Genel Blog

Esra Dermancıoğlu’nun hastalığı nedir? Esra Dermancıoğlu(Behice) diziden ayrılıyor mu, ne zaman? Ürtiker hastalığı nedir, neden olur? Ürtiker belirtileri ve tedavisi 

24

Esra Dermancıoğlu’nun hastalığı nedir? Esra Dermancıoğlu(Behice) diziden ayrılıyor mu, ne zaman? Ürtiker hastalığı nedir, neden olur? Ürtiker belirtileri ve tedavisi 

Oyuncu Esra Dermancıoğlu hastalığını açıkladı ve bacağının halini paylaştı. Esra Dermancıoğlu, ürtiker hastası olduğunu açıkladı. “Bu fazla kayda değer bir rahatsızlık. Uzun zamandır bunu yaşamıyordum. Bugün bir atak yaşadım. Böyle durumlarda lütfen doktorunuza danışın. Bu kaşıntı ile başlayan, bedeninizi kanatmaya değin dışarı giden bir şey. Her Yerde hatırlatmak istedim” sözleriyle takipçilerini uyardı.

Esra Dermancıoğlu diziden ayrılıyor mu, ne zaman?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin ilerleyen bölümlerinde intihar sonucu öleceği ve diziden ayrılacağı bahis edilen oyuncuya dair belirli bir tanımlama yoktur. Oyuncunun tahmini olarak 85. ya da 86.bölümde diziden ayrılacağı söyleniyor.

Ürtiker nedir, niçin olur?

Halk aralarında kurdeşen adıyla aşina ürtiker öbür şartlar nedeniyle ciltte görülen reaksiyonlardan kaynaklanan şişkin, kaşıntılı ve kızarık lekelerle karakterize edilen bir cilt hastalığıdır. Bu kızarık lekelerin boyutları bir kaç milimetreden bir kaç santimetreye değin çeşitlilik gösterebilir ve yaygın olarak birbirleri ile birleşip deri üzerinde fazla geniş bir alanı kaplayabilir. Lekeler hastalık seyrettiği vakit zarfında 24 saat içerisinde belirip kaybolabilir. Kurdeşen hastalığı bulaşıcı değildir.

ağrı kesici ilaçlar

Alkol kullanımı

Böcekler veya parazitler

Dağıtılmış gıda türleri

Deri üzerinde uzun süreli baskı, lastik şerit gibi

Çizilme

Çalışma

Enfeksiyon

Güneş Işığı

Soğuk

Stres

Yüksek ısı ürtikere neden olan şeyler arasında. Bunlarla birlikte bir takım vakalarda kronik ürtiker tiroid hastalığı veya nadiren kanser gibi altta yatan diğer bir tıbbi koşul ile ilişkili olabilir.

60222b51214ed804fc622bc8

Ürtiker belirtileri ve tedavisi nelerdir?

Kronik kurdeşenin belirtileri ve semptomları arasında en yaygın olanı, vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilecek kızarık veya deri renginde lekelerdir. Bunun yanı sıra boyutları değişim bildiren, gün içerisinde belirip kaybolan kabarıklıklar ile epeyce sert kaşınma da bir öteki belirtidir.  Dudaklarda, göz kapaklarında ve boğaz içinde ağrılı şişme, yani anjiyoödem de görülebilir. Yorulma, stres, sıcaklama ve alıştırma esnasında kurdeşen belirtilerinin şiddetlendiği gözlemlenmiştir.

Kurdeşen için etkin bir çare bulmak genel olarak mümkündür. Kurdeşen tanısı koyan doktor, olasılıkla hastalığın belirtilerinin antihistaminikler ile tedavi edilmesini ve bireysel bakım önlemlerinin alınmasını öğüt edecektir.

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz 17. bölüm fragmanı yayınlandı! Sadakatsiz 17.bölüm neler olacak? başlıklı makalemizde kanal d, sadakatsiz ve sadakatsiz 17. bölüm fragmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.