Genel Blog

FULL-DISKfighter

26

FULL-DISKfighter

FULL-DISKfighter programı, Windows işletim sistemli bilgisayarının sabit diskinde bulunan bütün gereksiz dosyalardan kurtulmak isteyenlerin kullanabilecekleri yarı-bedava uygulamalar aralarında yer alıyor. Niçin benzeriücretsiz dediğime eksik sonradan değineceğim fakat programın oldukça seri bir yapıda çalıştığını ve güzel bir arayüzle birlikte geldiğini belirtmem lüzum. Fakat herhangi bir yardım dokümanının olması kullanıcıların birincil ilk önce birazcık zorlanmasına sebep olabilir diye düşünüyorum.

Programı kullandığınızda başlangıçta sisteminizde bulunan harddisk üzerinde bir genel tarama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Yapılan bu tarama işlemi baştan sona diskte kendine yer bulan bütün yersiz yer kaplayan dosyalar belirleniyorlar ve bunların hepsinin otomatik olarak temizlenmesini temin etmek muhtemel ışık halkası geliyor. Yalnızca tek tuşla tüm önem yapan ve boşuna yer kaplayan dosya kırıntılarından kurtulabiliyorsunuz.

FULL-DISKfighter’ın ücretli sürümü hangi dosyanın nerede yer aldığını ayrı olarak gösterebiliyor ve bu nedenle seçimli bir dosya silme işlemi de yerine getirmek mümkün oluyor. Ancak bedava sürümde tercih yapma olanağının olmaması nedeniyle yalnızca ne kadarlık bir disk tasarrufunun yapılabileceğine göz atabiliyorsunuz ve arkasından bunu gerçekleştirebilmek için ücretli sürümü satın almanız gerekiyor. Programın sanki-bedava olarak adlandırılmasının sebebi de en ince ayrıntısına kadar bu koşul sebebiyle ortaya çıkıyor.

Herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeyen ve özel bir teçhizat yahut yazılım talebi olmayan programı kullanarak değişmez diskinizde daha fazla yer açma fırsatını kaçırmamanızı öneriyorum. Göz atmaktan çekinmeyin.

İndir

Bir önceki yazımız olan Nero 2015 Classic başlıklı makalemizde bluetooth aux adapter, burning software ve cd burning hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.