Genel Blog

Google’da Sesli Aramalar ve Geleceği

146

Google’da Sesli Aramalar ve Geleceği

Sayısal dünyada, büyük yenilikler hepimizin interneti kullanma şeklimizi değiştiriyor. Sesli kontrol teknolojisi akıbet yıllarda ilerledikçe, çoğumuzun çevrimiçi arama ika şekli değişiyor. Popülerliğindeki acul artıştan derk etmek amacıyla SEO uzmanları, sesli kontrol istatistiklerinde ortaya sâdır eğilimleri bilmelidir. Bu abece bu çerçevede umumi eğilimleri özetlemektedir. Google marifetiyle 2011’da tanıtılan ünlü taharri özelliği, konuşma tanıma teknolojisindeki gelişmelerle beraber balaban kuzuluk gelerek sesli aramayı arama pazarlamacılığının ön saflarına taşıdı. Alexa ve Siri Kâin istatistikler, yetişkinlerin %41’inin günde sunma az ayrımsız kat ünlü aramayı kullandığını göstermektedir.  Düşüncesiz hoparlörler, dünyanın ciharıyek yanındaki evlerde henüz makro ağıl geliyor. Alexa ve Siri kabilinden ilk ürünler önceleri hemen yıpranmamış ve eğlenceliydi; Alexa’evet absürt sorular sormak hemen “onun” nasıl karşılık vereceğini gidermek için eğlenceliydi. Fakat ses teknolojileri büyük ölçüde gelişti.  Rank Brain Bileşimli Zeka (AI) ve Araba Öğrenimindeki gelişmeler, fikirli cihazlarımızla kuşkusuz etkileşim kurduğumuz ve internette taharri ika şeklimiz üstünde iri aynı tartı yarattı. Google’ın RankBrain’i , sonuçları öğrenmek ve daha dolgunca tahmin etmek amacıyla kelimeleri ve lafız öbeklerini tefrik etmek için tasarlanmış başlıca benzeri örnektir. RankBrain, daha geçmiş on paralık duymadığı aynı parçalanmamış ile karşılaştığında, taharri fail kişinin anlamı ve niyetine ilgili genişlik ferah “tahminini” yapar ve peşi sıra uygun eşleşen yanıtları verir. Bu “hatır” yeteneği, RankBrain üzere bireşimli zekayı hayret arama sorgularını ele ahiz üstüne elan faal arkaç getirir. Telefonlarda Ünlü Kontrol Akıllı hoparlörler ünlü aramanın benimsenmesini sağlayıcı bir tane maşa değil. Google’ın dinamik cihazlarda sesli araması artık 100’den çok dilde mevcuttur. 2016 yılına kadar Google, uygulamalarında ve Android cihazlarında yapılan aramaların %20’sinin sesli kontrol kullanılarak gerçekleştirildiğini bildirdi. Yerel İşletmeler Geçtiğimiz yıl ortamında, tüketicilerin %58’i yerel işletmeleri ünlü aramayı kullanarak buldu. Ve hoppadak ünlü arama kullanıcılarının sayısı artmakla kalmıyor, tıpkı zamanda ünlü aramaların hacmi da artmaya bitmeme ediyor, zira bu kullanıcıların %46’sı temas aradığında yerel ayrımsız işletmeyi tedarik etmek için yine yeniden sesli aramayı kullanmaktadır.  Aklı Başında curcunalı teknolojisine müteveccih global değişim ve arayışlar, pazarlamacıların sesli aramayı optimize gitmek…

Devamını oku

Dijital dünyada, yüce yenilikler hepimizin interneti istimal şeklimizi değiştiriyor. Ünlü arama teknolojisi sonuç yıllarda ilerledikçe, çoğumuzun çevrimiçi taharri ika şekli değişiyor. Popülerliğindeki hızlı artıştan çakmak üzere SEO uzmanları, ünlü arama istatistiklerinde ortaya sâdır eğilimleri bilmelidir. Bu yazı bu çerçevede genel eğilimleri özetlemektedir.

Google eliyle 2011’da tanıtılan sesli taharri özelliği, enformasyon tanışıklık teknolojisindeki gelişmelerle bu arada oylumlu ağıl gelerek sesli aramayı taharri pazarlamacılığının yöre saflarına taşıdı.

Alexa ve Siri

Kâin istatistikler, yetişkinlerin %41’inin günde en birkaç ayrımsız defa ünlü aramayı kullandığını göstermektedir. 

Aptal hoparlörler, dünyanın ciharıyek yanındaki evlerde henüz makro hale geliyor. Alexa ve Siri kabilinden geçmiş ürünler başlangıçta hoppadak bakir ve eğlenceliydi; Alexa’evet absürt sorular taharri etmek sadece “onun” şüphesiz cevap vereceğini sarmak için eğlenceliydi. Ancak curcunalı teknolojileri büyük ölçüde gelişti. 

Rank Brain

Sentetik Zeka (AI) ve Araba Öğrenimindeki gelişmeler, akıllı cihazlarımızla elbet etkileşim kurduğumuz ve internette arama yapma şeklimiz üstünde iri bir güçlük yarattı. Google’ın RankBrain’i , sonuçları hıfzetmek ve henüz bereketli kararlamak amacıyla kelimeleri ve kelime öbeklerini temyiz etmek için tasarlanmış başlıca bire bir örnektir. RankBrain, daha geçmiş tek duymadığı bire bir cemi ile karşılaştığında, kontrol işleyen kişinin anlamı ve niyetine ilişik arz dolgunca “tahminini” yapar ve arkası sıra makul eşleşen yanıtları verir. Bu “düşünme” yeteneği, RankBrain kabilinden bireşimli zekayı tepeden inme kontrol sorgularını ele kabul etme konusunda henüz etken arkaç getirir.

Telefonlarda Ünlü Taharri

Çokbilmiş hoparlörler ünlü aramanın benimsenmesini sağlayan yegâne cihaz değil. Google’ın mobil cihazlarda sesli araması imdi 100’den aşkın dilde mevcuttur. 2016 yılına kadar Google, uygulamalarında ve Android cihazlarında yapılan aramaların %20’sinin sesli arama kullanılarak gerçekleştirildiğini bildirdi.

Yerel İşletmeler

Geçtiğimiz sene içre, tüketicilerin %58’i yerel işletmeleri ünlü aramayı kullanarak buldu. Ve elden sesli kontrol kullanıcılarının sayısı artmakla kalmıyor, bir zamanda ünlü aramaların hacmi de artmaya bitmeme ediyor, zira bu kullanıcıların %46’sı temas aradığında yerel bire bir işletmeyi seçmek amacıyla esasen gene sesli aramayı kullanmaktadır. 

Aklı Başında curcunalı teknolojisine müteveccih toptan değiş ve arayışlar, pazarlamacıların sesli aramayı optimize emreylemek için SEO stratejilerini ahenkli kendisine gözden geçirmesi gerekeceği anlamına geliyor.  Google’ın sunduğu gürültülü tanışıklık oranı halihazırda %95 doğruluğa cemaat ve Google, sesli aramadan çakozlamak amacıyla ses tanımanın mükemmelliği üstünde etkin biricik teknoloji şirketi üstelik değildir.

Sesli Taharri SEO’su

Sesli Aramalar İçin SEO

Ünlü Aramalar İçin SEO

Sitenizde sesli aramalardan liste başı almak üzere yapmanız müstelzim optimizasyon çalışmalarının bazıları şunlardır:

Muayyen sorulara direkt cevaplarla doğal dili temizlemek kilit bir SEO tekniğidir.

Şema işaretlemesi (yapısal marifet) ve varlıklı snippetler sorguları ve yanıtları arama motorları vasıtasıyla elan gani muhtemelen tıpkısı bağlamda tutmaya apotr tür.

Ayrıca sitenizde yinelenen sayfaları, çarkıt iletişim bilgilerini ve sakat mesai saatlerini ortadan kaldırarak içeriğinizin optimize edildiğinden ve edimsel olduğundan tehlikesiz olmanız gerekir. 

Google Benim İşletmem

Sesli kontrol genellikle evcil aramalar yapmak üzere kullanıldığından, satıcıların Google pres sıralamalarında e-Tecim mağazalarını aktüel işletim bilgileriyle akla yatkın tam tutmaları önemlidir.

 

 

 

Yoruma kapalı.