Genel Blog

ExtractFace

23

ExtractFace

ExtractFace, Facebook’taki verilleri dışa aktaran bir programdır. 

Araştırmacılar ya da analistler için kimi zaman Facebook’un verilerinin lokal kopyaları gerekebiliyor. İnternet sitesinin arayüzü lokal verileri aktarmaya karşın tasarlanmadığı için arayan kişi de bunu kolayca bulamıyor. Bu verilerin davalarda delil olarak kullanılması ya da gelişmiş çevrimdışı analizler olabilmek vb. ayrıntılı işlerde kullanılabilecek bütün bu verileri bulmak ise arayanın epeyce zamanını alabiliyor. ExtractFace de bütünüyle bunun için planlanmış bir program. 

Facebook’taki yerel verileri dışarı uyarlamak için tasarlanan ExractFace, bunu az kalsın bir Mozilla eklentisi gibi yapıyor ve yalnızca bir sağ tıklama ile bütün işi halletmenizi sağlıyor. Bu sağ tıklama işlemini yaptıktan daha sonra verileri dışarı demenizle birlikte çalışmaya başlayan program, kısa vakit sonradan istediğiniz verileri sizin önünüze çıkarıyor ve istediğiniz gibi bu verileri düzenlemeniz ve saklamanız için asistan da oluyor. Böyle bir ihtiyacınız olur mu agnostik; fakat data transfer programı arıyorsanız, kesinlikle denemelisiniz. 

Bir önceki yazımız olan Jumpshare başlıklı makalemizde jumpshare | file sharing | download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.