Genel Blog

FileOptimizer

34

FileOptimizer

Bilgisayarınızda bulunan dosyaların en kolay yoldan optimizasyonunu sağlayabilmek ve bu nedenle olabildiğince eksik yer kaplamalarını karşılamak FileOptimizer programıyla epeyce kolay ayla geliyor. Genelde değişmez diskimizde bulunan dosyalar gereğinden pozitif yer kaplarlar ve doğru şekilde yerleştirilmeleri, sıkıştırılmaları ve hazırlanmaları için ekstra işlemlere ihtiyaç duyulur.

FileOptimizer, sahip olduğu sıkıştırma algoritmaları bir uçtan bir uca hemen hemen tüm dosya formatları üstünde operasyon gerçekleştirebiliyor ve böylece dosyayı herhangi bir zip içerisine almanıza gerek kalmadan küçültebiliyor. Özellikle binlerce dosyalık arşivler barındıranlar yoksa web tasarımla uğraşanlar tarafından beğenileceğine inandığım uygulama, keza disk alanından tasarruf yapabilmenizi sağlıyor, hem de dosyaların daha süratli açılabilmesine muavin oluyor.

Oldukça basit kullanılır bir arayüze sahip olması sebebiyle ihtiyaç duyduğunuz bütün özelliklerine bir kaç tıklama ile ana ekran üzerinden ulaşabilirsiniz. Kurulum süreci de programın kendisi dek basit diyebilirim. Sıkıştırılmış dosyaların orijinallerini geri değişim kutusunda tutması baştan sona herhangi bir sorunda bütün işlemi zahmetsizce geri alabiliyorsunuz.

Farklı sıkıştırma seviyeleri konusunda sunduğu destekten faydalanarak dosyalarınızın istediğiniz şekilde optimize edilmesini de sağlayabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Win Toolkit başlıklı makalemizde 1.7.0.15, components ve download hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.