Genel Blog

Ersay Üner kimdir, kaç yaşında, nereli? Ersay Üner şarkıları!

21

Ersay Üner kimdir, kaç yaşında, nereli? Ersay Üner şarkıları!

Demet Akalın’a yazıp bestelediği şarkılarla meşhur olan Ersay Üner, bu akşam İbo Show’a misafir oluyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan Üner, en sevilen şarkılarını Star TV ekranlarında seslendirecek. Programın sıkı takipçileri, Ersay Üner kimdir, kaç yaşında soruları ile ünlü şarkıcıyı takibe aldı. İbo Show konuğu Ersay Üner hayatı ve müzik kariyeri hakkında merak edilenler.

ERSAY ÜNER KİMDİR?

Ersay Üner, 7 Ekim 1978 Konya’da doğmuştur. Türk pop müzik şarkıcısı, şarkı sözü yazarı ve besteci. Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla 2000’lerde Türkiye’de tanınmaya başladı. Müzisyen babasının memur olarak ödev yaptığı belediye düğün salonunda müzikle tanıştı. Ersay Üner’in imza attığı şarkılar aralarında; “Afedersin”, “Bebek”, “Cümbür Cemaat yargı ettiği gibi yaşıyor”, “Mucize”, “Tatil”, “Unuttum”; Nâlân’ın “Gücüm Yetmez”, Ebru Gündeş’in “Söyleyin”, “Kızıl Mavi”; Ziynet Sali’nin “Hava Hoş”; Sibel Tüzün’ün “Yaz Aşkı”; bulunmaktadır. 2017 yılında uzun süredir birlikte olduğu oyuncu Büşra Pekin ile evlilik kararı almışlardır. Kasım 2019’da, çift ayrılma kararı aldı.

608d47b3d265a205340dfc54ERSAY ÜNER ŞARKILARI

Ersay Üner’in imza attığı şarkılar arasında; “Afedersin”, “Bebek”, “Cümbür Cemaat Adalet Ettiği Gibi Yaşıyor”, “Mucize”, “Tatil”, “Unuttum”; Nâlân’ın “Gücüm Yetmez”, Ebru Gündeş’in “Söyleyin”, “Kızıl Mavi”; Ziynet Sali’nin “Hava Hoş”; Sibel Tüzün’ün “Yaz Aşkı” şarkıları bulunmaktadır.

ERSAY ÜNER ALBÜMLERİ

Nokta (2019)

Ersay Üner Single’ları

“Yürüdüm” (2015)

“Tatlım Tatlım (Orijinal Film Müziği)” (2017)

“Tatlım Tatlım (Bayraşa Remix)” (2017)

“İki Aşık” (2017)

“Seni Soruyorlar” (2021)

Bir önceki yazımız olan Saadet Işıl Aksoy eşinin doğum gününü kutladı başlıklı makalemizde aslı tandoğan, fahriye evcen ve pamir kıramer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.