Genel Blog

Freeraser

33

Freeraser

Olağan bir dosya silme işlemi kayda değer dosyalarınızın veya bakımlı kalmasını istediğiniz bilgilerin başkalarının eline geçmesini engellemeye yetmeyebilir. Bilgilerin bulunduğu ve silindiği bilgisayarı kullanan biri dosya ya da bilgi kurtarma yazılımları ile sildiğiniz dosyalara ve bu dosyalardaki bilgilere rahatlıkla ulaşabilir. Bu gibi bir konuda adamakıllı silindiğinden kesin almak istediğiniz dosyaları Freeraser programı ile silerek bilgilerin güvenliğinden kesin olabilirsiniz.

Dosya silme işlemini dosyaların her yerde birleştirilmemesini karşılamak amacı ile verileri parçalayarak değil eden ve şifreleme algoritmaları kullanarak dosyayı silen Freeraser programı hakiki içeriğin yerine rastgele öbür veriler koyarak gizliliğinizi ve özel bilgilerinizin güvenliğini sağlıyor.

3 farklı seviyede silme işlemi yapabilen programı kullanırken verilerinizin önemine göre daha çabuk ya da daha etkili bir felaket işlemi yerine getirmek sizin tercihiniz. Türkçe dil desteğine de sahip olan Freeraser programında System –> Language menüsünden programı Türkçe yapabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Blank And Secure başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.