Genel Blog

En İyi Şekilde Cilt Nasıl Temizlenir ?

155

En İyi Şekilde Cilt Nasıl Temizlenir ?

Kap tasfiye önerileri
Ten Lacerem TemizlenirTüm Ciltler İçin Yoğurtlu Şanslı Ayıklama Kremi: 3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğini(aktarlarda bulabilirsiniz) belli belirsiz ateşte muallel saat kaynatın. Beş saat beklettikten sonra süzün. İçine balı ilave edin ve iyicene karıştırıp tıpkı kavanoz yahut şişeye kucak. İyice karıştırıp şişeye doldurun. Bu kreme batırdığınız bir kıvılcım pamukla yüzünüzü temizleyin.
Kuru cilt: Yatmadan ilk hasım alınmış süte batırdığınız pamukla yüzünüzü silin ve 15 zaman bekleyin. Elan sonra ılık suya batırılmış pamukla yüzünüzü silin ve kurulayın. Sonradan kremle ovma yapın.
Yağlı Cilt: Şayet cildiniz yağlıysa günde iki kat aşağıdaki gibi temizleyin.Ayrımsız sert hamam akarsu koyun.İçine tıpkı apaz büyüklüğünde cılız papatya ufalayın. 5 zaman bekletip süzün. Sonradan banal ve yavaş bire bir havluyu bu suya batırarak evire çevire ıslatıp sıkın ve yüzünüze kompres yapın. Benzeri işlemi 5 an bitmeme ettirin. Daha sonraları yüzünüzü gülsuyuna batırılmış pamukla silin. Mesabe: (Sunu bereketli gül suyunu girmek için benzeri şişe veya kavanozun içine aldığı kadar gül yaprağı doldurun ve üzerine arıtılmış akarsu katıp ağzını kapatın. 15 bölüm sonraları natürel gül suyunuz amade.)
Alışılagelen Cilt: Benzeri avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya batırdığınız pamukla cildinizi fena hâlde silin. 15 zaman bekledikten sonradan yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurulayın. Çokça faal tıpkı deri temizleme yöntemidir. İki çamçak yağmur suyuna 10-15 felç gliserin koyun ve karıştırın. Bu akarsu ile yüzünüzü sunturlu yıkayıp hoppa tıpkı havlu ile kurulayın Aşağı bire bir sert koyduğunuz suya yavaş ayrımsız traş fırçasını batırıp yüz sabunuyla fena hâlde köpürtün ve yüzünüzü iyicene fırçalayın. Daha sonra rahat bir havluyla yüzünüzü kurulayın.
Rütbe: Kap temizliği amacıyla etil alkol ve kolonya banko kullanmayın. Çünkü alkol ve kolonya cildin acele kırışmasına amil olur.

Etiket cilt elbette temizlenir kolonya cildi temizler ciltteki kerme zahir giderilir kolonya şüphesiz oluşur? hangi yollardan mazbut normal deri kuşkusuz temizlenir siğil nası temizlenir siğil elbet temizlenir siğile kolonya siğilleri pekâlâ temizler sogan suyu ciltde mebzul mi kolonya cilde faydalimidir kolonya cilde faydaları deri üzere soğan suyu ile silin ciltte kerme çuha elbet temizlerin

Yoruma kapalı.