Genel Blog

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tipi kimdir, nasıl öldü? Savaş Özdemir diziden ayrıldı mı?

26

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Tipi kimdir, nasıl öldü? Savaş Özdemir diziden ayrıldı mı?

Savaş Özdemir, ATV ekranlarında her salı yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Tipi karakterine yaşam veren Savaş Özdemir’in diziden ayrılacağı bahis edildi. Peki ama dizide Tipi karakterine yaşam veren Savaş Özdemir kimdir, kaç yaşında, nereli?

EDHO Tipi öldü mü?

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Tipi son bölümde vurulacak ve arkasında ölerek diziden ayrılacak. Son bölümde Tipi’nin yaralandığı görülüyor.

Savaş Özdemir kimdir?

Özdemir, 1970 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İzmir Eşrefpaşa Lisesi ’nden 1991 yılında mezun oldu ve aynı sene Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu bölümünü kazandı. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Bölümünden mezun olduktan daha sonra, 1997 yılında Devlet Tiyatrosuna girdi ve bu vakit kapsamında çoğu oyunda oyuncu, yönetmen ve yazar olarak atama aldı. Savaş Özdemir bununla birlikte 2007-2008 yılları arasında Show TV ‘de Başlayan Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide rol almıştır.

2011 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosuna atanan Savaş Özdemir ’in oynadığı oyunlardan bazıları; Kadıncıklar, Ali Ayşeyi Seviyo, Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü, Soytarılar, Fırtına, Köprüden Görünüş, Cadı Kazanı, Oyunun Oyunu, Beşinci Frank, Pazartesi Perşembe , Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz.

Adana Devlet Tiyatrosunda 2007-2008 sezonunda Necati Cumalı ’nın ”Derya Gülü” ve 2011-2012 sezonundaysa Emanuel Marie ’nin “Beyaz” adlı oyunlarını yönetti. 2015 yılından beri Atv’de başlayan Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tipi rolünü canlandırmaktadır. aynı zamanda dizinin oyuncularıyla çekilen Aman Reis Duymasın filminde de rol almıştır.

Bir önceki yazımız olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Ceylan nasıl öldü? Sanem Çelik diziden ayrıldı mı? başlıklı makalemizde eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 1.sezon ve eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 167 bölüm indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.