Genel Blog

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Rıdvan kimdir, kaç yaşında? Ali İpin hangi dizilerde oynadı?

15

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Rıdvan kimdir, kaç yaşında? Ali İpin hangi dizilerde oynadı?

Ali İpin ATV ekranlarında her salı yayınlanan Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın oyuncu kadrosunda yer aldı. Peki lakin dizide Rıdvan karakterine yaşam veren Ali İpin kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ali İpin kimdir? 

Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Rıdvan karakteri 66 yaşındadır. 21 Aralık 1955 Ankara doğumlu Ali İpin’in bütün adı Ali Ragıp İpin ’dir. Ortaöğrenimini Türkiye’de tamamladıktan sonra mimarlık eğitimi için İngiltere’ye, Londra ’ya gitti. Fiziksel sebeplerden nedeniyle eğitimini yarıda bırakarak 1 sene daha sonra döndü.

1978’de Ankara Cebeci Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu ve peşinde devlet tiyatrolarında sahneye çıkmaya başladı. 29 yıl Ankara ’da çalıştıktan sonradan İstanbul Devlet Tiyatrosu ’na atandı.1955 doğumlu olan deneyimli oyuncu Ali İpin 66 yaşındadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır kimdir? Oktay Kaynarca kaç yaşında? başlıklı makalemizde eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 1.sezon ve eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 167 bölüm indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.