Genel Blog

Gens

33

Gens

Sega’nın 16-bit konsol yarışlarında kendine has bir yer edinmesini sağlayan Mega Drive (Amerika’da Genesis) isimli konsolunu PC üzerine oynamanız mümkün. Gens bu konuda son derece başarılı bir emülatör. Pencereli ve tam ekran modlarıyla oynama imkanı sunan bu emülatör 10 bambaşka alana seri kaydetme ve doldurma seçeneği yapmanızı sağlıyor.

Gens ile oynamak istediğiniz ROM dosyalarını zip klasörü olarak tanıtmanız da mümkün. Bu şekilde keza sabit bellekte daha az yer kaplayan bir arşiviniz olacak hem de oyun oynarken en minik yavaşlama bile hissetmeyeceksiniz. Sega Mega Drive oyun kütüphanesinin %97’sini sıkıntısız bir şekilde oynatabilen Gens, kalan %5’lik bölümü bazı hatalara karşın oynanabiliyor kılıyor. %3’lük bir bölüm ise ne eyvah ama Gens kadar çalıştırılamıyor.

Game Genie kodlarını destekleyen Gens için hem hazır bir dosya aracılığıyla oyun içi hileleri ve uygulanış biçimlerini ayrıntılı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Codebook Game Genie ismiyle ibraz edilen aldanma kütüphanesini burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Hardwipe başlıklı makalemizde güvenli silme, hardwipe ve hardwipe 2.1.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.