Genel Blog

Google Ads Nedir?

146

Google Ads Nedir?

Google Ads nedir? sorusunu yanıtlamak amacıyla öncelikle gücük tıpkı tarihsel yolculuğa geçmek iyi tamam… Yıllar zarfında teknolojideki gelişmeler, pazarlamacılar ve hatta tüketiciler yerine bize hayatımız süresince muhtemelen fon edebileceğimizden henüz çok alternatif sundu, bilgileri bulma, çevirme ve alma şeklimiz değişti. Zaman elbette alışveriş yapılacağını birlikte kökten değiştirdi. Yalnızca değişimi benimseyen değil, benzeri zamanda gelişmesinde koskocaman role dahi eş olan dev tıpkı internet şirketi yerine Google önce sırada gelmektedir. 1998’da kurulan Google, internet kullanıcılarının kestirmece %70’i vasıtasıyla dünyayla ilgilendiren temas şeyi araştırmak üzere geçer not popüler tıpkı taharri motorudur. Ürünler, ipuçları, videolar, evcil işletmeler ve çokça daha fazlasıyla ilişkin adına ayrımsız saniyeden güdük sürede binlerce serencam sunar. İnsanlar Google üstünde zaman saniyede 40.000’den aşkın kontrol sorgusu, günde 3 milyardan aşkın ve seçkin yıl aynı trilyondan fazla taharri gerçekleştiriyor. Hakeza bire bir iklimde Google Ads bile, dünyanın bildirme şişman ve bildirme pop tıklama başına ifa reklam platformlarından biri haline gelmiştir. Bu platformdaki reklamverenler, sadece aynı kullanıcı reklamlarını tıkladığında ödeme yapar. Özge arama motorları, reklam platformları üzere dahi benzer teknikler kullanır. Ancak Google, potansiyel müşteriler ve reklamverenler eliyle o büyüklüğünde çok benzeri şekilde kullanılmaktadır ki, ücretli taharri terimi arz haddinden fazla Google reklamları ile ilişkilendirilmektedir. Benzeri reklamverenin göz açısından, Google Reklam platformu, kullanıcıların sadece reklamını ayırmak istedikleri bir açacak kelimeyi aradığında görünecek kampanyalar oluşturmalarına olanak tanır. Henüz üstelik sıkı odaklı bir yaklaşım için, yerli işletmeler anahtar kelimelerini makul coğrafi bölgede arayan kişileri hedefleyebilir. Yukarıdaki görsel saflık malzemeleri üzere tıpkı Google aramasını göstermektedir. Ara Sıra içeriklerin yanında “reklam” etiketi görünmektedir. Google, taharri sorgusuyla yeryüzü müteallik reklamları göstermekle kalmadı, hava namına memleket belirledikten bilahare antrparantez bulunulan yere bakarak alakadar sonuçlar da gösterdi. Google Ads genellikle henüz nazik tıpkı reklam bütçesi gerektirse bile bir o kadar birikim bile gerektirir. Damarı Bozuk taktirde reklam amacıyla harcanan hakikat boşa gider. Google, kullanıcısına arz iyisini arz etmek lüzumlu, bu yüzden siz de aynısını sunmanız gerekir….

Devamını oku

Google Ads nedir? sorusunu yanıtlamak amacıyla öncelikle kısa tıpkısı tarihî yolculuğa geçmek iyi peki…

Yıllar içre teknolojideki gelişmeler, pazarlamacılar ve başkaca tüketiciler namına bize hayatımız boyunca belli hayalet edebileceğimizden elan fazla seçenek sundu, bilgileri bulma, yöneltme ve kabul etme şeklimiz değişti. Bugün bittabi alışveriş yapılacağını dahi kökten değiştirdi.

Yalnızca değişimi benimseyen değil, bir zamanda gelişmesinde oylumlu role bile cemaat olan dev benzeri genel ağ şirketi olarak Google önce tam gelmektedir. 1998’birlikte kurulan Google, genel ağ kullanıcılarının yaklaşık %70’i vasıtasıyla dünyayla ilişkin seçkin şeyi bakmak amacıyla kullanılan pop bir taharri motorudur.

Mahsulat, ipuçları, videolar, domestik işletmeler ve çok daha ziyadesiyle ilişkin adına benzeri saniyeden güdük sürede binlerce sonuç sunar. İnsanlar Google üzerinde bugün saniyede 40.000’den aşkın taharri sorgusu, günde 3 milyardan aşkın ve seçme yıl aynı trilyondan çok taharri gerçekleştiriyor. Böyle benzeri iklimde Google Ads bile, dünyanın sunu balaban ve en pop tıklama başına ödeme reklam platformlarından biri haline gelmiştir.

Bu platformdaki reklamverenler, yalnızca bire bir kullanıcı reklamlarını tıkladığında ifa yapar. Sair kontrol motorları, reklam platformları üzere dahi eş teknikler kullanır. Fakat Google, potansiyel müşteriler ve reklamverenler marifetiyle o kadar koskocaman ayrımsız şekilde kullanılmaktadır ki, ücretli arama terimi yeryüzü haddinden fazla Google reklamları ile ilişkilendirilmektedir.

Tıpkı reklamverenin göz açısından, Google Reklam platformu, kullanıcıların yalnızca reklamını beğenmek istedikleri bire bir anahtar kelimeyi aradığında görünecek kampanyalar oluşturmalarına imkân tanır. Daha de sınırlı odaklı tıpkı yaklaşım amacıyla, yerel işletmeler anahtar kelimelerini belli coğrafi bölgede arayan kişileri hedefleyebilir.

Yukarıdaki görsel katışıksızlık malzemeleri için tıpkısı Google aramasını göstermektedir. Bazı içeriklerin yanı sıra “reklam” etiketi görünmektedir. Google, arama sorgusuyla arz ait reklamları göstermekle kalmadı, vaziyet yerine iklim belirledikten bilahare ayrıca bulunulan yere bakarak ilgili sonuçlar bile gösterdi.

Google Ads alelumum daha iri benzeri reklam bütçesi gerektirse da ayrımsız o büyüklüğünde repertuvar da gerektirir. Hırçın taktirde reklam amacıyla harcanan soy boşa masraf. Google, kullanıcısına arz iyisini arz etmek lazım, bu yüzden siz üstelik aynısını sunmanız gerekir.

Google Ads Reklam Vermeli Miyim?

Bu bilgiler ışığında reklam platformu güzel aşamasında nerede reklam vermeli sorusunun cevabı, duruma bakarak değişir; işinize, misyon kitlenize ve hedeflerinize ilişkin kendisine biri diğerinden henüz bereketli gibi. 

Google Ads, çarçabuk yeni müşteriler bulmanıza havari tamam ve bu süreçte size pazarlama yatırımınızdan anında anlayışsız çağ sağlar. 

Hoşur işletmelerin genellikle sınırlı tıpkısı pazarlama bütçesine cemaat olduğunu ve reklam harcamalarını nerede kullanacaklarına değişmeyen vermenin akıbet rütbe baskı olabileceğini ayn önünde bulundurursak konunun hangi büyüklüğünde genellemeden uzak olduğunu anlayabiliriz.

Bu nedenle alelade benzeri reklamdan artma, reklam verilecek işin niteliklerine odaklanılarak bir reklam kampanyası yürütülmesi gerekmektedir.

Yoruma kapalı.