Genel Blog

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir, gerçek adı ne? Hakan Atalay kaç yaşında hangi dizilerde oynadı?

138

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir, gerçek adı ne? Hakan Atalay kaç yaşında hangi dizilerde oynadı?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz ATV’nin sevilen dizileri aralarında yer almaktadır. EDHO’nun oyuncuları merak edilmektedir. Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya karakteri ilgiyle peşine düşüp takip edilmektedir. Peki lakin Kaya kimdir?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya karakteri Hakan Atalay göre canlandırılmaktadır. EDHO Kaya, İdris’in oğludur. Masa üyesi İdris’in oğludur. İdris ona “evladum Kaya” diye hitap eder. Fevri bir yapısı vardır. Çakırbeyliler ile birlikte operasyonlara katılır. Uygunsuz görüntülerinin Avni’nin eline geçmesi sonucu babası İdris mağdur durumda kalarak masada Alparslan’ın ölümüne oy devretmek zorunda kalır. bununla birlikte Haşmet’in kızı Didem ile evlenmek ister ve babası da bunu destekler. Sonradan Hızır’ın Didem’in Hızır Ali’nin sözlüsü olduğunu söylemesi babasını pişman eder. Ama Kaya akıllanmaz ve kızı kaçırmaya karar verir.

Hakan Atalay kimdir?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kaya karakterine can veren Hakan Atalay Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Aslen Artvin’lidir ve 1982 yılının Ocak ayında Artvin’de dünyaya gelmiştir.

Köprü, Yengeç Oyunu, Aile Saadeti, Şenlikname, Kardeşim Benim, Fi, Çırak ve Sevdanın Bahçesi gibi bir çok projede rol almıştır. 2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Güvenli Olmayan Karım dizisinde Şahin Ege karakterini canlandırmıştır.

Yoruma kapalı.