Genel Blog

FileSeek

21

FileSeek

FileSeek programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarında dosya arama ve tarama işlemlerini çok daha seri bir şekilde yapmak isteyen kullanıcıların taramak isteyebilecekleri bedava arama programları aralarında yer alıyor. Sadece dosya bulma yok, dosya içeriği içinde arama yapma gibi bazı ek özellikler barındırması doğruca Windows’un kendi arama aracından daha etkili bir ayla gelebilen FileSeek, bu vesile ile bütün dosyalarınız üzerinde tam bir bağımsızlık kurmanıza yardımcı oluyor.

Programın arayüzünün sade ve sadece bir kaç sekmeden oluşan hızlı bir yapıdan oluştuğunu belirtmem gerekiyor. Böylece aramalarda kullanacağınız kriterleri ve öteki ince detayları böylece de zorlanmadan derhal belirleyebiliyor, gerisinde dosya aramalarınıza başlayabiliyorsunuz. Programın herhangi bir şekilde arkaplanda çalışmaması bir uçtan bir uca bilgisayarınızın hızı üstünde de negatif bir etkisi bulunmuyor.

Aramalar sırasında bilgisayarın bütün kaynaklarından çok yollu olarak faydalanabilen program, bu vesile ile bir kaç koldan en süratli şekilde sonuçları önünüze serebiliyor. Dosya ve klasörlerinizde yer alan özel kelimeleri, tanımları ve öteki olanakları da aramanıza olasılık tanıyan FileSeek, aniden artı bilgisayarda kullanacak olursanız cihazlar arasında akort senkronizasyonu da yaparak bütün ayarlarınızın korunmasına müsade veriyor.

Sekmeli kullanıma izin veren FileSeek’te ayrı aramalarınızı ayrı sekmeler üzerinden gerçekleştirme ve daha sonra sonuçlara ayrı olarak bakma şansınız da mevcut. Özellikle gelişmiş ve fazla sayıda dosya aramasını kolayca gerçekleştirmek isteyenlerin göz atmadan geçmemeleri gerektiğini düşünüyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan System Mechanic başlıklı makalemizde g?venlik, internet firewall ve optimizasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.