Genel Blog

En Popüler Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri 2021

13

En Popüler Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri 2021

Para harcamadan WordPress web sitenizi geliştirmek istiyorsanız bu yazımızda yer alan en iyi WordPress SEO eklentileri daha büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanıza, güzel bir siteye sahip olmanıza ve en iyi kullanıcı deneyimini sunmanıza yardımcı olacak işlevselliklere sahiptir. İşte WordPress sitenize SEO yaparken kullanmanız gereken SEO eklentileri: En Popüler Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri 2019 MonsterInsights Lite WordPress web sitenizi Google Analytics hesabınıza bağlar. Eklenti, site ziyaretçilerinin web sitenizi nasıl bulduğunu ve orada ne yaptıklarını görmenize olanak sağlar. Bu verilerle, site ziyaretçilerinin daha fazla geri gelmelerini sağlamak için hangi içeriklerden hoşlandıklarını değerlendirebilirsiniz. WordPress sitenizin gösterge tablosunda bulunan kolay okunabilen bir raporda gerçek zamanlı istatistikleri de bu eklentiyle görebilirsiniz.  Yoast SEO Birçok insan WordPress’te hangi SEO eklentisinin en iyisi olduğunu soruyor ve biz her zaman aynı cevabı veriyoruz – Yoast SEO. Bugün piyasadaki en popüler SEO eklentilerinden biridir. Web siteniz için otomatik olarak güncellenen bir XML site haritası oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, meta etiketleri ekleyebilir, yinelenen içeriği ve Google cezalarını önlemek için kanonik URL’ler ayarlayabilir ve Google Arama Konsolu ile entegre olabilir, böylece arama motorlarının sitenizi nasıl endekslediğini görebilir ve var olan tarama hatalarını düzeltebilirsiniz. W3 Total Cache Site hızı en önemli SEO sıralama faktörlerinden biri olduğundan, sıralamaları, site trafiğini ve dönüşümleri artıracak şekilde site hızınızı artırmaya odaklanmanız gerekir. Bu eklentiyle, kolayca sitenize gelen sıkıştırılmış ve önbelleğe alınmış dosyaları sunabilir, sunucunuzun yükleme süresini kısaltabilir ve genel site hızını artırabilirsiniz.  Broken Link Checker İç ve dış bağlantılar zaman zaman kırık link haline gelir. Ancak web sitenizdeki bağlantıların kopması yalnızca SEO için değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimine de zarar veriyor. Broken Link Checker web sitenizi aktif olarak kırık linkler için izler ve bunları bulursa derhal size haber verir. Gönderilerinizi, sayfalarınızı, yorumlarınızı, blogunuzu ve hatta özel alanlarınızı kontrol eder. Autoptimize Sitenizin HTML, CSS ve JavaScript kodunu optimize ederek önbellekleme gibi işlemlerinizi halleder. Aslında, küçültmeye yardımcı olur, bu da gereksiz karakterleri sitenizin kodundan ve birleştirme işleminden kaldırır, bu da birden fazla dosyayı tek bir dosyada birleştirdiği anlamına gelir. Bunu…

Devamını oku

Para harcamadan WordPress web sitenizi geliştirmek istiyorsanız bu yazımızda yer alan en iyi WordPress SEO eklentileri daha büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanıza, güzel bir siteye sahip olmanıza ve en iyi kullanıcı deneyimini sunmanıza yardımcı olacak işlevselliklere sahiptir. İşte WordPress sitenize SEO yaparken kullanmanız gereken SEO eklentileri:

En Popüler Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri 2019

MonsterInsights Lite

WordPress web sitenizi Google Analytics hesabınıza bağlar. Eklenti, site ziyaretçilerinin web sitenizi nasıl bulduğunu ve orada ne yaptıklarını görmenize olanak sağlar. Bu verilerle, site ziyaretçilerinin daha fazla geri gelmelerini sağlamak için hangi içeriklerden hoşlandıklarını değerlendirebilirsiniz. WordPress sitenizin gösterge tablosunda bulunan kolay okunabilen bir raporda gerçek zamanlı istatistikleri de bu eklentiyle görebilirsiniz. 

Yoast SEO

Birçok insan WordPress’te hangi SEO eklentisinin en iyisi olduğunu soruyor ve biz her zaman aynı cevabı veriyoruz – Yoast SEO. Bugün piyasadaki en popüler SEO eklentilerinden biridir. Web siteniz için otomatik olarak güncellenen bir XML site haritası oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, meta etiketleri ekleyebilir, yinelenen içeriği ve Google cezalarını önlemek için kanonik URL’ler ayarlayabilir ve Google Arama Konsolu ile entegre olabilir, böylece arama motorlarının sitenizi nasıl endekslediğini görebilir ve var olan tarama hatalarını düzeltebilirsiniz.

W3 Total Cache

Site hızı en önemli SEO sıralama faktörlerinden biri olduğundan, sıralamaları, site trafiğini ve dönüşümleri artıracak şekilde site hızınızı artırmaya odaklanmanız gerekir. Bu eklentiyle, kolayca sitenize gelen sıkıştırılmış ve önbelleğe alınmış dosyaları sunabilir, sunucunuzun yükleme süresini kısaltabilir ve genel site hızını artırabilirsiniz. 

Broken Link Checker

İç ve dış bağlantılar zaman zaman kırık link haline gelir. Ancak web sitenizdeki bağlantıların kopması yalnızca SEO için değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimine de zarar veriyor. Broken Link Checker web sitenizi aktif olarak kırık linkler için izler ve bunları bulursa derhal size haber verir. Gönderilerinizi, sayfalarınızı, yorumlarınızı, blogunuzu ve hatta özel alanlarınızı kontrol eder.

Autoptimize

Sitenizin HTML, CSS ve JavaScript kodunu optimize ederek önbellekleme gibi işlemlerinizi halleder. Aslında, küçültmeye yardımcı olur, bu da gereksiz karakterleri sitenizin kodundan ve birleştirme işleminden kaldırır, bu da birden fazla dosyayı tek bir dosyada birleştirdiği anlamına gelir. Bunu yaparken sitenizin hızı çarpıcı şekilde artar ve bu da SEO’ya, sitenize trafik çekmenize ve dolaylı olarak dönüşümleri veya satışları artırmanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Bir Sayfayı Veya Siteyi Google’ın Arama Sonuçlarından Kaldırma başlıklı makalemizde Bir Sayfayı Veya Siteyi Google'ın Arama Sonuçlarından Kaldırma - Moradam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.