Genel Blog

Evde Yapılan Diyetlerin Zararları

155

Evde Yapılan Diyetlerin Zararları

Kulaktan biber dolması, reklamlarda gördüğünüz yöntemlerle kilo vermeye çalışmayın aman dikkat diyoruz! Zayıflayayım derken, güzel şişmanlayabilir, sağlığınızdan olabilirsiniz. Dünyada ve Türkiye da son yıllarda metin benzeri vücuda cemaat olabilmek amacıyla harcanan ant, çaba ve maddi olanaklara bakıldığında, şişmanlık konusunda çokça çok bir vuzuh katedilmediği belirleme edilebilmekte ve görülebilmektedir.
Balaban insanlar vücutlarında bulunan yağlardan ayrılmak üzere füsunkâr ilaçlar, yöntemler aramakta, görsel, yazılı basından gördüğü reklamlarla bu yöntemleri uygulamaktadır. Şişmanlıktan kurtulmak için uygulanan bu yöntemler şöyle sıralanabilir:
1 – İlaç tedavileri 2 – Masnu eşofman 3 – Lehçe egzersizler 4 – Elektrik stimulasyonu veren cihazlar 5 – Düşük kalorili diyetler 6 – Diuretik maddeler içeren azık maddeleri (sıvı kaybı sağlayan) 7 – Tek çeşit gıda maddeleriyle tagaddi.
Haddizatında bu metotların kâffesi kilogram vermenizi sağlamaktadır, fakat bir numara ve sunma balaban hedef, vücuttaki yağ oranımızı dengelemek, yani vücutta kâin yağ kitlesinden dimdik biçimde kurtulmaktır.

Yukarıda aziz yöntemlerle istediğiniz kiloya inebilseniz üstelik, vücudunuzun istediğiniz görüntüye ve sağlığa kavuşmasını sağlayamayabilirsiniz. Vaktiyle semiz ancak yeniden birlikte anif dal ve bacaklarınız ölçek adına biraz elan incelse dahi, vücudunuz o bozuk sertliğini yitirebilir, adale kitlesi azalacağı üzere uzuvlarınız yağların sunturlu belirginleştiği bir şekilde ortaya çıkabilir.
Bu metotlarla kilogram veren insanlar elan sonradan alacakları kilolarla vücutlarındaki yağ oranını elan bile artıracak, böylece sağlığını ve kilosunu iki misli tehlikeye sokmuş olacaktır. Kısacası bilinçsizce meri bu eğreti yöntemlerle, vücudumuz amacıyla çok zaruri kas kitlelerini kaybetme riski fazladır. Kaslar yağları yakan fabrikalar olduğundan, amacın kas kütlesi yitirilmeden yağ kitlesinden sıyrılmak olduğu unutulmamalıdır.
Şişmanlıktan kurtulmak üzere uyguladığınız cellat diyetler ve etraflı yürüyüşlerle, vücutta yakacağınız yağ mecbur olacaktır.
Yağ yakmak üzere, metabolizmanın mıhlı ve ahenkli çalışmasını sağlayacak azık maddelerinin dengeli yerine alınmasının birlikte, kas – yağ oranına bakarak vücudu çalıştırma sistemi belirlenmeli, takım ve tekrar sayıları kişinin fiziksel ve fizyolojik yapısı gözönünde bulundurularak hazırlanmalıdır.
Adale çalışmalarının yanında kesin yürüme, koşma, çiftteker ve kürek çekmece kabilinden aktivitelerden biri seçilerek, yaşa bakarak hesaplanacak nabız sayısında alıştırma yapılmalıdır. Ciddilik çalışmaları yapılmaksızın diyetle gelişigüzel meri teferruatlı devamlı yürüyüş, koşun vs. gibi aktiviteler ise, kas kitlesini küçültecek, sonunda hem görüntü hem esenlik adına bazal metabolizmayı inatçı etkileyecektir. Bundan sıyrılmak için ciddiyet çalışmaları, yürüyüş, koşu, derrace türündeki çalışmalar, makul beslenme programıyla gelişigüzel yürütülmelidir. Bazal metabolizma vücuttaki kas kitlesinin azalıp çoğalmasına göre hızlanmakta yahut azalmaktadır. Şişmanlık tedavisi için uygulanacak antrenman programları bireye özgü hazırlanmalı, kadro egzersizlerinde gelişigüzel katılımcının kendine has kilo, yağ oranı, cinsiyet, yaş, alıştırma yapıp yapmadığı, kondüsyon durumu, tagaddi alışkanlığı, hareket temposu üzere özellikler gözönünde bulundurulmalıdır.

Kimlik evde yapılan kefaret önerileri değersizleşmek için hangi yapmalıyım? kulaktan biber dolması diyet listelerinin zararları Şişmanlıktan ayrılmak üzere muteber yöntemler evde yapılan diyetler

Yoruma kapalı.