Genel Blog

FurMark

24

FurMark

FurMark, ekran kartlarını deneme ederek karşılaştırabilmek ve bu sayede bilgisayarınız için en uygun ekran kartını bulabilmek için üretilmiş başarılı bir ekran kartı test programıdır. Programı kullanarak ekran kartınızı diğer bilgisayarların ekran kartları veya vaktiyle kullandığınız bir ekran kartı ile karşılaştırabilirsiniz.

Ekran kartınızın performansını ölçmek için onu zorlayarka stres altına sokan program oldukça başarılı bir şekilde işlemleri yerine getiriyor. Test aşamasında ekran kartınızın fazla ısınmasını karşılayan program, aynı zamanda bilgisayarınızın performansını ve istikrarını görmenizi sağlıyor. Ama programı kullanarak ekran kartınızı deneme etmeden önce sisteminizde bulunan parçaların hepsinini sürücülerinin aktüel ve yüklü olduğundan belli olmalısınız.

FurMark programı ile yapacağınız testlerin ayarlarını kendiniz belirliyorsunuz. Bunlara örnek olarak testi tam ekranmı yahut pencere ekranındamı gerçekleştirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Buna benzer olarak testi yerine getirmek istediğiniz çözünürlüğü de kendiniz belirliyorsunuz. Bilgisayarları üstünde yüksek performans olmak için overclock yapmış olan gelişmiş bilgisayar kullanıcıları için programın özel bir deneme modu bulunuyor. Programı bu modda çalıştırarak ekran kartınızın sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Programı kullanarak test yaparken ısı bilgilerini ekranınızdan peşine düşüp takip edebiliyorsunuz ve bununla beraber kritik noktalara gelindiğinde program size uyarı veriyor. Ekran kartınızın sınırlarını zorlayarak yapacağınız testler, öteki ekran kartları ile yapacağınız karşılaşmalarda gayet faydalı olacaktır. Keza bu karşılaşmalardan ayrı ayrı ısı ve enerji tüketimi açısından en iyi kombinasyonu seçmenize olasılık sağlamış olur.

Ekran kartınızın deneme işlemi bittikten sonra başvuru formu size test ayarları, bilgisayarınızın donanımı ve yazılımlarını içeren bir rapor hazırlar. Bu raporda ekran kartınızın genel ekran kartları arasındaki puanını da görebilirsiniz. Hem aldığınız puanı internet üzerinden yayınlayarak kendi ekran kartınızı dünya üzerindeki diğer kullanıcıların ekran kartları ile karşılaştırabilirsiniz.

Üstteki seviye bilgisayar kullanıcıları düşünülerek hazırlanan uygulama, orta düzey ve bilgisayar performansına önem veren kullanıcılar kadar da rahatlıkla kullanılabilir. Sahip olduğu basit ve sade arayüz bir uçtan bir uca deneme işlemlerini zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz programı hemen indirerek şüphesiz denemenizi tavsiye ederim.

İndir

Bir önceki yazımız olan ZSNES başlıklı makalemizde em?lat?r, indir zsnes ve indir zsnes ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.