Genel Blog

ePSXe

19

ePSXe

PlayStation oyun arşivinizin raflarda çürümemesi için hazır son derece pratik bir emülatör olan ePSXe, mevcut oyunlarınızı PC üzerinden oynamanızı sağlıyor. GamePad desteği ve CD oynatma becerisi sayesinde konsol deneyimini aratmayan bir oyun keyfi sunan bu emülatör bir uçtan bir uca oyunların herhangi bir noktasında durumunuzu kaydedip dilediğiniz vakit aynı noktadan devam edebiliyorsunuz.

Yalnızca CD oynatmakla kalmayan ePSXe aynı zamanda ISO dosyalarını da kolaylıkla çalıştırıyor. Bu Nedenle zarar görmesini istemediğiniz oyunları sabit diskinize depolayıp dilediğiniz oyuna daha seri da ulaşabiliyorsunuz.

İndirilmeye sunulduğu süre çok ilkel fonksiyonları olan bu emülatör bundan böyle titreşim ve analog denetim desteğiyle konsol keyfini bire bir yaşamanızı muhtemel kılıyor.

Bu emülatörü indirdikten sonradan yapmanız gerekenler, grafik ve ses ayarlarını elinizdeki donanıma tarafından hazırlamak. Kurum aşaması ardından bir sorun yaşıyorsanız zlib1.dll veya wnaspi32.dll dosyalarını bulduğunuz takdirde ePSXe sorunsuz çalışacaktır.

İndir

Bir önceki yazımız olan ScreenTask başlıklı makalemizde download screen task, screen sharing ve screen task hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.