 WordPress Canlı Arama Eklentisi

Profesyonel olsun acemi olsun bir fazla insan göre WordPress altyapısı kullanmak seçim edilir, çünkü onunla her şeyi yapabilirsiniz. Basit bir şekilde, birçok işlevsel eklentilerden yararlanarak, web sitenizle istediğiniz adeta her şeyi yapabilir ve sitenizin fonksiyonelliğini güçlendirebilirsiniz. WordPress altyapılı bir sitedeki hemen olan arama, aklıselim aramanızı sağlamlaştırmak için gerekli özelliklerden birisidir. Bu yazımızda WordPress uzmanı Rayhan Arif tarafından önerilen en iyi 6 WordPress hemen olan arama eklentisini bulabilirsiniz. En İyi WordPress Hemen Olan (Canlı) Arama Eklentileri WordPress canlı arama eklentileri, ziyaretçilerinizin sitenizde arama yapmasına yardımcı olur. Site içi içeriklerinizi aramanın yanı sıra, bu eklentiler ilk elden internet siteniz üzerinden Google’da arama yapabilir. böylece, bu WordPress canlı arama eklentilerinden herhangi birini seçerek ziyaretçilerinizi mutlu edebilirsiniz. Sitenizde bu tür canlı arama işlevselliğine sahip elde etmek, yüksek bir işlevsellik kazandırır. İşte bu konuda yararlanabileceğiniz en iyi wordpress arama eklentisi listesi… 1. Ajax Search Lite Ajax Search Lite, günümüzde mevcut olan en fazla kullanılan WordPress canlı arama eklentilerinden biridir. Bu duyarlı canlı arama arabulucu, sitenizin kullanıcı deneyimini arttırır. Ajax canlı arama eklentisi ile sonuçları kategorilere ve yazı tipi filtre kutularına kadar filtrelendirebilirsiniz. Hem Google otomatik bitirme ve anahtar kelime önerilerini içeren Ajax Search Lite eklentisi ücretsizdir ve daha fazlasını istiyorsanız, premium bir sürümü de bulunmaktadır. 2. Dave’s WordPress Live Search Dave’s WordPress Live Search eklentisi, başka bir popüler WordPress hemen olan arama eklentisidir. Bu eklentiyi yükleyerek sitenize hemen olan arama işlevselliğini zahmetsizce ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler, WordPress sitenizin arama kutusuna sözcükler yazacaktır, bu sırada eklenti durmadan WordPress veri tabanındaki içerikleri sorgulayacaktır.  3. Toolset Search Toolset Search eklentisi, aramanızın görünümü ve işlevleri konusunda geniş bir denetleme sağlar. Aramanıza, aniden çok filtre, AJAX filtreleme ve sonuçları bir harita üzerinde görüntüleme yeteneği dahil edinmek üzere bir dizi nitelik ekleyebilirsiniz. Sadece bu yok, aramanızın web sitenizde nasıl göründüğünü de kolayca özelleştirebilirsiniz. Toolset Search, WooCommerce ve Elementor dahil elde etmek üzere diğer büyük eklentilerle de uyumludur. 4….

Devamını oku

Profesyonel olsun deneyimsiz olsun bir fazla insan tarafından WordPress altyapısı kullanmak seçim edilir, çünkü onunla her şeyi yapabilirsiniz. Kolay bir şekilde, çoğu işlevsel eklentilerden yararlanarak, web sitenizle istediğiniz neredeyse her şeyi yapabilir ve sitenizin fonksiyonelliğini güçlendirebilirsiniz. WordPress altyapılı bir sitedeki hemen olan arama, sağduyu aramanızı sağlamlaştırmak için gerekli özelliklerden birisidir. Bu yazımızda WordPress uzmanı Rayhan Arif göre önerilen en iyi 6 WordPress hemen olan arama eklentisini bulabilirsiniz.

En İyi WordPress Anlık (Canlı) Arama Eklentileri

WordPress canlı arama eklentileri, ziyaretçilerinizin sitenizde arama yapmasına muavin olur. Site içi içeriklerinizi aramanın yanı sıra, bu eklentiler ilk elden internet siteniz üzerinden Google’da arama yapabilir. bu nedenle, bu WordPress canlı arama eklentilerinden herhangi birini seçerek ziyaretçilerinizi mutlu edebilirsiniz. Sitenizde bu tür canlı arama işlevselliğine sahip edinmek, yüksek bir işlevsellik kazandırır. İşte bu konuda yararlanabileceğiniz en iyi wordpress arama eklentisi listesi…

1. Ajax Search Lite

Ajax Search Lite, günümüzde mevcut olan en çok kullanılan WordPress canlı arama eklentilerinden biridir. Bu aklıselim canlı arama arabulucu, sitenizin kullanıcı deneyimini arttırır. Ajax canlı arama eklentisi ile sonuçları kategorilere ve yazı tipi filtre kutularına göre filtrelendirebilirsiniz. Keza Google otomatik bitirme ve anahtar kelime önerilerini içeren Ajax Search Lite eklentisi ücretsizdir ve daha fazlasını istiyorsanız, premium bir sürümü de bulunmaktadır.

2. Dave’s WordPress Live Search

Dave’s WordPress Live Search eklentisi, diğer bir popüler WordPress hemen olan arama eklentisidir. Bu eklentiyi yükleyerek sitenize hemen olan arama işlevselliğini kolayca ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler, WordPress sitenizin arama kutusuna sözcükler yazacaktır, bu sırada eklenti sürekli olarak WordPress data tabanındaki içerikleri sorgulayacaktır. 

3. Toolset Search

Toolset Search eklentisi, aramanızın görünümü ve işlevleri konusunda geniş bir kontrol sağlar. Aramanıza, ansızın çok filtre, AJAX filtreleme ve sonuçları bir harita üzerinde görüntüleme yeteneği dahil almak üzere bir dizi nitelik ekleyebilirsiniz. Yalnızca bu yok, aramanızın web sitenizde nasıl göründüğünü de kolayca özelleştirebilirsiniz. Toolset Search, WooCommerce ve Elementor dahil edinmek üzere öteki büyük eklentilerle de uyumludur.

4. Relevanssi A Better Search

Relevanssi A Better Search, WordPress’in varsayılan arama sisteminin yerine geçen elverişli bir arama mekanizması sunar. Bir fazla özelliği ve yapılandırılabilir seçeneği var. Relevanssi ile daha iyi sonuçlar alacak ve sonuçların daha iyi sunumunu yapacaksınız.

5. Advanced Woo Search

Advanced Woo Search, WooCommerce için enerjik bir canlı arama eklentisidir. Diğer WordPress canlı arama eklentileri gibi değildir. Advanced Woo Search, kullanıcıların e-ticaret sitenizdeki ürünleri bulmalarına tezgâhtar olur. Sadece yazmaya başladığınızda hemencecik aradığınız ürünleri göreceksiniz. 

6. SearchWP Live Ajax Search

SearchWP Live Ajax Search, WordPress sitelerinde yer alan AJAX destekli canlı aramayı güçlendirir. Geliştiricinin en iyi arkadaşı olacak şekilde dikkatlice tasarlanmıştır, SearchWP Live Ajax, onunla ilgili her şeyi özelleştirmenize müsade verir. Her şeyden önce, geliştirici göre tanımlanan yapılandırmalar dahil elde etmek üzere bu eklentinin uygulamasını büyük ölçüde özelleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kullanıcı Niyeti Nedir? Kullanıcı Niyetine Uygun İçerik Optimizasyonu başlıklı makalemizde Kullanıcı Niyeti Nedir? - Moradam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.