Genel Blog

Google Keşfet Nedir?

137

Google Keşfet Nedir?

Son aylarda, birçok muhteva yayıncısı eskimemiş bire bir kaynaktan henüz yüksek düzeyde hareketli trafiğin tadını çıkarıyor: Google’ın Keşfet Akışı. Google Keşfet, evvel adına Çatlak 2016’da tanıtılan ve kullanıcıların deste duyduğu konular ve etkinlikler için edimsel kalmasına havari olmayı amaçlayan kişiselleştirilmiş, hareketli cihazlar üzere optimize edilmiş uslu feed namına tanımlanır.   Google Keşfet için temas etmek için, Google, kavramın ilk ikrarı olan Google Araştırma Görevlisi’ı başlattığında 2012’ye büyüklüğünde evvel geriye dönmemiz gerekiyor.  Bu tadımlık, Google Arama uygulamasının ayrımsız parçasıydı, başlangıçta Android üzere kâin, daha sonraları 2013’te iOS cihazları amacıyla mevcuttu. Nihayetinde, Google Araştırma Görevlisi’ın amacı akıbet kullanıcılara spor haberleri, cümbüş haberleri kabil ait bilgileri sunmaktı.  Örneğin, Kazakistan’a, Özbekistan’a yahut Ukrayna’ya tıpkısı gezi planlıyorsanız, yakındaki bildirme ferah yürüyüşler yahut mülakat edilecek yerler için makaleler görebilirsiniz. Feed/Akın antrparantez haber güncellemeleri, sipariş ettiğiniz paketler için bilgi, gidiş geliş güncellemeleri, spor skorları ve enteresan bulabileceğiniz özge rastgele şeyi dahi sunar. Google Asistan Aralık 2016’üstelik Google, Google Araştırma Görevlisi’ın kullanıcılar üzere elan gür tıpkısı deneyim seçmek üzere güncelleneceğini duyurdu. İki bölüme ayrılacaktı: 1) Fen ve değişik ilgilendiren içerikleri sunacak olan Feed ve güncellemeler. 2) Uçuş ve otobüs bilgileri, randevu anımsatıcıları ve elan dahası üzere henüz zatî bilgiler. İkisini bölmenin arkasındaki sevimsiz bellek, kullanıcıların kilitsiz küreksiz tanımlanmış yerlerde ilginç mazruf ve kişisel bilgiler bulmasını kolaylaştırmak ve kullanıcıyı henüz fazla kendisine bağımlı tutmaktı. Gelişigüzel iki durumda dahi, Google’ı ne büyüklüğünde çokça kullanırsanız ve sizi hangi kadar haddinden fazla öğrenirse, deneyiminiz o kadar gani tamam mantığıyla cereyan edilmişti. Google Keşfet’in Tulu 2017 yılının  yaz aylarına akıllıcasına, Google Feed, (Ilkgüz 2018’birlikte henüz şümullü bir yenileme ve yeniden markalama yapmadan ve Google Keşfet adına yeniden ortaya çıkmadan ilk) aynı sekans geniş güncelleme ve harezmi yolu yükseltmesi gerçekleştirdi. Bu değişikliklerden sonraları Google Keşfet, Google’ın kullanıcılara tıpkısı anahtar kelime yazmadan ilk aradıkları içeriği mizan amacının en bakir ürünü yerine meydana geldi. Google Keşfet Neye Bakarak Geliyor? iOS ve Android’deki Google uygulamasında ve cıvıl cıvıl…

Devamını oku

Sonuç aylarda, birçok mazruf yayıncısı bakir bire bir kaynaktan elan faziletli düzeyde kıvrak trafiğin tadını çıkarıyor: Google’ın Keşfet Akışı.

Google Keşfet, ilk kendisine Meyan 2016’birlikte tanıtılan ve kullanıcıların ilişki duyduğu konular ve etkinlikler karşı güncel kalmasına koruyucu olmayı amaçlayan kişiselleştirilmiş, kıpırdak cihazlar için optimize edilmiş akıllı feed olarak tanımlanır.  

Google Keşfet karşı bahsetmek üzere, Google, kavramın evvel ikrarı olan Google Asistan’ı başlattığında 2012’ye kadar geçmiş geriye dönmemiz gerekiyor.  Bu tadımlık, Google Kontrol uygulamasının aynı parçasıydı, önceden Android üzere bulunan, henüz bilahare 2013’te iOS cihazları amacıyla mevcuttu. Sonunda, Google Araştırma Görevlisi’ın amacı sonuç kullanıcılara spor haberleri, eğlence haberleri kabil ait bilgileri sunmaktı. 

Söz Gelişi, Kazakistan’a, Özbekistan’a yahut Ukrayna’evet ayrımsız seyahat planlıyorsanız, yakındaki sunu gür yürüyüşler yahut görüşme edilecek yerler hakkında makaleler görebilirsiniz. Feed/Akış ayrıca vukuf güncellemeleri, sipariş ettiğiniz paketler üzerine vukuf, trafik güncellemeleri, spor skorları ve ilginç bulabileceğiniz başka rastgele şeyi dahi sunar.

Google Asistan

Antrakt 2016’üstelik Google, Google Asistan’ın kullanıcılar için elan gür ayrımsız birikim bulmak üzere güncelleneceğini duyurdu. İki bölüme ayrılacaktı:

1) Olgun ve özge ilişik içerikleri sunacak olan Feed ve güncellemeler.
2) Pervaz ve otobüs bilgileri, termin anımsatıcıları ve daha ilavesi kadar henüz zatî bilgiler.

İkisini bölmenin arkasındaki itici us, kullanıcıların celi tanımlanmış yerlerde enteresan mazruf ve zatî bilgiler bulmasını kolaylaştırmak ve kullanıcıyı elan çok namına tabi tutmaktı. Herhangi Bir iki durumda bile, Google’ı hangi büyüklüğünde çokça kullanırsanız ve sizi ne kadar çokça öğrenirse, deneyiminiz o büyüklüğünde dolgunca tamam mantığıyla debi edilmişti.

Google Keşfet’mağara Tulu

2017 yılının  yaz aylarına makul, Google Feed, (Ilkgüz 2018’üstelik henüz şümullü aynı restorasyon ve yeniden markalama yapmadan ve Google Keşfet kendisine yeniden ortaya çıkmadan önce) bir sıra serbest güncelleme ve algoritma yükseltmesi gerçekleştirdi. Bu değişikliklerden sonra Google Keşfet, Google’ın kullanıcılara ayrımsız anahtar sözcük yazmadan evvel aradıkları içeriği ölçü amacının sunu yıpranmamış ürünü olarak meydana geldi.

Google Keşfet Neye Göre Geliyor?

iOS ve Android’deki Google uygulamasında ve atak ana sayfasında sâdır Google Keşfet, çakmak isteyebilecekleri anda kullanıcıların ilgisini çekebileceğini düşündüğü konularla ait duyum ve canlı mazruf sunuyor. Bu, haberlerde izlem ettikleri tıpkısı konuda güncelleme, seyahat etmek için oldukları benzeri yerle ilişik ayrımsız yazı veya aldıkları bir hobi hakkında nasıl yapılır makalesi benzer. 

Isticvap yönelimli, fikir odaklı aramadan rahat “sezinleme”e intikal , geleneksel SEO teknikleri amacıyla başka benzeri darbe üzere görünse de yayıncılara altın ekstra trafik incizap potansiyeline sahiptir ve bunun üzere optimize edilebilir.

Google Keşfet SEO’su Kuşkusuz Yapılır?

Bazı durumlarda Google Keşfet, Google Arama’dan daha fazla trafik çekebilir. Keşfet, benzeri kullanıcının arama geçmişinden ve etkileşimlerinden öğrenerek aşinalık ve alışmışlık oluşturmaya apotr olduğundan, aşağılık aktörler maalesef kırıcı çekerken büyük aktörlerin kazanacağı kaygısıdır. O Hâlde, Keşfet için iri veya pespaye olsun, sitenizi şüphesiz optimize edebileceğinizden bahsedelim. SEO, anadan görme aramada olduğu kabil Keşfet  amacıyla balaban tıpkı görk oynamasa üstelik, kuralların çoğu bibi geçerlidir. İnternette değişik yabancı kaynaklardan topladığımız Google Keşfet’te gagalamak amacıyla yapılması gerekenlere geçelim:

İlginç ve elverişli içerikler sağlamak: Google Keşfet sadece bulunan içeriği sunmakla kalmaz, bire bir zamanda insanlar için ilginç olan içerikleri birlikte sunar. Bu, sitenizdeki hem yeni hem birlikte çarkıt içerikten yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Sayfalarınızın emin olduğundan güvenmek: Sitenizin ve içeriğinin güvenilir olduğundan emin olun. Ahzetmek için HTTPS’ye geçerek (elan yapmadıysanız) sitenizi sakıncasız ayla getirmeyi düşünmelisiniz . URL’lerinizde HTTPS bulunmaması, ziyaretçileriniz üzere kırıcı tıpkı imaj evet. Antrparantez güvenilirliği doldurmak amacıyla sitenize benzeri hakkımızda sayfası ekleyin ve mümkünse içtimai paylaşım kanallarını açın.

Yüksek nitelikli görüntü ve video kullanımı: Erdemli birinci sınıf kaynak yahut videoteyp içerikli sayfalar Google Keşfet’te, henüz iyi takat sınırı göstermektedir. Fotoğraflarınızın ve resimlerinizin kb/mb itibarıyla sıkıştırılmış ancak çözünürlük itibarıyla genişlik birkaç 900 piksel kadar ve açıklayıcı benzeri dosya namına ve zir metine topluluk olduğundan güvenli olmanızı öneririz.

Sonuç

Google Keşfet yavaş yavaş genişliyor ve şümullü benzeri nakız alıyor. Yazı ve zımni kartları geliştirildi ve cümle adını birkaç nöbet değiştirip elan iyi benzeri sentetik zekayla buluşturuldu.  Amma yine de Türkiye’bile SEO sektöründe bu alanda çokça balaban tıpkı kitlesel faaliyet bahis konusu değil. Bu nedenle, Google Keşfet bütün eliyle kullanılmıyorken, Keşfet’te kırıtma ve SEO’nuzu düzeltme olasılığınızı tasarruf etmek için bahsettiğimiz teknikleri dikkate almaya değer. 

 

Yoruma kapalı.