Genel Blog

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir? Hakan Atalay kaç yaşında?

16

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir? Hakan Atalay kaç yaşında?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz ATV’nin sevilen dizileri aralarında yer almaktadır. EDHO’nun oyuncuları merak edilmektedir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya karakteri ilgiyle peşine düşüp takip edilmektedir. Peki fakat Kaya kimdir?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya kimdir?

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz Kaya karakteri Hakan Atalay kadar canlandırılmaktadır. EDHO Kaya, İdris’in oğludur. Masa üyesi İdris’in oğludur. İdris ona “evladum Kaya” diye hitap eder. Fevri bir yapısı vardır. Çakırbeyliler ile birlikte operasyonlara katılır. Uygun Olmayan görüntülerinin Avni’nin eline geçmesi sonucu babası İdris mağdur durumda kalarak masada Alparslan’ın ölümüne oy tahsis etmek zorunda kalır. bununla beraber Haşmet’in kızı Didem ile evlenmek ister ve babası da bunu destekler. Sonra Hızır’ın Didem’in Hızır Ali’nin sözlüsü olduğunu söylemesi babasını pişman eder. Fakat Kaya akıllanmaz ve kızı kaçırmaya karar verir.

Hakan Atalay kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kaya karakterine can veren Hakan Atalay Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Aslen Artvin’lidir ve 1982 yılının Ocak ayında Artvin’de dünyaya gelmiştir.

Köprü, Yengeç Oyunu, Aile Saadeti, Şenlikname, Kardeşim Benim, Fi, Çırak ve Sevdanın Bahçesi gibi bir çok projede rol almıştır. 2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Güvenli Olmayan Karım dizisinde Şahin Ege karakterini canlandırmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Alparslan öldü mü, gerçekte adı ne? Yunus Emre Yıldırımer kimdir, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.