Genel Blog

Erkeklere Cilt Bakım Önerileri

276

Erkeklere Cilt Bakım Önerileri

Etkileyici ve sağlıklı ayrımsız kaynak amacıyla atılacak evvel adımın bozulmamış ve bayındır aynı kap olduğunu belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan; çağcıl çağın metroseksüel erkeklerine mahdut ama etkin bakım tüyoları verdi:

Erkeklerde kap bakımının temeli; kap temizliği, nemlendiriciler ve ruz yardımcı kremlerdir.  Ayrıca akne izi sorunu olanlar peeling ve lazerden, dip çizgileri oluşanlar ise botoks ve dolgu kabilinden neştersiz yöntemlerden yararlanabilir. Yıllara düzlük okuyan ve yaşlanmayı engelletmek isteyen rical ise retinoik hamız, vitamin C ve yemiş asidi içeren kremler kullanabilir

ERKEKLERİN CİLDİ HENÜZ KALIN: 

Erkeklerin deri yapısı kadınlardan farklıdır. Testesteron hormonu, cildin daha bastırık, daha semirtilmiş, gözeneklerin daha açık olmasına sebep olur. Yağ salgısının çok olması aknenin erkeklerde henüz zehir ve elan uzun sürmesine defa dil. Adale yükseltmek amacıyla yahut atletik performansı arttırtmak amacıyla anabolik steroid değimiz ilaçların kullanılması üstelik zehir akne formlarının ortaya çıkmasına illet tamam.

SİVİLCELERİNİZİ ASUDE SIKMAYIN: 

Akne tedavisinde haricen uygulanan ve ağızdan alınan ilaçlardan yararlanılır. Akneden kaynaklanan izlerin engellenmesi açısından tedavinin gibi olduğunca erken başlanması ve sivilcelerin kesinlikle sıkılmaması gerekir. Akne izleri kişinin encam yaşamında büyük tıpkı ülkü kabil.

AKNE İZİ OLANA PEELİNG LAZIM:

 Akne izlerinin tedavisinde peeling (deriyi soyma), cilt tıraşlama ve lazer işlemlerine başvurulur. Akne izinin şiddeti kullanılacak yöntemin çeşidini belirler. Peeling; hafif, itidalli ve dip şiddette derinin soyularak atılması, alttan yeni sağlıklı henüz az izli bire bir derinin gelmesini hedefler.

EŞ DAHA GEÇ YAŞLANIYOR: 

Kollajen salgısı erkeklerde elan fazladır. Derinin ağırbaşlılık, kollajenin aşkın olması erkeklerde ten yaşlanmasının daha geç başlamasını sağlar. Deride incelme, çizgilerde belirginleşme 40-50’li yaşlarda kendini anlaşılan boy bos. Fakat dışarıda geçirilen zamanın henüz çok olması ve sıra havari kullanımına ehemmiyet verilmemesi, haricî etken asıllı yaşlanmanın erkeklerde elan engelsiz olmasına sebebiyet verir kim; bu yüzden da erkeklerde yoğun kırışıklar elan belirgindir.

ÇİZGİLER ÇIKTIYSA BOTOKS ZAMANI:

 Koyu çizgilerin ortadan kaldırılması üzere botoks, dolgu enjeksiyonu ve lazer yöntemine başvurulur. Botoks ve dolgu kişinin günlük yaşamını etkilememesi ve gücük sürede yapılması açısından tercih edilmektedir.

TAZE ARA VERMEK İSTEYENLERE VİTAMİNLİ KREM: 

Yaşlanmayı engel olmak için retinoik asit, vitamin C, meyve asidi içeren kremlerden faydalanılır. Sigara ve etanol tüketiminin az olması, ağır ezgi beslenme ve spor üstelik yaşlanmanın gecikmesinde etken olmaktadır.

SUNU ETKİLİ PEELİNG TIRAŞ:

 Erkeklerin günlük yaptıkları sakal tıraşı; sakalların ve ölmüş ten tabakasının atılmasını sağlar. Yülüme haddizatında bire bir garip peeling görevi görür. Ancak deri tıraştan muhit hassaslaşır. Bu yüzden tıraş öncesi ispirto ve mentol içermeyen tıraş kremleri tercih edilmelidir. Tıraşın, kılların yönüne bakarak yapılmasına özen gösterilmelidir.

TIRAŞ SONRASI NEMLENDİRİCİ KAYIT: 

Özellikle kıvırcık kıl yapısına eş kişilerde deriden şişkin şekilde kendini galiba eden kıl batıkları görülebilir. Kıl batığı kişiyi kozmetik kendisine tasalı etmenin birlikte enfeksiyona bile defa açabilir. Tıraşta hijyene ehemmiyet verilmelidir. Yülüme sonrası ise cildi tırmalama etmeyen nemlendirici sürülmelidir. Etil Alkol içeren after-shave losyonlar ciltte yanma, yıkılma ve karıncalanma kabilinden şikayetlere neden tamam.

ERKEKLERE DA EPİLASYON YAPILIR: 

Erkeklerin serencam yıllarda dermatologlara başvurdukları sorunlardan biri üstelik üst kıllarından uzaklaşma yöntemleridir. Dal, dal ve ahşa kılları ayvaz hastalarda kozmetik namına sav yaratmaktadır. Lazer epilasyon; bu bölgelerdeki kılların uzaklaştırılmasında enerjik olmaktadır. Lazer epilasyon yalnız kozmetik tıpkısı otama yöntemi olmayıp, boyun bölgesinde tıraştan kaynaklanan kıl batıklarını de otama edilmektedir.

TERLEYEN ERKEKLERE BOTOKS: 

Arak bezleri sayısı erkeklerde kadınlara göre henüz fazladır. Aşkın salgılanan arak, hastayı kozmetik namına huzursuz etmenin birlikte bakteri ve mantar hastalığı enfeksiyonu gelişimine dayanak noktası hazırlar. Terin azaltılması amacıyla hafif vakalarda dıştan makbul ilaçlara başvurulur. Terleme haddinden fazla gelecek durumlardaysa botoks enjeksiyonu bu yönde dahi etkin evet.

HER ERKEĞİN KABUSU SAÇ DÖKÜLMESİ: 

Testesteron hormonu, genetik kendisine yatkınlığı olan kişilerde, eş tipi saç dökülmesi dediğimiz saçın civar kısmında açılmaya sebep evet. Ağırlık Yitimi otuzlu yaşlarda kendini anlaşılan ölçü. Kalıtım Bilimi faktörlerin yanında mahdut tagaddi, makbul ilaçlar ve stresin üstelik dökülmede arttırıcı rolü vardır. Kimyevi maddelerin saça haddinden fazla çok uygulanması dökülmeyi arttırıcı değişik sebeplerdir. Koca tipi ağırlık yitimi medikal ve cerrahi yöntemlerle otama edilir. Iyileştiren tedavilerin uzun mütemadi olduğu üzerine hastalar bilgilendirilmelidir.

Bayındır rical bunları yapın !

Erkeklerde cilt bakımının ana öğeleri kap temizliği, nemlendiriciler ve devir koruyuculardan oluşur. Deri günde iki kat temizlenmelidir. Ciltteki yağ ve çamur artıkları bu şekilde uzaklaştırılır. Cildinizi rastgele dolaşma nemlendirin. Kullanılacak nemlendiricinin güneş havari içermesi, dışsal kaynaklı yaşlanmanın engellemesinde bile aktif peki. Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız, cildinizin tıraşa uyumunu sağlar. Cildin tırmalanma olmasını geciktirmek üzere tıraş bıçağınızı haftada tıpkısı yenileyin. Tıraş sonrası cildi tırmalama etmeyen nemlendirici sürülmelidir. Düzenli uyumaya özen gösterin. İyi bire bir geceleyin uykusu yaşlanmaya alın genişlik hareketli yöntemlerden biridir! Cildinizin kurumaması amacıyla günde iki litre akarsu içmeye dikkat gösterin. 

 

Kimlik Deri Bakımı deri bakımı önerileri rical amacıyla ten hizmet önerileri bakımlı rical Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Gökhan Okan Dr. Gökhan Okan’dan hizmet tüyoları

Yoruma kapalı.