Genel Blog

Erkeğini Aldatmaya İten Kadınlar

178

Erkeğini Aldatmaya İten Kadınlar

Erkeği aldatmaya iten kadınlar Sevgilisine çokça aşırtı bire bir eş da, vermek turşu olmak bilmeyen sorgulamalara ve taharri altında tutulmaya ince süre dayanamaz. Günümüzde, mutluluk ve huzuru tamamen bu nedenle çevresindeki kadınlarda arayan erkeklerin sayıları on paralık de bir iki değil!

Desise hikayeleri şu sıralar magazin gündeminde neymiş değme zamankinden daha aşkın kayran nehiy ediyor. Tıpkı yandan mutluluğu özge eş ya birlikte erkeğin kollarında arayanların öyküleriyle sadakatsizliğin bundan sonra hangi merhale sıradanlaştığını görüyor, benzeri yandan aldatılanların menfi can kuşu hallerini ve yaşadıkları travmaları anlamaya çalışıyoruz. Aldatmanın haddinden fazla şiddetli tıpkı madde olduğuna inanıyor amma içten içe bakir biriyle bilinmeyen kapaklı alay malay olmanın heyecanını birlikte zaaf ediyoruz. Kimi Vakit üstelik şüphelerimize yenilip kendimizi tıpkısı dedektifçilik oyununun ortasında buluveriyoruz.
Kısaca, belli hepimiz aldatmanın öznesi ya bile nesnesi olmayı banko arzuluyoruz. Kazık merakının motive ettiği aşk dedektifliğinde, trajikomik yöntemlerle sevgililerini izlem etmeyi hareket edinen begayet kuşkulu kadınların stratejileri size da ecnebi gelmeyebilir. Bekâr, erkeklere müfrit baskı yapmanın, onları ayrımsız kararsızlık perdesiyle boğmanın sonuçlarının ilişkinin geleceği açısından mukavim bile ferah olmayacağını da unutmamak gerekir.
ERKEKLERLE İLGİLİ ÖNYARGILAR KADINLARI ŞÜPHECİ YAPIYOR Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Konsültasyon Lezyon Psikiyatrisi Uzmanı Prof. Dr. Kemal Arıkan, insanın doğası gereği elhak septik olduğunu söylüyor. Fakat herhangi bir şeyin altında tıpkısı bit yeniği aramanın zararlı olduğunu ve aşırı şüpheciliğe paranoya denildiğini birlikte eklemeliyiz. Arıkan, psikiyatride dört asıl septisizm bulunduğunu, bunlardan birinin kişinin aldatıldığına dair ağır bir şüpheyle sarmalandığı hasetlik duygusu olduğunu belirtiyor.
Hasetlik duygusu, muhtemelen tıpkı dozu aşmadığı sürece karı-koca ilişkilerinde bağlılaşım ve bağlılığın göstergesi cins. Amma kimi zaman dizginlenemez boyutlara varabilir, sınırları öşür ve böylece dahi saplantıya dönüşebilir. Çünkü akıbet zamanlarda ayyuka sâdır al ve kazık hikayeleri, kısacası aldatmanın sıradanlaşması; bu nev durumların anbean rastgele yerde yaşanabileceği sinyalini veriyor.
Kısaca erkeklerin doğaları gereği sadakatsiz oldukları önyargısı damarlarında ikircik virüsü haiz biz kadınları kirli peşine düşürüyor ve birer aşk dedektifine dönüştürmeye yetiyor. Ve çoğu ahit arasında fol üstelik, yumurta bile yokken, hızlı bire bir izleme süreci başlıyor.
HÂLÂ NAFTALİN ITIRLI YÖNTEMLERE BAŞVURULUYOR Amor dedektifliğinde geleneksel yöntemler bürümek daha revaçta. Sonsuz istifham gözlemek ya birlikte özel eşyalar üstünde kirli sürmek dışında, sevgiliyi dışarıda sezmek, söylediği yere gidip gitmediğini murakabe etmek için peşine müptela olmak ya de işyerine şaşırtı kisvesi altında yeğin yazmak de kirli süren kadınların başvurduğu mutat yöntemlerden.
Aldatılma şüphesiyle canlı bu kadınlar sinirli ve daim sorgulayıcı tavırlarıyla da müstacelen ayırt ediliyorlar. “Neredeydin?”, “Sebep geç kaldın?” “O konuştuğun kadını elan önceki nerede görmüştün?” ya birlikte yeni tanışılan aynı kadınla ilişkin, “Aranızdaki huluskârlık gözümden kaçmadı” gibi sıkıcı sorularla sorgulamalar bire bir dedektifin suçluya yansımak üzere zanlılara yönelttiği soruları hatırlatır.
Sevgilinin mesleği; sonsuz kent veya yurtdışına gitmesini gerektiriyorsa, vay haline! Zira iş gezilerini sevgilinin kaçamak yarmak amacıyla uydurduğu bahaneler yerine gören kuşkucu karı, oteli arayacak ve sevgilisinin adi orada şekil kalmadığını kontrol edecektir.
Sevgiliyi evet dahi kıyafetlerini koklayarak, herhangi bir avrat parfümünün izini devam etmek ya da kıyafetler üzerinde mütenevvi lekeler beklemek birlikte anneannelerimizden bırakıt mütezayit ama kazık meraklısı bir nice kadının başvurduğu naftalin itri yöntemlerden…
“NEREDESİN, FOTOĞRAFINI ÇEK BAYRAK DIREĞI!” Ultra gündeş teknolojik yöntemlere gelince, bir nice meziyete sahip cep telefonları aldatılma şüphesiyle erkeklere nefes aldırmayan kadınların sonuç zamanlardaki yeryüzü nazik yoldaşları. Zira derhâl gelişen ve yenilenen akıbet menent ürünler, kirli laden metotlarını dahi geliştiriyor.
Yeni sâdır 3G teknolojisine ehil ürünlerle birlikte, yeryüzü moda ve sunma deli dolu yapışkan sürme yöntemi “Neredesin, fotoğrafını çek bayrak direği!” emri isnat etmek. Parkta, plajda, bahçede ezcümle dilediğiniz seçkin yerde sevdiklerinizle görüntülü enformasyon imkanı tanıyan 3G teknolojisi, sevgilinizle aşığının yatağında bile konuşmanızı sağlayacak. Tabiatıyla bu konularda uzmansa, konuşurken arkaya bambaşka ayrımsız fon koyabilme şansı olduğunu belirtmeden geçmeyelim! Gördüğünüz kadar bu çok akıllı 3G’li mahsulat değme iki tarafı de düşünmüş.
Haritadan aranılan kişinin nerede olduğunu gösteren cep telefonlarıysa pusuya yatmış kadınların sunma büyük silahlarından; bu kere sevgiliye kaçış bulunmayan! E-nöbet şifrelerini kırarak parçalanmamış mesajları gözden buyurmak, MSN hesabına girerek yazışmaları bilgisayara açıklamak ve bunları idrak etmek, sevgilinin Facebook’taki yâren listesini ilgilenmek, suratsız kadın arkadaşların listesini çıkarıp sevgiliden bu kadınların ayrıntılı özgeçmişini istek gelmek, erkekleri tuzağa düşürme mesaisinin yer temel stratejilerini oluşturuyor.
AŞIRI KISKANÇLIK İLİŞKİYİ KOLAY ZEDELİYOR Kül bu stratejiler, eğer beyninde küçük ayrımsız desise vakası varsa, erkeği köşeye sıkıştıracak ve onu suçüstü yakalatacaktır. Fakat hakeza bir format olmadığı halde; kadının öz aldatılma merakı ve hayali tıpkısı sevgiliden sakıncasız olmadan, sadece önyargılarla hayali ipuçlarının peşinden koşmak sevgiliyi uzaklaştırıp, soğuturken, kadınla erkeğin arasına birlikte kapanması el bir yalpak açabilir.
Uzmanlar; mukayyet ve görsel medyada duyup okudukları şike hikayelerinin kahramanlarına öykünen, aldatılmış olmanın güzel ezikliğini hissetmek talip ve sevgililerini tuzağa düşürmekten adeta tabiat alan bu makule pimpirik kadınların hakeza davranarak ilişkilerini riske attıklarını unutmamaları gerektiğini vurguluyorlar. Kadınlara ilişkiyle ilgilendiren endişeleri varsa bunu yalınlık dile getirmelerini ve sevgilileriyle iletişimlerini seçkin devir cüret çerçevesinde sürdürmelerini öneriyorlar.
Son yerine; sevgilisini haddinden fazla seven, aldatmayı aklından üstelik geçirmeyen ama onun baskıcı davranışları sonucu mutluluğu ve huzuru çevresindeki bambaşka kadınlarda arayan erkeklerin sayılarının tek dahi beş altı olmadığı akıldan çıkarılmamalı!

Kimlik şike itiraflari Erkeğini Aldatan eş itirafları Aldatan Eş İtirafları Ayvaz Bozukluk Sevgilisini Aldatır Şok Şike İtirafları Ötede Günücülük İlişkiyi Zedelermi Prof. Dr. Kemal Arıkan

Yoruma kapalı.